5 найкращих фільмів з Еммою Стоун

Від «Ла-Ла Ленду» до «Бідолашних створінь»

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з фільмів

ОПУБЛІКОВАНО: 14 березня 2024

Зігравши головну роль у фільмі «Бідолашні створіння», Емма Стоун стала однією з найбільш обговорюваних акторок року. За цю стрічку вона одержала премії «Оскар» та «Золотий глобус», однак це не перша плідна співпраця Стоун із грецьким режисером Йоргосом Лантімосом.

У 2018 році їхнім спільним проривом стала картина «Фаворитка», яка нагадала глядачам, що Емма Стоун почувається комфортно в будь-якому жанрі: від комерційних комедій і мюзиклів до експериментального авторського кіно. На рахунку акторки фантастичний образ Круелли де Віль та амбіційної Мії Долан, що розривається між мистецтвом і особистим життям, а також безліч інших талановитих ролей. Згадуємо найяскравіші фільми за участі Емми Стоун, які вам захочеться передивитися. 

«Бердмен»

Чорна комедія Алехандро Іньярріту, що була удостоєна 4 «Оскарів», розказує про голлівудського актора Рігана Томаса, який здобув популярність завдяки єдиній ролі — супергероя на ім'я Бердмен. Проте дні його слави минули, і тепер він мусить виступити на Бродвеї, щоб повернути прихильність глядачів, родину та відчуття власного «я». Головну роль у стрічці зіграв Майкл Кітон. Емма Стоун втілила на екрані образ його креативної дочки Сем. «Бердмен» став сходинкою на шляху акторки до інших оскароносних проєктів. 

«Ла-Ла Ленд»

Мюзикл з Еммою Стоун і Раяном Гослінгом, що у 2016 році став хітом і отримав рекордну кількість нагород: 7 «Золотих глобусів» і 6 «Оскарів». Танцювальна стрічка Дем'єна Шазела розказує про пару закоханих, що зустрілися в Лос-Анджелесі, здійснюючі свої мрії. Мія — починаюча акторка, а Себастьян — амбіційний джазовий піаніст. Пара намагається будувати кар'єру і паралельно розвивати стосунки, але опиняється перед складним вибором. 

«Фаворитка»

Історичний фільм Йоргоса Лантімоса, події якого розгортаються в Англії XVIII століття, у часи правління королеви Анни Стюарт. Впливова жінка мучиться від депресії та знаходить розраду в товаристві кроликів, качок та лобстерів, а також у компанії своєї коханки Сари Черчиль, що має серйозні політичні амбіції. На заваді її планам стає кузина Абіґейл, яка отримує не менший вплив на королеву. Молоду і характерну дівчину зіграла Емма Стоун. Образ королеви втілила Олівія Колман, а корисливої Сари — Рейчел Вайс. Стрічка була номінована на 10 «Оскарів».

«Круелла»

Пригодницький фільм Крейга Гіллеспі показує історію життя Круелли до того, як вона стала хрестоматійною злодійкою. Колись жінку звали Естелла, і вона пройшла шлях від вуличної шахрайки до екстравагантної та зухвалої дизайнерки модного одягу. Щоб помститися кривдниці своєї матері, баронесі фон Хеллман, героїні доводиться перевершити її як у мистецтві, так і в підступності. Головну роль у стрічці зіграла Емма Стоун, а образ баронеси втілила Емма Томпсон.

«Бідолашні створіння»

Друга успішна співпраця акторки з режисером Йоргосом Лантімосом, що принесла їй «Оскар». Картина заснована на романі Аласдера Грея і розказує неймовірну історію жінки на ім’я Белла, що мешкає в Англії XIX століття. Героїня гине внаслідок трагічних обставин, та її повертає до життя талановитий вчений. Спочатку Белла мислить як дитина, однак поступово починає пізнавати навколишній світ, подорожує від Португалії до Франції та Єгипту і відкриває у собі талант науковця. Крім Емми Стоун у фільмі знялися Віллем Дефо, Рамі Юссеф, Марк Руффало та Марґарет Квеллі. Костюми для стрічки створила Голлі Веддінгтон, поєднавши силуети XIX століття із сучасним стилем. За свою роботу дизайнерка також отримала «Оскар». Крім того, фільм відзначили за найкращий грим та сет-дизайн.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ