Читати, стилізувати і насолоджуватися: 7 естетичних coffee table books

Цікаві книги, що стануть окрасою інтер'єру

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Kinfolk, надані автором

ОПУБЛІКОВАНО: 1 червня 2024

Є видання, які читають, а є ті, які споглядають. Сьогодні йдеться про другий тип — інтер’єрні книжки, або coffee table books. Зазвичай це справжні витвори мистецтва, які хочеться покласти на журнальний столик в розкішній вітальні. Або розмістити на книжковій полиці в кабінеті обкладинкою до себе. Чи взяти на кухонний стіл, щоб роздивлятися щоранку, надихаючись красивими ілюстраціями. 

Перша порада при виборі coffee table books — оцінити, чи пасують вони до вашого інтерʼєру. Такі видання можуть доповнювати його чи бути яскравим акцентом, і водночас їхня тематика завжди розкриває характер, цінності та вподобання власника або власниці простору. Серед видавництв, що спеціалізуються на подібних книжках, можна згадати Assouline, TeNeus, TASCHEN, Rizzoli та Gestalten, а також українські «Родовід», Punkt та Creative Publishing.

У матеріалі Harper's Bazaar видавчиня та інтерв’юерка Таня Костіна ділиться своїми улюбленими coffee table books, що дарують візуальну насолоду.

Книжки Kinfolk

Table. Home. Garden. Entrepreneur. Мені здається, ці видання ніколи не втрачають своєї актуальності. Наразі я досі переглядаю книжку The Kinfolk Entrepreneur, яка вийшла ще у 2017 році. В ній зібрані історії 40 підприємців, які працюють в креативних індустріях. Видавці, архітектори та дизайнери розповідають про своє бачення професії, досвід розчарувань та поразок, про пошуки сенсу, а також баланс між особистим життям і роботою. Це естетична і надихаюча книга про те, як далекоглядні ідеї пускають коріння та дозрівають у кар’єрі креативників.

The EYE, видавництво Artisan Books

The EYE — це добірка інтерв`ю з провідними креативними директорами світу, які занотував Натан Вільямс, засновник журналу Kinfolk. 448 сторінок про те, як найвпливовіші спеціалісти розвивають своє бачення креативності. Окрім потужних думок, книга містить понад 200 чорно-білих фотографій та портретів героїв.

Great Escapes Yoga, видавництво TASCHEN

Це добірка неймовірно гарних місць в усьому світі, куди люди з'їжджаються, щоб попрактикувати йогу. Для тих, хто займається йогою постійно, це може бути візуалізацією, що надихає на наступну подорож у красиву локацію, де вони точно зустрінуть однодумців.

The New Mediterranean, видавництво Gestalten

Це книга для поціновувачів красивих середземноморських інтер`єрів, а відповідно, і цілого напряму в дизайні. Високі стелі з масивними балками, натуральні матеріали, арки, однотонні світлі поверхні, керамічна плитка та мозаїка на стінах і підлозі, дерев’яні меблі та плетені крісла — це все про цей особливий і затишний стиль.

1 000 000 bombs BEFORE, видавництво Punkt

Фотокнига Влада Василькевича містить фотографії України, зняті з висоти пташиного польоту ще до повномасштабного вторгнення. Зафіксована краса нагадує про ціну, яку ми платимо, відстоюючи нашу гідність та право на існування. Деякі з відзнятих локацій досі знаходяться під окупацією чи були зруйновані. У цій книжці вони живуть. Заворожують. Надихають не зупинятися та не здаватися.

A Life That Never Stopped, Мушег Циронян

Це фотокнига про життя в українській столиці під час війни. Мушег показує людей та їхній побут у найбільш складний історичний період. Попри всі виклики, люди продовжують працювати, розвивати свої проєкти та бізнеси й допомагати тим, хто цього потребує. Особисто мене вразило фото дівчинки, народженої в день, коли ми всі прокинулися від вибухів. Збирати такі книжки як документацію періоду, в якому ми живемо, вкрай важливо для формування нашої колективної пам`яті.

Книга Мадонни «Sex»

Мабуть, найбільш популярною та розтиражованою (1,5 мільйона копій) coffee table book залишається книжка Мадонни Sex, видана в 1992 році. Видання в металевій обкладинці виглядає як артоб'єкт і є свого роду маніфестом: розкриває теми задоволення і сексуальних експериментів, проводить паралель між садомазохізмом і релігійним самобичуванням та з іронією ставиться до соціальних табу. Наразі книга з фотографіями Стівена Мейзела є об'єктом колекціонування.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ