Україна в роботах 15 всесвітньо відомих художників

Знайомі пейзажі та красиві національні традиції

АВТОР:

ФОТО: Wikimedia Commons

ОПУБЛІКОВАНО: 24 серпня 2024

Що першим приходить на думку, коли ми згадуємо, як зображували Україну знамениті художники? Це картини, в яких митці надають поетичності побуту, підкреслюють красу природи та національних традицій.

Звертаючись до полотен XIX століття, робіт Тараса Шевченка, Іллі Ріпина, Івана Айвазовського та Миколи Пимоненка, бачимо романтичний образ українського села, захоплення автентичними костюмами, майстерне відтворення впізнаваних пейзажів, безкраїх степів, Дніпра і традиційної хати, що символізує зв'язок поколінь.

У XX столітті на зміну реалізму в живописі приходить авангард, для якого характерне розмаїття стилів та більш емоційний і особистий підхід. На полотнах Анатоля Петрицького та Казимира Малевича роздивляємося зображення природи, сповнені динаміки та кольору, а в роботі Олександра Богомазова «Сінний ринок» спостерігаємо сміливі експерименти з формою. 

Неможливо не згадати в цій добірці й пошуки українських «наївних» художниць Катерини Білокур та Марії Примаченко, що вразили Пабло Пікассо і решту світу, запропонувавши свою унікальну візуальну мову. Візитівкою Катерини Білокур стали зображення квітів, що наче «вишиті» олією на полотні, а Марія Примаченко здобула славу завдяки своїм «фантастичним звірям», неповторній манері малювання рослин і тварин.

Надихаємося українськими мотивами в роботах цих та інших відомих художників.

Тарас Шевченко, «Селянська родина», 1843

Як зробити найкрасивіші фото на телефон з сучасною камерою, розробленою у співпраці з лауреатом «Оскара» за операторську роботу Клаудіо Міранда, — читайте у статті за посиланням.

Архип Куїнджі, «Дніпро вранці», 1881

Олександр Мурашко, «Неділя», 1911

Микола Глущенко, «На Володимирській гірці», 1976

Тетяна Яблонська, «Літо», 1967

Катерина Білокур, «Поле у колгоспі», 1949

Микола Пимоненко, «Вечоріє», 1900

Казимир Малевич, «Пейзаж поблизу Києва», 1930

Ілля Ріпин, «Українка біля тину», 1876

Іван Айвазовський, «Український пейзаж вночі», 1870

Федір Кричевський, «Наречена», 1910

Олександр Богомазов, «Сінний ринок», 1914

Анатоль Петрицький, «Парк у Харкові», 1935

Марія Примаченко, «Українське весілля», 1966

Анатолій Криволап, Без назви, 2007


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ