5 серіалів, заснованих на відомих книгах

Від драми «Ферзевий гамбіт» до фантастичного шоу «Дім дракона»

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з серіалів

ОПУБЛІКОВАНО: 31 березня 2024

В основі наших улюблених серіалів лежать талановиті сценарії та літературні першоджерела — захопливі детективні історії та напружені психологічні трилери, історичні та фантастичні сюжети. Розказуємо про 5 популярних шоу Netflix, HBO Max та інших стримінгів, що отримали схвальні відгуки глядачів і критиків, премії «Еммі» та «Золотий глобус», які варто передивитися, — від драми про геніальну шахістку «Ферзевий гамбіт» до епічного серіалу «Дім дракона».

«Велика маленька брехня»

Шоу HBO Max з зірковим кастом зняте за однойменним романом австралійської письменниці Ліян Моріарті. Серіал розказує про п'ятьох матерів, які стають свідками загадкового вбивства, що відбулося під час шкільного балу. Дія драми розгортається у невеликому містечку, де кожна родина приховує власні таємниці. Шоу досліджує теми сімейних стосунків, аб'юзу, самореалізації та жіночої підтримки. Головні ролі в серіалі виконали Ніколь Кідман, Різ Візерспун, Шейлін Вудлі, Зої Кравіц, Лора Дерн, Меріл Стріп та Александр Скашгорд. На рахунку шоу 8 премій «Еммі». 

«Ферзевий гамбіт»

Популярний мінісеріал Netflix, заснований на однойменному романі американського письменника Волтера Тевіса, події в якому розгортаються в 1950-х — 1960-х роках. Шоу розказує про шлях геніальної шахістки Елізабет Гармон до перемоги, складне дитинство героїні та її боротьбу з емоційними проблемами, алкогольною і наркотичною залежністю. Назва серіалу нагадує про шаховий дебют, що має аналогічну назву. Головну роль у драмі зіграла Аня Тейлор-Джой. Серіал здобув високі оцінки глядачів та критиків, 11 премій «Еммі» та 2 «Золотих глобуси». 

«Гострі предмети»

Психологічний трилер HBO Max, знятий за однойменним романом американської авторки Ґіліян Флінн. Головну роль в шоу зіграла номінантка на премію «Оскар» Емі Адамс. Вона втілила на екрані образ репортерки Каміли, що страждає від тривожних думок. За завданням редакції героїня приїздить до рідного містечка, де відбуваються загадкові вбивства юних дівчат. Каміла починає розплутувати справу і паралельно намагається примиритися з власним минулим. У мінісеріалі також знялися Патрісія Кларксон та Еліза Сканлен. Шоу одержало номінації на «Золотий глобус» та «Еммі».

«Дім дракона»

Приквел популярного серіалу «Гра престолів», знятого за фантастичними романами американського письменника Джорджа Мартіна. Події шоу HBO Max «Дім дракона» розгортаються на 200 років раніше, у період розквіту Дому Таргарієнів. Члени родини, що має особливий зв’язок з драконами, змагаються за владу в Семи королівствах, піддаються пристрастям та намагаються вижити в запеклій громадянській війні. Серіал заснований на романі Джорджа Мартіна «Вогонь і кров». Головні ролі у драмі виконали Метт Сміт, Олівія Кук та Емма Д’Арсі. У 2023 році шоу одержало 9 номінацій на премію «Еммі» та премію «Золотий глобус» у категорії «Найкращий драматичний серіал».

«Вбиваючи Єву»

Драматичний трилер про напружені стосунки двох жінок, вбивства і переслідування злочинців, заснований на серії новел британця Люка Дженнінгса «Кодове ім'я Вілланель». Шоу розказує про талановиту співробітницю британської розвідки Єву Поластрі (Сандра О), яка женеться по світу за холоднокровною кілеркою Вілланель (Джоді Комер). Поступово між жінками виникає романтичний зв'язок, який ще більше ускладнює ситуацію та йде в розріз з їхнім минулим, роботою і стилем життя. На рахунку серіалу премія «Еммі» та безліч номінацій на престижні нагороди.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ