Як підібрати обручку, що найкраще пасуватиме нареченій

Відповіді на найпоширеніші запитання

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Представлені брендом

ОПУБЛІКОВАНО: 29 лютого 2024

Заповітне «так» — один із найтепліших спогадів у житті пари. Хтось планує цілу церемонію з фотографом та квітами, а хтось ставить одне з найважливіших запитань у житті на прогулянці у променях сонця, що сідає за обрій. Кожна пропозиція особлива, як і символ, що її супроводжує, — каблучка для заручин. Це та прикраса, яка одягається на довгі роки, тож дуже важливо обрати саме ту. Аби трохи полегшити вам цю задачу, ми підготували гайд, як обрати каблучку, що найкраще пасуватиме пальчикам нареченої. 

Основні моменти, на які варто звертати увагу під час вибору каблучки

Найголовніше, щоб людина відчувала себе з каблучкою комфортно. Це прикраса, яка одягається назавжди, тому з нею має бути зручно, практично і, звісно ж, естетично. 

Вибираючи каблучку, варто звертати увагу на тип металу (срібло, золото, платина тощо), дизайн, розмір, індивідуальний стиль і зручність носіння. Якщо подобаються мінімалістичні прикраси, то на одній руці можна комбінувати кілька тонких каблучок на різних пальцях та фалангах. Якщо до вподоби більш масивні прикраси з великим камінням, то краще обмежитися максимум двома каблучками на одній руці: каблучка для заручин та обручка поряд.

Як вибрати обручку, яка найкраще пасуватиме руці нареченої

Юлія Кушер

Як підібрати товщину основи та форму каменю, які найкраще пасуватимуть формі пальців нареченої?

Товщина основи та форма каменю можуть бути обрані відповідно до особистих уподобань чи модних тенденцій. Проте основна порада така: камені овальної, краплеподібної та прямокутної форм здатні візуально витягнути палець, зробити його довшим, тим самим збалансувавши довжину і ширину руки.

Якщо ж у вас немає мети візуально видовжити палець, то можна обирати каблучки, що мають складну конструкцію, як-от асиметрія, чи масивні вироби фантазійного дизайну.

Як підібрати товщину основи і форму каменю, які найкраще пасуватимуть формі пальців нареченої?

Як обрати конструкцію каблучки (щоб основа не погнулася, камінь не випав тощо)?

Щоб уникнути гнуття основи та випадіння каменю, важливо обрати якісний матеріал обручки: золото або платину — та звернути увагу на стійкість конструкції. Бажано, аби камінь був закріплений мінімум 3-4 вусиками та основа каблучки не була занадто тонка. Товщина основи менше ніж 1,2 мм збільшує ризик того, що з часом каблучка погнеться.

Рекомендуємо враховувати й загальний стиль життя, щоб прикраса була не лише красивою, а й комфортною у повсякденному житті. Памʼятайте, що важливо уникати механічних впливів на каблучку та час від часу приносити її на професійну чистку. 

Як підібрати каблучку

Як обрати колір металу і сам метал (золото, срібло, платина тощо) та які їхні основні відмінності у характеристиках?

Обираючи колір металу, слід враховувати колір шкіри: якщо він холодних відтінків, то більше підходять аксесуари з рожевого та білого золота. Якщо ж відтінок шкіри більш теплий, тоді краще обирати жовте золото. 

Порада: обираючи вироби білого золота, віддавати перевагу тим, що з білим каменем або синім, так їхній блиск та колір буде підкреслений набагато більше. Якщо хочете кольорове каміння, то його краще поєднувати з кольоровим металом: жовте золото — з жовтим каменем, рожеве золото — з рожевим.

Загалом золото, срібло та платина мають різні характеристики. Золото може бути різних відтінків: жовте, біле чи рожеве — і є досить пластичним матеріалом, тобто з нього можна створити майже будь-яку форму прикраси. Срібло, як правило, світліше та схильне до окислення, тому потребує більш частих візитів до ювеліра на чистки. Платина має найвищу стійкість та важкість і найменш вразлива до подряпин. Її найчастіше обирають для фантазійних та андеграундних дизайнів. 

Як обрати колір металу і сам метал

Чи обовʼязково каблучка для заручин має бути з каменем і традиційного дизайну? Як обрати стиль? 

Зазвичай каблучка для заручин має один камінь або декілька. Але дизайн може бути індивідуальним, підкреслюючи вашу унікальність. Тому не соромтеся виявляти творчий підхід у виборі каблучки.

Обираючи каблучку для заручин, треба розуміти, що обручка, яку ви будете носити поряд, має також пасувати. Якщо це доріжка з каменями або проста золота обручка, то вона має повторювати форму касту (тобто вид закріплення каменя): якщо це непіднятий каст овальної або прямокутної форми, обручка теж має бути вигнутої форми.

Як обрати метал для каблучки

Діаманти для обручки

Як обрати правильний розмір каблучки? 

Каблучка має комфортно сидіти на пальці. Тому найкраще звернутися до ювеліра або ювелірного магазину для визначення точного розміру. Без спеціального вимірювального інструменту точно визначити розмір у домашніх умовах буде важко.

Порада для майбутнього чоловіка: якщо пропозиція готується у секреті, можна обережно взяти одну з прикрас, яку найчастіше носить ваша наречена на безіменному пальці будь-якої руки, і максимально точно підібрати розмір. І не хвилюйтеся, каблучку завжди можна підігнати за розміром у ювеліра. Головне, щоб ваш особливий момент дійсно був особливим і щасливим.

Як обрати найбільш правильний розмір каблучки? 

«Ми працюємо з діамантами вже понад 9 років, і останнім часом скрізь, де я буваю, постійно звертаю увагу на руки і на каблучки. Так ось: неважливо, якого кольору у вас камінь або якої він чистоти, — якщо камінь регулярно не чистити, він не буде блищати і його характеристики здаватимуться набагато нижчими, ніж є насправді. Тож не забувайте періодично чистити свої прикраси. Ми таку послугу, наприклад,  надаємо нашим клієнтам безкоштовно, бо в домашніх умовах гарно почистити діамант досить складно»,

— зауважує Юлія Кушер, засновниця першого українського екологічного бренду ювелірних прикрас із вирощеними діамантами SOLO for DIamonds.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ