Відкриття місяця: команда Harper`s Bazaar про натхнення і враження у травні

Вибір редакції — фаворити травня

АВТОР:

ФОТО: Із власних архівів, сайти брендів, колаж: Катерина Серегова

ОПУБЛІКОВАНО: 31 травня 2024

Наприкінці кожного місяця наша редакція ділиться своїм натхненням: від книг і фільмів до подорожей та мистецтва. Кожен редактор знаходить свої джерела ідей, які можуть надихнути й вас, наших читачів.

Травень для всіх нас — це вже стійке передчуття літа. У травні кожен день приносить із собою думки про довгоочікувану відпустку. Природа розквітає в усій своїй красі, а сонячні промені запрошують нас на прогулянки та в подорожі. Редакція Harper's Bazaar зібрала найцікавіші враження цього місяця, щоб поділитися джерелами натхнення, які допоможуть вам відчути всю магію травня. 

Катерина Попова

Подорож до Португалії

Сонячна Португалія завжди манила мене і була тією самою точкою на карті світу, куди б я дуже хотіла поїхати. А почалося все пʼять років тому з картинки в Pinterest, де я завела дошку «Подорожі» і, живучи з думкою, що «мріяти не шкідливо, а шкідливо, навпаки, не мріяти», зберегла на ній один із фантастичних видів якогось португальського пляжу. Так і домріялась до найяскравіших і найзахопливіших канікул у своєму житті.

Нехай лише тиждень, але він був дуже насичений! Загалом ми відвідали 3 міста, побачили 2 найкрасивіші пляжі та славнозвісний мис Рока, 4 оглядові майданчики, надихнулися двома музеями, відчули всю міць стихії та находили понад 22 тисячі кроків на день. Серед найяскравіших вражень — прогулянка вузькими вуличками найстарішого району Лісабона Альфами, де на кожному кроці відкриваються неймовірні краєвиди, багато морепродуктів та місцевого білого вина, натхнення світовим мистецтвом у музеях Berardo Museum of Modern and Contemporary Art та Arquitetura e Tecnologia (MAAT), поїздки до Сінтри та Кашкайшу і, звісно, неймовірні пляжі на околицях Лісабону і мис Рока. 

Португалія подарувала мені більше, ніж я могла уявити. Цей тиждень я буду згадувати з усмішкою на обличчі та теплотою в серці. В кінці подорожі зловила себе на думці, що хай там що, але не треба переставати мріяти. Мрії таки мають властивість збуватися. 

Книжка «Анна. Біографія», Емі Оделл

Книжка, яку я ну ніяк не могла пропустити, — про легенду глянцю та ікону стилю Анну Вінтур. До речі, це одна з небагатьох варіацій біографії Анни, яка стала прототипом героїні для славнозвісного фільму «Диявол носить Prada». Емі Оделл мала власний досвід співпраці з Анною, а у процесі роботи над книгою зібрала інформацію з 250 інтерв’ю та свідчень від колег, друзів і найближчого оточення Вінтур. З книги я дізналася, що саме допомогло Анні досягти висот, вистояти в часи криз, втримати та розвинути індустрію медіа. Авторка вибудовує сюжет довкола характеру Анни та розказує, як вона стала головною людиною світу моди, витримавши жорстку конкуренцію з чоловіками-бізнесменами та політиками. А ще моїм особистим відкриттям було те, що Анна починала свою медіакарʼєру в Harper's Bazaar. The New York Times відзначав, що «Анна. Біографія» — найбільш відвертий і повний портрет Анни Вінтур.

Книжка «Анна. Біографія», Емі Оделл

Фільм «Суперники», Лука Ґуаданьїно

Головний фільм травня, на мій погляд, — комедійна драма «Суперники» Луки Ґуаданьїно, чотириразового володаря премій Венеціанського кінофестивалю. В головних ролях знялися молоді зірки Голлівуду — Зендея, Джош О'Коннор і Майк Файст, що також вплинуло на моє рішення піти на цей фільм одразу ж, як тільки він вийшов у прокат. Кінокартина розповідає про талановиту тенісистку Таші Дункан, що зазнала травми та була змушена попрощатися з професійною кар'єрою, і про непростий любовний трикутник, що підвищує ставки для елітних тенісистів — нинішнього партнера Таші Арта і колишнього коханця Патріка, які колись були друзями. Сюжет розгортається дуже несподівано, а напруга з кожною хвилиною тільки зростає. І хоч я не є фанаткою спорту, але фільм мене вразив, тому у планах передивитися його ще один раз як мінімум. 

Виставка Анатолія Криволапа «Першообрази» в Центрі сучасного мистецтва M17

Продовжую досліджувати українське мистецтво. У травні завітала в Центр сучасного мистецтва M17, де представлена виставка відомого українського митця Анатолія Криволапа «Першообрази», медіапартнером якої став «Harper’s Bazaar Україна». До експозиції увійшли абстрактні роботи 1990-х — початку 2000-х років, а також ікони, створені художником упродовж минулого року. Яскраво, цікаво, натхненно і, як завжди, змушує замислитися про своє. Встигніть і ви до 9 червня надихнутися «Першообразами».

Виставка Анатолія Криволапа «Першообрази» в Центрі сучасного мистецтва M17

 

XII Книжковий Арсенал

Попри продовження повномасштабної війни, що ставить під загрозу українську культуру, діяльність друкарень, бібліотек та книгарень, 30 травня у Києві стартував XII Книжковий Арсенал — найбільший літературний фестиваль країни, що об'єднав понад 100 видавництв і пропонує відвідувачам близько 160 спеціальних івентів: виставок, дискусій, концертів і презентацій. Подія не лише засвідчує любов українців до читання, зростання інтересу до української класики та сучасної літератури, а й нагадує про психологічну стійкість, креативність і продовження нашого розвитку в умовах «життя на межі».

Акустичні вечори в «Бути Sofie»

Одним з найестетичніших місць для проведення культурних і модних подій цієї весни, безперечно, став сад ресторану «Бути Sofie», що розташований на території заповідника Софія Київська. 30 квітня гостей запросили на презентацію лімітованої весняної капсули Bobkova, натхненої красою природи, а в травні провели перший із серії благодійних музичних вечорів, метою яких є збір коштів на реставрацію Софійського собору. В рамках особливого івенту 17 травня я мала змогу не лише насолодитися виступом українського гурту PHIL IT, приємними розмовами та сотнями квітів, які прикрасили сад, а й надихнутися силою історичного місця, що є одним із ключових символів Києва.

Книга про творчість Девіда Гокні

Цього місяця мою колекцію мистецьких книг та артбуків доповнило видання Taschen, присвячене творчості знаменитого американського художника Девіда Гокні. Митець має унікальне відчуття світла і кольору — це чудово читається в його картинах, що зображують дерева і квіти, природні ландшафти та звичні нам об'єкти: від елементів інтер'єру до басейну з блакитною водою. До речі, саме робота «Портрет художника (Басейн із двома фігурами)» принесла митцю світову славу і стала найдорожчою в його доробку — у 2018 році картину продали за $90,3 мільйона.

Квітучий Київ

На мою думку, травень — один із найкрасивіших місяців року. Ідеальний час для довгих прогулянок містом, що допомагають наповнюватися енергією, відволікатися від тривожних новин і підтримувати ментальний стан. Сам Київ з його квітучими каштанами, жасмином і першими трояндами стає антистресом. Це може бути звичний маршрут на роботу, що пролягає через центральні вулиці міста, вихідний у Ботанічному саду імені М. Гришка чи пікнік з улюбленою книгою біля Національного музею історії України. 

Fashion-редакторка Harper’s Bazaar Ukraine Аліса Єрмоленко

Відпочинок у TAOR Karpaty Resort & Spa

У мальовничому куточку, що його з усіх сторін обіймають гори, розкинувся затишний комплекс TAOR Karpaty Resort & Spa, де цього місяця мені пощастило провести декілька насичених і водночас розслаблених днів, наповнених відчуттям абсолютної гармонії та єдності з природою. Саме те, чого так потребували тіло й душа після багатьох напружених місяців, — втекти у гори, прогулятися вузенькими стежинами поміж розлогих дерев, послухати спів пташок зранку, посидіти на березі гірської річки.

Окрему вдячність мій організм висловлює за детокс-день: правильне та збалансоване харчування, лікувальні мінеральні води, релакс-масаж і відпочинок на аквазоні з басейном, джакузі, фінською сауною та хамамом.

Занурення в життя українських Карпат не уявляю без можливості доторкнутися до традицій і автентики, тож відпочинок доповнив майстер-клас із написання писанок, що до того ж став свого роду арттерапією.

Fashion-редакторка Harper’s Bazaar Ukraine Аліса Єрмоленко

Фото: malyuchenko_family

Книга «Великий Гетсбі», Френсіс Скотт Фіцджеральд

Давно відклала її прочитання, але в потязі дорогою до Карпат усю мою увагу захопив Джей Гетсбі та його світське життя, сповнене гучних вечорів і глибокої внутрішньої самотності. Класичний твір, що не потребує довгого представлення.

Фільм «Бідолашні створіння», реж. Йоргос Лантімос

Навіть найцікавіші новинки зі світу кіно до мене доходять лише згодом, тож і «Бідолашних створінь» з «далекої шафи» я витягнула тільки у травні. Шлях Белли від інфантильності до свідомого вибору роботи науковиці через пізнання себе, власної свободи та можливостей, власних кордонів видався не лише цікавим, а й надзвичайно захопливим та естетично вишуканим.

Фільм «Бідолашні створіння», реж. Йоргос Лантімос

Київ і кияни

Особлива подія травня — День Києва. І цьогоріч він дійсно змусив мене згадати, чому і за що я люблю столицю. А також знову пройтися улюбленими маршрутами: від креативно-бунтівної Рейтарської до затишних двориків Подолу через тінистий парк «Володимирська гірка», зробивши зупинку у скверику біля Михайлівського собору.

Команда Harper`s Bazaar про натхнення і враження у травні

б'юті-редактор

Givenchy, Skin Ressource Intense Hydra-Relief Mask

Моя коротка оповідь повинна стати нагадуванням, особливо людям з дуже світлою шкірою: не варто нехтувати сонцезахисними засобами. Навіть коротка прогулянка спекотним днем по Києву може закінчитись опіками шкіри, і саме така історія трапилась зі мною днями. Звісно, можна було скористатись перевіреними фармацевтичними засобами, проте усвідомлення ситуації прийшло до мене надто пізно. Тож критичне мислення змусило мене шукати рішення в косметичних засобах. Слова зволожувальна та заспокійлива на пакованні маски від Givenchy відразу привернули мою увагу (і недарма). Вже за 20 хвилин я відчув неймовірне полегшення, а на ранок на моїй шкірі не було жодного натяку на сонячний опік. 

Givenchy

Ранкові прогулянки Києвом

У травні в мене з’явилась нова традиція, яка, сподіваюсь, вже скоро стане корисною звичкою. Якось у розмові моя подруга розповіла мені, що у боротьбі з безсонням та хронічним стресом їй найкраще допомагають ранні прогулянки парками Києва (дуже ранні), під час яких потрібно обов’язково забути про телефон. Тож я вирішив спробувати й собі. Прокидатись о 4-й ранку виявилось нескладно, а ось не брати телефон до рук протягом перших прогулянок було дуже важко. Проте вже скоро мій сон покращився (воно й не дивно з таким раннім підйомом), і настрій теж, адже ранкові пейзажі Києва та квітучі парки неймовірно надихають.

Київ


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ