7 найцікавіших фільмів травня

Головні кінопрем'єри місяця

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з фільмів

ОПУБЛІКОВАНО: 23 травня 2024

У травні українським глядачам представлять довгоочікувану стрічку «Суперники» про спортивні амбіції, світ великого тенісу та заплутані романтичні стосунки, головну роль у якій виконала Зендая. Також на великому екрані покажуть фантастичний екшн «Фуріоза» з Анею Тейлор-Джой, а всі, хто цікавиться світом моди, зможуть більше дізнатися про шлях Джона Гальяно — одного з найталановитіших дизайнерів сучасності, креативного директора Maison Margiela.

Серед головних українських прем'єр місяця — картина про письменників Розстріляного відродження «Будинок "Слово". Нескінчений роман» та стрічка Тоні Ноябрьової «Ти мене любиш». Детальніше — у нашій добірці. 

«Суперники»

Драма італійського режисера Луки Ґуаданьїно, автора стрічок «Назви мене своїм ім'ям» та «Суспірія». Картина розказує про талановиту тенісистку Таші Дункан, що зазнала травми та була змушена попрощатися з професійною кар'єрою. Чоловік Таші, теж тенісист, лідирує за серією програшів, але вона придумує, як здолати невдачі. План героїні стикається з несподіваним поворотом, коли на корті зустрічаються її нинішній партнер Арт і колишній коханець Патрік, що колись був їхнім спільним другом. Оскільки минуле й сьогодення пересікаються, а напруга зростає, Таші мусить спитати себе, чого коштуватиме перемога. Головні ролі у стрічці зіграли Зендая, Джош О'Коннор та Майк Фейст. Українська прем'єра фільму відбулася 2 травня.

«Спадкоємець»

Картина французького режисера та актора Ксавʼє Леґрана. Трилер розказує про дизайнера Елліаса Барнеса, що у 30 років стає художнім керівником відомого паризького дому моди. Через надмірне хвилювання та високі вимоги він починає відчувати біль у грудях. Несподівано його кличуть до рідного Монреаля, щоб організувати похорон батька. Там він виявляє, що, можливо, успадкував набагато більше проблем, ніж слабке серце. Українська прем'єра фільму відбулася 2 травня.

«Джон Гальяно. Зліт і падіння»

Документальна стрічка, присвячена історії знаменитого британського дизайнера Джона Гальяно, становленню його кар'єри, вигоранню, скандалам і поверненню митця в модну індустрію. У 1996 році Гальяно став креативним директором Dior, змінивши обличчя бренду, перетворивши його з консервативного на гламурний і сучасний модний дім. Для колекцій дизайнера характерні театральність, сексуальність і вишуканість на межі з гротеском, за що його завжди любила публіка. Однак митець зловживав алкоголем, і у 2010 році його кар'єра стала на паузу через антисемітські висловлювання. У стрічці Джон Гальяно, якого заслужено вважають одним з найяскравіших дизайнерів свого часу, відверто розказує про свою творчість, проблеми та шлях трансформації. Режисером картини став володар «Оскара» Кевін Макдональд. Прем'єра фільму відбулася 9 травня.

«Будинок "Слово". Нескінчений роман»

Стрічка Тараса Томенка розповідає про українських письменників 1920–1930-х років, що є представниками Розстріляного відродження. У 1927 році за наказом Сталіна в Харкові збудували кооперативний будинок «Слово», куди заселили провідних українських авторів. Письменники стали частиною радянського експерименту — мешкаючи в комфортних квартирах, вони знаходилися під тотальним контролем і мали працювати виключно на благо комуністичної партії. У відповідь на опір митців проти них застосували репресії. Фільм заснований на реальних подіях, а головними героями в ньому стали Микола Хвильовий, Лесь Курбас, Михайло Яловий, Михайль Семенко, Григорій Епік та Павло Тичина. Прем'єра картини відбулася 9 травня.

«Фуріоза: Шалений Макс. Сага»

Антиутопія «Фуріоза» є частиною популярної франшизи фільмів Джорджа Міллера про майбутнє, в якому люди боряться за ресурси та проявляють свої найгірші інстинкти. Фуріоза була зовсім юною, коли звичний світ почав руйнуватись і зникати. Дівчинку викрали з її рідного поселення — Зеленого Місця Багатьох Матерів. Орда байкерів вважає її своєю власністю, однак героїня готова на все, щоб вижити та повернутися додому. З беззахисної дитини вона поступово перетворюється на воїтельку. Головну роль у фантастичному фільмі виконала Аня Тейлор-Джой. Стрічка вийшла в український прокат 23 травня.

«Химера»

Пригодницька картина італійської режисерки Аліче Рорвахер. Повернувшись у рідне містечко на узбережжі моря, Артур стикається з місцевою бандою розкрадачів гробниць. Чоловік має дар, який дуже цікавить чорних археологів: він вміє відчувати порожнечу в землі. Його сила допомагає новим друзям-бандитам збагатитися, відкриваючи сховки давнього світу, але також призводить до неочікуваних наслідків. Головну роль у стрічці виконав британський актор Джош О'Коннор. Прем'єра фільму відбулася на 76-му Каннському кінофестивалі, а в український прокат картина вийшла 23 травня. 

«Ти мене любиш»

Події фільму Тоні Ноябрьової відбуваються за рік до розпаду СРСР. Дівчина на ім'я Кіра, що тільки вступила до театрального вишу, проживає своє дорослішання через розрив із сім’єю — її батьки несподівано для неї розлучаються після 20 років спільного життя. Кіра змушена прийняти нову реальність на тлі зламу старої імперії та народження нової держави України. Головну роль у картині виконала Карина Химчук. Прем’єра стрічки відбулася на 73-му Берлінському кінофестивалі, а вихід фільму в український прокат запланований на 30 травня.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ