Відкриття місяця: команда Harper`s Bazaar про натхнення і враження у лютому

Вибір редакції — фаворити лютого

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Із власних архівів, Imaxtree, Instagram: @sofiavergara, сайти брендів

ОПУБЛІКОВАНО: 29 лютого 2024

В кінці кожного місяця наша редакція ділиться своїм натхненням: від книг і фільмів до подорожей та мистецтва. Кожен редактор знаходить свої джерела ідей, які можуть надихнути і вас, наших читачів.

Лютий для кожного українця — місяць, коли почалася повномасштабна війна в Україні, і так буде завжди. Так, тепер поряд із відчуттями болю та спустошення, є й величезне прагнення до життя. Але перш за все хочемо нагадати про найважливіші матеріали місяця нашої редакції, присвячені другим роковинам повномасштабної війни в Україні:

— «Сліди війни: зруйновані культурні пам'ятки України та їх відновлення»

Мистецтво під час війни: художники про життя, роботу та творчість

— 20 книг українських письменників про війну і надію

— Два роки: Frolov, Kachorovska, SOVA та Medik8 про роботу в умовах повномасштабної війни та допомогу Україні.

Натхнення стає своєрідним світлом у темряві, адже лютень від 2022 до 2024 року є періодом важливих випробувань для українців. Величезне горе та розпач, пов'язані з війною, стають частиною життя багатьох з нас. У цей час, коли люди стикаються із горем та тяжкими обставинами, важливо пам'ятати про те, як сильно може впливати наше внутрішнє відчуття та прагнення до життя на здатність виживати та пристосовуватися. Отож, читайте про наші фаворити лютого і знаходьте для себе джерела натхнення та сенси, аби не втрачати себе.

Катерина Попова шеф-редакторка сайту Harper`s Bazaar

Поїздка до Варшави та мітинг 24 лютого

Спочатку хотілося почати текст з «Місяць у Варшаві», але зрозуміла, що місце тут не має зовсім ніякого значення. Значення має тільки з ким, а не де. В нас вже було скільки міст позаду, а скільки ще буде, судячи з усього, але головне, що «разом», бо тільки це має сенс. Живемо своє життя як пригодницьку книжку, в якій не знаєш, чим все закінчиться і куди заведе сюжет, але вчимося насолоджуватись тим, що маємо, бо колись здавалося, що це зовсім мало, а зараз розумієш, що це справжня розкіш. Також у цю поїздку до Польщі я застала мітинг 24 лютого, присвячений другим роковинам повномасштабної війни в Україні, на який я, звісно, не могла не піти. Серце просто розривалося на шматки. 

Варшава

Мітинг

Покази Prada, Bottega Veneta, Jil Sander, Proenza Schouler

Тижні моди — головне джерело натхнення для мене в лютому. Я наче занурююся в інший світ, де вивчаю нові тенденції, стилізації, сенси і задуми в колекціях дизайнерами. І мої однозначні фаворити (які не змінюються з року в рік) — Prada, Bottega Veneta, Jil Sander, Proenza Schouler. Розкажу про кожен трішки детальніше. Найбільш очікуваний для мене показ, як завжди, від геніїв моди Міуччі Прада і Рафа Сімонса — Prada. Одна з небагатьох колекцій, яку треба розглядати зі спини. Як завжди розкішно, браво! Показ Bottega Veneta на чолі з Матьє Блазв теж радує — стилізацією, кольорами, змішанням фактур та силуетами. Одягла б усі позиції з колекції без виключення. Традиційно одне з найочікуваніших шоу Тижня моди в Нью-Йорку — Proenza Schouler. У новій колекції мого улюбленого бренду Джека Макколлафа і Лазаро Ернандеса проглядаються чіткі лінії, лаконічні силуети, делікатне використання прозорих тканин і червоні акценти. Словом, захват! Заворожує і мікс середньовічних і футуристичних форм у новій колекції Jil Sander. Я вже бачу в цих образах Зендею в промотурі другої «Дюни».

Виставка «Ідентичність» в галереї Avangarden

Експозиція Ганни Богачук «Ідентичність» у галереї Avangarden  спроба мисткині дослідити фактори, які впливають на формування української національної ідентичності. Вона запрошує гостей експозиції стати частиною мистецького висловлювання. Виставка створена у взаємодії з українками, які поділились з Ганною своїми історіями, спогадами та архівними фотографіями, та відповідали на питання «Коли ти вперше відчув себе українцем/українкою?». Важливе питання, на яке кожен українець має знайти для себе відповідь. Після виставки я замислилася, і відповідь до мене прийшла миттєво. Завітайте і ви та дайте й собі відповідь на це фундаментально важливе питання. 

Виставка «Ідентичність» в галереї Avangarden

Виставка «Ідентичність» в галереї Avangarden

Серіал «Ведмідь» 

З моєю новою пристрастю до готування ми з хлопцем не могли обійти стороною серіал «Ведмідь» про молодого шеф-кухаря Кармена Берзатто (зірку «Безсоромних» Джерема Аллена Уайта), який працював у найкращих ресторанах світу, а тепер повертається до рідного Чикаго, щоб керувати сімейною сендвічною. Раніше закладом керував його брат Мікі (Джон Бернтал), але чоловік вчинив суїцид та залишив сендвічну у спадок. А разом з нею — борги, персонал, що посварився, і з десяток інших головних болів. Щоб урятувати закусочну від неминучого краху, Кармену доведеться звалити все на свої зататуйовані плечі. Два сезони на одному диханні. Радієш перемогам і переживаєш за героїв як за себе. І вже очікуємо на третій сезон, який, судячи з фіналу, однозначно буде. 

Серіал «Ведмідь»

Аліса Єрмоленко fashion-редакторка Harper`s Bazaar

Вистава «Маклена Ґраса» в Українському малому драматичному театрі 

«Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра»,

— казав Лесь Курбас. 

«Березіль», заснований ним, формував свідомого глядача, змушував його думати і виховував у нього нові принципи. І те, що спадщина Леся Курбаса та Миколи Куліша живе попри роки репресій, заборон і тотального винищення української культури, та навіть більше — продовжує виховувати свідомого українського глядача сьогодні — невимовне щастя для всіх нас. 

Вистава «Маклена Ґраса» (остання спільна робота Леся Курбаса та Миколи Куліша) в Українському малому драматичному театрі — це дійство, що не лишає жодних слів, якими можна його описати. Постановники намагалися зберегти до 95% оригінального тексту драми, тож захід триває цілих три години. Однак це три години повного занурення у творчість двох геніальних митців і неперевершеної акторської гри, що змушувала сміятися й плакати. 

Переглянути виставу «Маклена Ґраса» запросив український бренд byMe, що саме представив нову колекцію, натхнену Лесем Курбасом. 

Вистава «Маклена Ґраса» в Українському малому драматичному театрі

Нові стилістичні прийоми для весняних образів 

Нещодавно усвідомила, що складання аутфітів для мене — це маленька складова рутини, що допомагає зберігати рівновагу у цей хиткий час. Тож напередодні весни я вже склала перелік зі стилістичних прийомів, які обов’язково спробую. А знайшла я їх, звісно, на показах у Нью-Йорку, Лондоні та Мілані, які нещодавно завершилися, та у Парижі, що нині тривають. Ось декілька з них: 

Поєднання традиційно чоловічих елементів із жіночими кліше на шоу Prada 

Поєднання традиційно чоловічих елементів із жіночими кліше на шоу Prada 

Трикотаж, обвитий тоненьким паском, на шоу Max Mara 

Трикотаж, обвитий тоненьким паском, на шоу Max Mara

Масивні браслети поверх рукавів на шоу Fendi 

Масивні браслети поверх рукавів на шоу Fendi 

Історії сили, витримки і добра у проєкті «Два роки» 

Хоч якими б емоційно складними не були дні напередодні других роковин повномасштабного вторгнення: тривога, спогади про перші дні, оборону мого міста та окупацію другого за важливістю на моїй особистій карті населеного пункту, у них був промінь світла і надії — спілкування з людьми, які працюють на захист нашої країни, допомагають Збройним Силам і постраждалим від війни. 

І серед них — представники української fashion-індустрії, які не опустили руки. Вони відновлювали виробництво наперекір обставинам, аби якнайшвидше долучитися до волонтерської діяльності, були готові працювати навіть коли був ризик окупації, а тепер регулярно виготовляють вироби, що заохочують людей робити донати, і водночас змогли масштабуватися та вийти на нові ринки.

Два роки: Frolov, Kachorovska, SOVA та Medik8 про роботу в умовах повномасштабної війни та допомогу Україні

натхнення

Знайомство з командою Harper's Bazaar

Цьогоріч лютий став для мене періодом відкриттів. З початку місяця я розпочав виконання обов’язків б’юті-редактора на сайті Harper`s Bazaar. Тож попереду на мене чекало чимало нового та цікавого: знайомство з технічною стороною сайту, дедлайни щодо випуску матеріалів, ну і звісно, знайомство з раніше невідомими мені брендами та косметичними засобами. Направду, з останнім у переліку обов’язком проблем не виникло. Але з іншими зазначеними пунктами — траплялись. Всі негаразди були нетривалими, і все завдяки підтримці та терплячості моїх нових колег з редакції. Буду відвертим, нові люди у моєму житті стали для мене найбільшим натхненням у цьому насиченому місяці. Люди, які нагадали мені, що ніколи не потрібно впадати у відчай та вміти вправно керувати своїми емоціями (а мені особисто це не завжди притаманно).  

Серіал «Гризельда»

До перегляду цього серіалу я б навряд чи зміг відразу пригадати стрічки з Софією Вергарою. Але вже після перших двох серій я остаточно зрозумів: дарма я не знайомий з фільмографією цієї акторки. Я навіть підписався на її сторінку в інстаграм. А ще мене зацікавило, якою ж була реальна Гризельда Бланко. І мабуть, добре, що від самого початку перегляду цієї історії я дивився на образ акторки як на художній задум режисера, адже відносно неточності передачі образу було сказано чимало критики. 

Від самісінького початку я не міг відірвати очей від гриму акторки. У своєму інстаграмі Софія розмістила відео з процесом створення образу. Після побаченого мені захотілось дізнатися значно більше про грим як про мистецтво. Тож у майбутніх матеріалах я неодмінно розповім більше цікавих деталей про художній грим і шедеври перевтілень. 

Greselda

Vergara

Перший особистий тест косметики із вмістом CBD

Не думаю, що я єдиний чоловік, який протягом життя перебуває у пошуках ідеального засобу для гоління. Як тільки знаходжу продукт, що мінімально виконує потреби чутливої шкіри під час гоління, не розстаюсь з ним роками, побоюючись невдалих експериментів, адже шкіра моя, м’яко кажучи, не дуже любить цей рутинний процес. Зазвичай я використовував пінки і гелі, які просто допомагали зробити гоління більш щадним, а наслідки у вигляді подразнень залишались для майбутньої роботи афтершейву. Perricone MD, Ultra-Smooth Clean Shave Cream має кремову текстуру, яка у випадку з моєю шкірою працює чудово та не залишає й натяку на подразнення, а до складу входить CBD. Продукт із цим інгредієнтом я раніше тестував лише один раз (саме один раз, а не цілий флакон), тож висновку відносно ефективності CBD у косметиці я ще не зробив. Неодмінно продовжу ознайомлюватись з другими засобами з вмістом CBD, щоб зрозуміти, чи дійсно це дієво у догляді, чи все ж секрет вау-ефекту цього крему полягає в інших складових.

Shaving cream   

Zarkoperfume, Cloud Collection No2

Я давно знайомий із цим ароматом і навіть декілька разів наносив його на себе у мирний час. А потім стояв цей прозорий флакон з незвичною на вигляд речовиною (парфум двофазної консистенції) на моїй полиці як окраса. З наближенням весни, перебуваючи у пошуках цікавої парфумерії для своїх матеріалів, я звернув увагу на нього знову. І був дуже приємно вражений! Так, парфуми здатні викликати емоції та переносити нас у миті, коли ми відчували себе максимально щасливими. 

І мабуть, моє попереднє знайомство з цим ароматом, в той час, зробило свою справу. Zarkoperfume, Cloud Collection No2 — мій фаворит місяця.

Ручне ліплення і малювання з натури

Я вірю, що вчитися новому не пізно в будь-якому віці, а творчість — чудовий антидепресант. Тож, нарешті спробувала працювати з глиною в студії Eye Sea Art, що одночасно є і галерейним простором. Тут займаються люди різних рівнів, як ті, хто давно освоїв ручне ліплення, так і новачки, при цьому вітаються всі ідеї та експерименти (моя подруга робила вазу у вигляді керамічного чобота Martin Margiela). Ти відчуваєш, що тут немає обмежень, а на час заняття всі проблеми і тривожні думки відступають. Це дуже медитативний процес, і я точно повернуся сюди знову. Не менш цікавий для мене досвід — сесії малювання з натури, які регулярно проводять в Ya Gallery. Для мене це не про академічні навички, а про свободу творчості, застосування різних технік і матеріалів, та розкриття власних емоцій. 

Instagram: @eye.sea.art

Переклади азійської літератури

До повномасштабного вторгнення більшість книг японських, корейських і китайських авторів (не говорячи вже про інші країни Азії) потрапляли до нас з російського ринку. Зараз ситуація докорінно змінилася і все більше нових видань з'являються саме в українському перекладі та знайомлять читачів з письменниками, які поки що не настільки відомі в Україні, як їх європейські чи американські колеги. Ще у 2018 році в нас з'явилося перше сходознавче видавництво «Сафран», що представляє багатогранну Азію. Інші українські видавництва також продвжують розширювати свої колекції — так, цього місяця мою бібліотеку поповнили книжки «На чужині» Лі Син-у, «А надворі – літо» Кім Еран, «Записки в узголів'ї» Сей-шьонгон і «Ваш покірний слуга кіт» Нацуме Сосекі. 

Фото: Видавництво «Фоліо»

Книги українських авторів про боротьбу і надію

До других роковин повномасштабного вторгнення ми підготували серію важливих матеріалів. Один з них був присвячений книгам українських письменників, що осмислюють теми війни та втрати, але також великої любові і сили духу. Цей текст дозволив зафіксувати процес створення, який не зупиняється навіть коли світ навколо руйнується. Деякі з цих талановитих авторів, на жаль, загинули на фронті чи під російськими обстрілами, однак пам'ять про них живе. До збірки увійшли сучасна українська поезія, проза та артбуки. 

Серіал «Ворожнеча: Капоте проти лебедів» 

Новий серіал Райана Мерфі — це історія сповнена інтриг та світських скандалів, а також роздуми про справжню мету письменника: ставити правду в літературі вище за власний комфорт. Трумен Капоте, автор знаменитого «Сніданку у Тіфані», розкриває таємниці своїх впливових подруг з вищого світу Нью-Йорка і має за це дорого заплатити — стати вигнанцем. Шоу занурює в епоху богемних 1960-х — початку 1970-х і варте перегляду хоча б через унікальні вінтажні образи, підібрані дизайнеркою Лу Ейріх. Над однією зі сцен, що демонструє розкішний Чорно-білий бал в готелі Plaza, також працював Зак Позен. Не меншої уваги варті і акторські роботи Хлої Севіньї, Демі Мур, Наомі Воттс, Даян Лейн і Тома Голландера.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ