Прикраси від українських брендів, які захочеться передати у спадок

Дорогоцінності з глибинним сенсом

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Сайти брендів

ОПУБЛІКОВАНО: 4 травня 2024

Коштовностям присвячують детективні історії, на них полюють, їх завойовують, а ще з їхньою допомогою висловлюють любов своїм близьким людям. Прикраси — це дорогоцінні та важливі в усіх сенсах аксесуари, що можуть бути не тільки предметами краси, а й елементом спадщини, що передається з покоління в покоління. Вони несуть у собі не тільки матеріальну цінність, а й історію, традиції та, що особливо цінно, емоційну привʼязаність.

Сережки, підвіски, браслети, броші або каблучки можуть стати унікальними історичними артефактами, що допоможуть дослідити родовід вашої родини. Вони можуть бути виготовлені з благородних металів і прикрашені дорогоцінним камінням, а можуть бути більш мінімалістичними у виконанні, але обовʼязково розповідати про життєвий шлях своїх власників.

Кожна прикраса може мати свою власну історію — від сімейних реліквій, що передаються від покоління до покоління, до подарунків, подарованих з любов'ю і турботою. Носити такі прикраси означає відчувати зв'язок з минулим, поважати й цінувати своє коріння. Адже, передаючи прикраси у спадок, важливо пам'ятати не тільки про їхню матеріальну цінність, а й про емоційну складову. Це не просто предмети розкоші — це частина вашої історії, яку ви передаєте своїм нащадкам, щоб вони могли продовжити цю нитку у своєму житті.

Тому починати збирати свій ювелірний гардероб, на нашу думку, варто вже зараз. Українські бренди прикрас пропонують великий вибір коштовностей за українськими мотивами. Йдеться не тільки про традиційні прикраси, а й про символи, які передають культурні коди наших предків.

Благодійна прикраса KVITKA від Guzema Fine Jewelry 

Натхнена культурною спадщиною та втіленням нових сенсів, брошка KVITKA розроблена за мотивами творчості українського художника Георгія Нарбута. Прикрасу представлено у трьох варіаціях — в жовтому та білому золоті з діамантом, а також у сріблі. Ця капсула створена в колаборації з Українською школою політичних студій з благодійною метою. Прибуток з продажу прикрас буде направлено на навчальну програму «Ти — важлива» для жінок-військових та ветеранок УШПС. 

Благодійна прикраса KVITKA від Guzema Fine Jewelry 

Сережки «Півник» від GUNIA Project

Два роки тому, у квітні 2022 року, світ облетіла світлина зруйнованої росіянами багатоповерхівки у селищі міського типу Бородянка, що на Київщині. Росіяни повністю знищили частину цієї будівлі, але кухонна полиця разом з керамічним глечиком у формі півника, на диво, вціліли. Ця історія набула символічного значення, а півник разом із кухонною шафою стали уособленням стійкості та незламності українського духу. Саме тому засновниці бренду GUNIA Project Наталя Каменська та Марія Гаврилюк взяли півника за основу спеціального проєкту «Півник».

Сережки «Півник» від GUNIA Project

Кольє «Обгорілі колоски» від Bevza

Колоски вже стали фірмовим елементом для Bevza і стійко асоціюються з ним. Бренд пропонує новий погляд на традиційну українську символіку через кольє у вигляді колосків із рухомими елементами-зернами. Золоті пшеничні лани здавна символізують родючість і щедрі врожаї, і саме цим бренд оспівує життя та дари природи. Але після 24 лютого 2022 року вони набули особливого значення: обгорілий колосок  це символічне нагадування про ціну українського зерна. Це пшениця, яка годує багато країн світу і назавжди залишиться надпотужним символом для українців. 

Bevza колоски

Підвіси й каблучки «Скіфія» від Zarina

Серія прикрас «Скіфія» — подорож до себе крізь віки, як зазначає бренд. До першоджерел, до символів скіфської культури, що панувала на українських теренах багато віків тому. Відтворюючи цей спадок і довершуючи його новаторськими підходами та сучасною майстерністю, Ювелірний дім Zarina прагне нагадати нам дещо важливе. У нашому ДНК живуть традиції, творчий потенціал, сила, мудрість і волелюбність усіх праматерів. Зірковою амбасадоркою колекції стала Джамала — українська співачка, культурна діячка та чарівний голос кримськотатарського народу.

Підвіси «Скіфія» від Zarina

Прикраси з колекції BOOMERANG від Oberig Jewelry

Лімітована колекція BOOMERANG покликана нагадати, що жодна з наших думок і дій не минає без сліду — вони несуть у собі силу і завжди повертаються до нас. Створені з великою внутрішньою енергією, всі прикраси колекції нагадують про цей надважливий посил. Символи, одвічні й потужні, чуттєві лінії ювелірних творінь і знакові форми в колекції BOOMERANG підкреслюють красу діамантів і рубінів — неймовірно яскравих, дивовижно рідкісних.

Прикраси з колекції BOOMERANG від Oberig Jewelry

Каблучка з ДНК ваших почуттів у вирощеному діаманті від Solo for Diamonds 

Що може бути сильнішим і символічнішим за клятви закоханих одне одному? Щось більш інтимне й унікальне, щось тільки про вас і ваші почуття? Це діамант із ДНК вашої любові, з крапель вашої крові. Solo for Diamonds пропонують ексклюзивну послугу зі створення персоналізованого ДНК діаманта, аби переплести два життя в одну загальну, абсолютно вашу, ні на що не схожу історію. Також можна обрати форму діаманта і його колір. Це буде та сама безцінна прикраса у колекції, яку захочеться передати у спадок своїм нащадкам. 

Каблучка з ДНК ваших почуттів у вирощеному діаманті від Solo for Diamonds 

Підвіска «Лялька-мотанка» від dukachi

dukachi запропонував унікальне бачення традиційної іграшки-ляльки у вигляді ювелірного виробу. Натхнений спогадами дитинства та багатими культурними традиціями, бренд створив колекцію підвісок-ляльок, яка стала справжнім бестселером. Кожна нова лялька — це історія, розказана крізь призму емоцій, символіки та високої ювелірної майстерності. Це прикраса, яка передаватиметься з покоління в покоління.

Підвіс «Лялька-мотанка» від dukachi

Підвіска від LUTIKI у формі гарбузового насіння

Природа циклічно генерує нове. Бажання закарбувати радість першого врожаю надихнуло створити цю прикрасу, яка символізує непереможну силу природи та початок нового. В основі дизайну — гарбузове насіння, вирощене дизайнеркою Сонею Солтес у власному саду. Кожна прикраса LUTIKI створена в Києві з повагою до ручної роботи та увагою до деталей.

Підвіска від LUTIKI у формі гарбузового насіння

Каблучка «Київські каштани» від Jewelery Lab 

Один із незмінних символів міста, який так любить кожен з нас, хто хоч раз бачив Київ у каштановому цвіті. Яскраво-зелене листя, білий і рожевий цвіт й ґрона плодів каштанів надихали людей на створення витворів художнього, музичного і навіть кондитерського мистецтва. Цього разу символ Києва надихнув бренд Jewelery Lab на ювелірні шедеври. Для дизайнерів та ювелірів бренду дерева є безкінечним знаком, що об’єднує минуле й теперішнє і яке так само хочеться нести з гордістю в майбутнє. Тому золотий каштан, який став центральною фігурою лінійки, має стати тим самим символом, що буде щодня нагадувати про цінності, які ми маємо берегти та просувати вперед. 

Каблучка «Київські каштани» Jewelery Lab 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ