Як зняти стрес за допомогою медитації

Актуально

Культура / Стиль жизни
19 февраля 2022 / Фото: Instagram: @gisele
Поделись с друзьями:

Стрес – це неспецифічна реакція організму на різні фактори. Стрес може бути як психологічним (тривожність, депресія, паніка, вигорання), і фізичним (холод, голодування, травми).

Під час стресу виробляється адреналін, який і змушує нас швидко знаходити вихід із ситуації. Тому стрес у невеликій кількості нам навіть корисний. Але коли стресу стає занадто багато, організм втрачає сили і здатність вирішувати проблему як на фізичному, так і на психологічному рівні. Якісно розібратися в цьому питанні нам допомогли експерти Self Power Project.

Причин стресу в наш непростий час дуже багато, і він є одним з головних факторів ризику виникнення або загострення багатьох захворювань.

Одним з головних інструментів для подолання стресу є медитація – основне джерело розслаблення та заспокоєння.

За допомогою медитації ми заспокоюємо свою свідомість. Фізично при глибокому диханні збільшується приплив кисню, посилюється активність головного мозку, і ми «вимикаємо» непотрібні думки, розслаблюємося і заспокоюємося. Всі ці зміни вводять наш організм у стан глибокого спокою.

Медитації бувають активними та пасивними. Для зняття стресу потрібно вибирати медитацію, спрямовану на глибоке розслаблення та заспокоєння.

Для проведення медитації необхідно підібрати правильне місце, де вас ніхто не потурбує. Вам має бути зручно, комфортно та тепло. Перед тим як розпочати медитацію, проаналізуйте свій стан: у разі сильної тривоги краще лягти. Намагайтеся відкинути всі думки, особливо якщо ви в стані роздратування та гніву. Дихайте глибоко та спокійно. Концентруйтеся на фізичному тілі, стані «тут і зараз».

Дуже важливо також, яка музика супроводжує медитацію. Якщо це професійно підготовлена ​​медитація – чудово. Але якщо ви тільки починаєте пробувати самостійні практики, музика повинна бути тільки розслаблюючою (звуки природи, птахів, мантри). Медитація – це робота над свідомістю, тому її можна проводити в будь-який комфортний для вас час.

Існує безліч видів медитації, і ви завжди можете вибрати ту з них, яка відповідатиме саме вашим індивідуальним особливостям та потребам. Науково доведено, що серед людей, які регулярно медитують, менше випадків депресії, тривожності та панічних атак.

Реклама