7 біографічних фільмів, що надихають

Історії людей, які змінювали світ

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з фільмів

ОПУБЛІКОВАНО: 1 квітня 2024

Біографії відомих людей, що боролися зі своїми слабкостями та перешкодами зовнішнього світу, долали соціальні обмеження та змінювали історію, завжди надихають і нагадують, що все можливо, якщо тільки цього захотіти. Розказуємо про 7 стрічок, які варто передивитися, щоб покращити настрій та посилити власну мотивацію, — від нової картини Netflix «Наяд», номінованої на «Оскар», до стрічок «Ігри розуму» та «Фріда», які вже стали класикою.

«Наяд»

Картина Netflix розказує про американську спортсменку Діану Наяд, яка у віці 60 років вирішила здійснити мрію свого життя: перетнути пролив між Кубою та Флоридою протяжністю понад 170 кілометрів. Стрічка заснована на автобіографії жінки — «Знайди шлях» (Find a Way) — і показує, на які труднощі вона натрапляла, кинувши виклик самій собі та суспільним стереотипам, пов'язаним із віком і статтю. Головні ролі в картині виконали Аннет Бенінґ та Джоді Фостер — обидві акторки були номіновані за цю роботу на премію «Оскар».

«Фріда»

Драма Джулії Теймор про знамениту мексиканську художницю Фріду Кало заснована на книзі Гейден Феррери та отримала дві премії «Оскар». Фільм розказує про художній шлях Фріди, страшну аварію, що вплинула на її здоров'я і все подальше життя, а також стосунки мисткині з її чоловіком Дієго Ріверою, який також був відомим художником. Картина нагадує не тільки про унікальний талант, що розкривався в автопортретах Фріди на перетині сюрреалізму та народного мистецтва, а й про її сміливість та силу, боротьбу з постійним болем і вміння завжди залишатися собою. Головну роль в картині виконала Сальма Гаєк, що також була номінована за цю роботу на «Оскар».

«Ігри розуму»

Відома біографічна драма Рона Говарда, заснована на однойменній книзі американської письменниці Сильвії Назар. Картина удостоїлась 4 «Оскарів», премій «Золотий глобус» та BAFTA. Стрічка розказує про досягнення і труднощі, які постали перед обдарованим математиком Джоном Форбсом Нешем, що в 1994 році одержав Нобелівську премію з економіки за свої відкриття. Фільм показує життя вченого у Принстоні та його боротьбу зі страшною хворобою — шизофренією, що змушує втрачати зв'язок між реальністю та ілюзією. Головною підтримкою для героя стає його майбутня дружина — Алісія Неш. У фільмі зіграли Рассел Кроу, Дженніфер Коннеллі, Ед Гарріс, Крістофер Пламер і Пол Беттані.

«Король говорить!»

Картина Тома Гупера присвячена особистості британського короля Георга VI, що очолював країну з 1936 по 1952 рік, та його прагненню стати гарним оратором. Майбутній король страждав на нервове заїкання, що робило його промови незрозумілими для слухачів. Він відвідує різних спеціалістів, та нічого не допомагає, доки герой не потрапляє на прийом до австралійського фахівця Лайонела Лога. Саме він дарує королю впевненість у собі, допомагає відчути себе лідером нації та підготуватися до майбутніх викликів — Другої світової війни. Головні ролі у стрічці виконали Колін Ферт, Гелена Бонем Картер, Джеффрі Раш, Гай Пірс і Майкл Гембон.

«Форд проти Феррарі»

Біографічна драма Джеймса Мейнголда присвячена протистоянню між командами Форда та Феррарі на перегонах «24 години Ле-Мана» в 1966 році. Американська компанія Ford прагне перевершити італійців і створити найшвидший автомобіль. Однак для перемоги важливі не тільки машини, а й першокласний водій. Талановитий американський конструктор Керолл Шелбі (Метт Деймон) запрошує до команди ексцентричного британця Кена Майлза (Крістіан Бейл), що відомий своїм непростим характером, але не має рівних у перегонах. Разом вони зможуть досягти своєї мети.

«Богемна рапсодія»

Один з найвідоміших музичних байопіків, присвячений становленню Фредді Мерк'юрі та гурту Queen. Події картини Браяна Сінгера охоплюють з 1970 по 1985 рік. Стрічка розказує про початок кар'єри знаменитого артиста, що народився в родині парсів на Занзібарі та з дитинства мав винятковий музичний талант. У Лондоні він випадково потрапляє на виступ студентської рок-групи Smile та вирішує приєднатися до колективу як вокаліст. Артисти починають музичні експерименти та свій шлях до слави, перейменовують себе на Queen і записують перший альбом, за яким послідують десятки музичних хітів, концертів і визнання слухачів в усьому світі. Головні ролі в картині виконали Рамі Малек, Джозеф Мацело, Бен Гарді та Люсі Бойнтон.

«Прогулянка висотою»

Біографічний фільм, натхнений історією французького канатохідця Філіппа Петі. Режисером стрічки став володар «Оскара» Роберт Земекіс, добре відомий глядачам за роботами «Назад у майбутнє», «Смерть їй личить» та «Форрест Гамп». Події картини розгортаються в 1974 році, коли герой приїжджає до Нью-Йорка і вирішує підкорити вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру. Канатохідцю вдалося натягнути трос між хмарочосами й 8 разів пройти по ньому без страховки на висоті 400 метрів над землею. Картина розказує про складний процес підготовки, сумніви та досягнення Петі. Головну роль у фільмі зіграв Джозеф Гордон-Левітт.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ