5 найкращих ролей Кілліана Мерфі

Від лідера «Гострих картузів» до геніального фізика Оппенгеймера

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з фільмів

ОПУБЛІКОВАНО: 6 червня 2024

Після здобуття «Оскара» за стрічку «Оппенгеймер», присвячену життю талановитого фізика Роберта Оппенгеймера, що винайшов атомну бомбу, Кілліан Мерфі став одним з найпопулярніших акторів сучасності. 

За понад 20-річну кар'єру він втілив на екрані безліч яскравих героїв — від мільярдера Роберта, чиї сни перетворилися на поле битви, і Джима, що будує нове життя в постапокаліптичному світі, до талановитого злодія Томаса Шелбі — лідера банди «Гострі картузи». Незабаром ми знову побачимо Мерфі у цій ролі в фільмі Netflix, а поки що пропонуємо згадати найкращі образи актора.

«28 днів потому», Джим 

У стрічці британського режисера Денні Бойла актор зіграв Джима — чоловіка, який виходить з коми і раптом розуміє, що світ навколо змінився. Внаслідок зараження небезпечним вірусом люди перетворилися на смертоносних зомбі. Джим намагається укритися від небезпеки в церкві, де зустрічає ще двох вцілілих: Селену і Марка. Разом вони намагаються знайти порятунок. «28 днів потому» — один з перших масштабних фільмів Кілліана Мерфі, що відкрив йому шлях до подальших проєктів.

«Вітер, що гойдає верес», Демієн О'Донован

Драма Кена Лоуча отримала схвальні відгуки критиків і «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю. Події картини розгортаються в Ірландії 1920 року, коли країна боролася за свою незалежність від Великої Британії та намагалася повернути історичні території. У центрі сюжету історія двох братів, що стають ворогами: Демієна (Кілліан Мерфі), який приєднується до партизанського руху, і Тедді (Патрік Делейні), що вступає до рядів офіцерів англійської армії. 

«Початок», Роберт Фішер

Науково-фантастичний фільм Крістофера Нолана, з яким актор почав співпрацювати ще у 2005 році, зігравши злочинця на ім'я Страшила у франшизі про Бетмена. У другому спільному проєкті з режисером Мерфі втілив образ Роберта Фішера — нащадка мільярдера, якого намагаються змусити знищити імперію батька. Герої, що вміють проникати у сни людей, втираються в довіру до Роберта та починають небезпечну подорож його свідомістю.

«Гострі картузи», Томас Шелбі 

Гангстерський серіал Стівена Найта приніс актору справжню славу. Шоу, що показує життя кримінальної родини Шелбі в Бірмінгемі 1920-х, виходило на екрани протягом п'яти років. Актор став головним символом проєкту, зігравши Томаса — лідера угрупування «Гострі картузи». Свою назву банда отримала через впізнавані головні убори. Серіал заснований на реальних подіях і показує шлях героїв до збагачення та політичної влади, їхні історії кохання, втрат і поразок в Англії XX століття.

«Оппенгеймер», Роберт Оппенгеймер

У біографічному фільмі актор втілив образ відомого фізика та розробника атомної бомби — Роберта Оппенгеймера. За цю роль Мерфі отримав премії «Оскар» та «Золотий глобус». Картина розповідає про непрості стосунки Оппенгеймера з жінками, протистояння з американськими політиками та наукові експерименти, які перевершили очікування вченого і поставили перед ним ряд етичних запитань. Герой фільму називає себе руйнівником світів, посилаючись на священний індуїстський текст Бгаґавад-ґіту, — саме так говорив про себе фізик у 1965 році. Стрічка також здобула «Оскар» у категорії «Найкращий фільм року», нагороду за найкращу режисуру для Крістофера Нолана, за найкращу операторську роботу та музику.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ