Wishlist: книга, присвячена кольорам PANTONE в моді та мистецтві

Палітра XX століття

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: ArtHuss, Spotlight

ОПУБЛІКОВАНО: 11 травня 2024

Українське видавництво ArtHuss, що спеціалізується на книгах про сучасне мистецтво, дизайн і фотографію, представило видання, присвячене кольорам PANTONE, які визначили XX століття.

Компанія PANTONE була заснована у Нью-Йорку в 1962 році й стала всесвітньо відомою завдяки своїй системі підбору кольорів, що дозволяє розрізняти тисячі відтінків, які вже існують.

Нагадуємо, що вже понад два десятиліття PANTONE обирають колір року, враховуючи головні події та тренди, і цього разу ним став ніжний персиковий відтінок Peach Fuzz, який асоціюється з теплом, затишком і турботою. У 2022-му компанія підтримала Україну, визначивши кольори українського прапора як «вільний синій» та «енергійний жовтий». 

Працюючи над книгою «PANTONE: XX століття в кольорах», Ліатріс Айзмен та Кіт Рекер обрали понад 200 знаменитих творів мистецтва, предметів декору і модних образів, що є втіленням палітри кожного окремого десятиліття.

Автори видання пропонують вирушити у захопливу мандрівку нещодавньою історією та поглянути на соціальні та культурні трансформації через багату колекцію відтінків PANTONE.  Наприклад, проаналізувати мистецькі прийоми фовістів, моду Едвардіанської епохи чи екранні образи Одрі Гепберн і Грейс Келлі. 

Ліатріс Айзмен працює виконавчою директоркою Інституту кольору, розробляє прогнози PANTONE, є визнаною спеціалісткою з колористики й видала вже 7 книжок, присвячених цій темі. Кіт Рекер працює консультантом з кольору й трендів та співпрацює з десятками брендів і компаній, зокрема Saks Fifth Avenue та Bloomingdale’s. 

«Це беззаперечний помічник для всіх, хто прагне поглибити своє розуміння кольору»

— так описують книжкову новинку в ArtHuss. Наразі на видання діє передзамовлення. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ