Що таке ензими і навіщо вони нам потрібні

Делікатна ексфоліація, яка підійде усім

АВТОР: Максим Брут

ФОТО: сайти брендів

ОПУБЛІКОВАНО: 1 лютого 2024

«Невдала покупка» — звісно, це теж аргумент для себе, коли придбаний крем чи то сироватка скочуються або залишають липкий фініш. Не буде дивиною, якщо таке трапляється із засобами, в переліку складників яких домінують інгредієнти нафтопереробної промисловості (простіше кажучи, силікони). І тоді ми відправляємося на пошуки омріяної ідеальної текстури, яка вмить поглинається шкірою, а макіяж буде лягати на неї, немов гуаш на папір.

Такі неприємності іноді трапляються й з улюбленими засобами: ще взимку в догляді панувала ідилія, а весною з ними розпочались проблеми, хоча силікону там взагалі може й не бути. Так у чому ж справа?

Відповідь на поверхні. Так, в буквальному розумінні, на поверхні нашої шкіри. Зазвичай не надто ретельне очищення та нерегулярна ексфоліація і є причиною безлічі косметичних недоліків: це і комедони, і відсутність сяйва та гладкості шкіри, і нерівномірний тон, і незліченні мімічні зморшки. А ще труднощі у підборі комфортної текстури доглядового засобу, адже ороговілі клітини слугують «блокатором» інгредієнтів. Без сумніву, ретинол та кислоти у нашому догляді можуть радикально покращити стан шкіри. Проте у випадку надто частого використання або неправильно підібраних кислот можна досягти й протилежного ефекту — посилити чутливість, лущення та погіршити власні захисні функції шкіри.

Декілька років тому тренд на ензими в косметичних засобах став справжнім маячком надії для багатьох, особливо для власниць і власників чутливої та реактивної шкіри з розташованими близько до поверхні судинами.

догляд з ензимами

Тож відповідаємо на головне питання: що таке ензими та чому вони заслуговують на почесне місце серед б’юті-фаворитів. Ензими — це білкові речовини, які забезпечують життєдіяльність клітин організму і прискорюють біохімічні реакції. У косметиці ензими використовують для глибокого очищення шкіри та відлущення змертвілих клітин епідермісу. Завдяки такій дії на шкіру покращуються процеси регенерації клітин, підвищується рівень пружності, розгладжуються зморшки та покращується колір шкіри.

Не менш приємним фактом є те, що завдяки ензимам  інші доглядові засоби працюють ефективніше. І саме завдяки регулярному використанню косметичних засобів на основі ензимів можна покращити стійкість макіяжу, а креми та сироватки будуть ідеально поглинатися без ефекту скочування та липкого фінішу. Зазвичай у косметиці використовують ензими фруктів та рослин.

На відміну від кислот і ретинолу ензими діють м’яко та практично без побічних реакцій. Деякі із доглядових засобів із вмістом ензимів можна використовувати навіть щодень.

Novexpert, Vitamin C Express Radiant Cleansing Foam

Пінка для вмивання від французького бренду космецевтики Novexpert містить ензими папаї в поєднанні з вітаміном С. Ідеальне комбо інгредієнтів, котрі миттєво посилять природне сяйво шкіри. Повітряна піна ідеально підходить для щоденного очищення шкіри. Для посилення ефекту ексфоліації експерти бренду радять нанести піну на обличчя масажними рухами та залишити її на 30 секунд, потім ретельно змити водою. 

очищення шкіри

Natura Bisse, Tolerance Enzyme Peel

Якщо ви не хочете відмовлятися від улюбленого ритуалу демакіяжу чи то двоетапного очищення, чудовим вибором стане маска-пілінг, що містить ензими опунції. Засіб також можна наносити на делікатні зони навколо очей та губ. Пілінг з текстурою освіжального гелю достатньо використовувати протягом 3-5 хвилин двічі на тиждень.

ензимний пілінг

DIOR, Capture Totale Intensive Essence Lotion

Полегшує доглядову процедуру та створює ефект перебування у спа — завдяки магічному аромату — лосьйон-есенція з лінії Capture Totale від Dior. Поєднання ферментів лонгози та двох типів гіалуронової кислоти відновлює та наповнює шкіру вологою. І головне, лосьйон не потребує змивання: відразу після нанесення можна переходити до наступних доглядових етапів.

ензимна ексфоліація

Dr.Barbara Sturm, Enzyme Cleanser

Засіб поєднує у собі функції м’якого ферментного скрабу та очищувальної піни. Текстура, яка підкорює серця б’юті-шанувальників! Пудра під час контакту з водою перетворюється на повітряну піну. До складу входить вітамін С та симбіоз ферментів, котрі миттєво освіжають та освітлюють пігментні плями та сліди від акне. Мастхев для проблемної шкіри.

очищення-ексфоліація

Cosmetics 27, Peel 27 

Коли часу обмаль, а від косметичного засобу очікуєш максимум ефективності — це про Peel 27. Пудра-ексфоліатор потрійної дії при додаванні води перетворюється на насичену пасту, яку потрібно наносити масажними круговими рухами на шкіру обличчя протягом хвилини. Ідеальний засіб для глибокого очищення пор від забруднень за допомогою подрібнених кісточок абрикоса та журавлини. Але на цьому дія засобу не обмежується! Ензими папаї в поєднанні з бурштиновою кислотою чинять потужну відновлювальну та омолоджувальну дію, тому пасту варто витримувати на обличчі ще протягом 2-3 хвилин. Спеціалісти бренду рекомендують повторювати таку процедуру двічі на тиждень. 

пілінг 3 в 1


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ