Авторів фільму «Порцелянова війна» Славу Леонтьєва і Брендана Белломо номінували на премію Гільдії режисерів США в секції повнометражної документалістики. Раніше також стало відомо, що картина, створена в копродукції США, Австралії та України, потрапила до шортлиста премії «Оскар».
Стрічка розказує про художників-керамістів Славу, Аню та Андрія, які з початком повномасштабного вторгнення вирішують залишитися у рідному Харкові, попри постійні обстріли. Фільм показує контраст між жахіттями війни й тендітною красою природи та мистецьких практик. Порцелянові вироби Ані та Слави оживають у витонченій анімації, яка знайомить глядачів з історією їхніх творців і труднощами, які вони долають.
Стрічка одержала Гран-прі секції US Documentary кінофестивалю «Санденс». Також картина претендувала на премію «Спутник» (Satellite Awards) і дві нагороди Critics' Choice Awards.
«Це фільм про об’єднані зусилля опору. Війна тут врівноважена любов’ю, а кровопролиття — красою»,
— зазначають у рецензії Variety.
Нагадуємо, що минулого року премію Гільдії режисерів США одержав українець Мстислав Чернов, автор документального фільму «20 днів у Маріуполі». Стрічка також принесла Україні перший в історії «Оскар». Фільм розповідає про війну в Україні та її жахливі наслідки. Кореспонденти Associated Press Мстислав Чернов, Євген Малолєтка і продюсерка Василіса Степаненко прибули до Маріуполя 24 лютого, за годину до початку повномасштабного вторгнення. Вони фіксували все, що відбувається в місті: гуманітарну катастрофу, обстріли та злочини російських військ, а також діяльність лікарів і героїчних жителів Маріуполя.
На цьогорічному кінофестивалі «Санденс» Мстислав Чернов представить свою нову стрічку — документальну картину «2000 метрів до Андріївки». Фільм розказує про український контрнаступ 2023 року. Режисер супроводжує взвод українських військових, що мають пройти через укріплену та заміновану ділянку лісу і звільнити стратегічно важливе село від російської окупації. На сайті кінофестивалю підкреслюють, що Мстислав Чернов повертається до глядачів із «приголомшливим зображенням життя в окопах та відчайдушної боротьби проти Росії за звільнення української нації».