Flowerpot і Маріанна Панасюк представили нову серію букетів-витинанок

Обличчям серії стала відома візуальна художниця та режисерка Марія Оз

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Представлені брендом

ОПУБЛІКОВАНО: 25 квітня 2024

Флористичний маркет Flowerpot презентував нову серію букетів-витинанок, створених у співпраці з народною майстринею Маріанною Панасюк. У цій серії квіткових композицій автори поєднали сучасну флористику з давнім українським декоративним мистецтвом. 

Весна, як відомо, це період пробудження, час, коли з розквітом природи відновлюються та оживають наші світлі думки, надії та віра в краще. Коли хочеться наповнювати усе навколо себе сенсами, віддавати та дарувати прекрасне. Хочеться, щоб усе, що ми передаємо іншим людям, було не просто річчю, а річчю зі змістом. 

Flowerpot та Маріанна Панасюк представили нову серію букетів-витинанок

Саме для того Flowerpot у тандемі з молодою мисткинею Маріанною Панасюк розробили серію букетів з оригінальним поєднанням квітів та оздоблених витинанками у сучасному прочитанні. 

«Сьогодні витинанка переживає новий етап відродження і трансформації завдяки тому, що вливається в сучасні тренди. І поєднання її саме з квітковими композиціями є, напевне, найбільш органічним і вдалим. Адже єдність паперових мережив і живих квітів не лише додає подарунку емоційності, але дарує весь той позитивний символізм, зашитий у композиції»,

— зазначає авторка витинанок Маріанна Панасюк. 

Flowerpot та Маріанна Панасюк представили нову серію букетів-витинанок

Як і в попередній, зимовій серії букетів вибір тематики витинанок був невипадковим. Віддавна українці зашифровували в орнаментах багато різної інформації. Тому і витинанка несе в собі не лише красу та доцільність, а й глибокий зміст. Раніше кожен такий витвір приурочувався до конкретної події та відповідав певною традиційною композицією. Тому для весняної серії букетів було вирішено обрати саме традиційні весняні українські символи. 

Так, букет-витинанка «Птахи» втілює в себе образ пташки як символу відродження й оновлення природи, адже з прильотом птахів починається справжня весна. А ще птах — це завжди все світле, духовне, величне, знак щастя, любові та миру. 

У витинанці «Дзвіночки» знаходимо символіку чистоти, чесності та кохання. Дзвіночок — оберіг, який відганяє нечисту силу, і квітка радості. 

Один з найбільш весняних символів представлений в витинанці «Коти». Адже саме «співучі» коти асоціюються в нас із першим місяцем весни, а також пухнастими квітами верби. В українській же традиції кіт наділений позитивними характеристиками, оскільки він є символом гармонії та спокою, талісманом домашнього вогнища й затишку, що може проганяти злих духів. 

Flowerpot та Маріанна Панасюк представили нову серію букетів-витинанок

Flowerpot та Маріанна Панасюк представили нову серію букетів-витинанок

Як розповіла СЕО Flowerpot Анна Григор’єва, весняна серія букетів з унікальним упакуванням створена не лише щоб показати поєднання різних жанрів, а й представити давнє надбання в сучасній подачі.

«Наша місія, як і раніше, — показати, що єднати означає допомагати. Поєднувати квіти з мистецтвом дорівнює допомагати мистецтву стати трохи ближчим і доступнішим, а квітам — знайти нове обрамлення. Співпрацювати з молодими художниками і бізнесами означає допомогти усім нам разом пройти непростий період, бути взаємокорисними і віднаходити нові горизонти для розвитку»,

— зауважує Анна. 

Flowerpot та Маріанна Панасюк представили нову серію букетів-витинанок

Flowerpot та Маріанна Панасюк представили нову серію букетів-витинанок

Придбати букети-витинанки з нової серії Flowerpot можна на сайті, в Instagram або у квітковому маркеті за адресою вул. Сагайдачного,12

Сукні на героїні: Paskal


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ