Wishlist: нова книга, присвячена акторці Одрі Гепберн

Видання про зірку XX століття та її стосунки з Парижем

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Getty Images, Paramount Pictures, HarperCollins

ОПУБЛІКОВАНО: 22 березня 2024

Видавництво HarperCollins презентувало нову книгу, присвячену відомій британській акторці та іконі стилю XX століття Одрі Гепберн. Видання досліджує стосунки зірки з Парижем, який вона віддано любила і часто відвідувала, приїжджаючи на зйомки фільмів, модні примірки та важливі зустрічі. 

У книзі представлені рідкісні фотографії та історії, що не публікувалися раніше, — про родину і кар'єру Одрі Гепберн, її стиль та любов до моди. Син акторки Лука Дотті та письменниця Меган Фрідландер нагадують, що у зірки, яка народилася в аристократичній родині в Брюсселі та вписала своє ім'я у світовий кінематограф, завжди було особливе ставлення до Парижу.

Саме тут знімали її знамениті картини «Забавне личко», «Кохання пополудні», «Париж, коли там спека», «Шарада», а також «Як украсти мільйон» і «Двоє в дорозі». Під час роботи над стрічками акторка, нагороджена премією «Оскар», місяцями жила у французькій столиці, досліджуючи її кав'ярні, сади та вишукані музеї у другій половині 1950-х — 1960-х роках.

Фото: HarperCollins

«Забавне личко» — перший мюзикл у біографії Одрі Гепберн. Картина розказує про співробітницю книжкового магазина Джо, яка погоджується відвідати Париж і стати героїнею обкладинки модного журналу. Готуючись до танцювальної ролі, акторка два місяці вчилася в балетного артиста та хореографа Паризької опери Люсьєна Леграна. 

Видання дозволяє доторкнутися до особистих спогадів Одрі Гепберн — кожен розділ присвячено символічним місцям та подіям: знаковим паризьким локаціям, де проходили легендарні фешн-зйомки, урочисті прийоми та камерні зустрічі акторки з близькими. Також у книзі опубліковані спогади її рідних та колег. Тексти доповнюють 200 унікальних фотографій. 

Одрі Гепберн на зйомках фільму «Забавне личко», Париж. Фото: Paramount Pictures

У Парижі жив і працював один з найближчих друзів Одрі Гепберн, що також був її улюбленим дизайнером — Юбер де Живанші. Йому найкраще вдавалося розкривати характер акторки, яка була втіленням жіночності, шику і стриманої французької чуттєвості. Вони зустрілися в 1954 році, коли Гепберн звернулася до молодого кутюр'є, щоб обрати образ для фільму «Сабріна» — з цього почалися їхні стосунки, що тривали все життя.

В образах дизайнера вона також знялася в стрічках «Сніданок у Тіффані» та «Як украсти мільйон», позувала відомим фотографам та з'являлася на червоних хідниках. Юберу де Живанші акторка довірила створити й свою весільну сукню в 1969 році.

Одрі Гепберн у фільмі «Париж, коли там спека»

«Вона підкорювала подіуми, кутюр’є та фотографів, позуючи в незабутніх образах біля паризьких бістро і прилавків, та завжди залишалася вірною собі. Її вміння торкатися іншої культури і при цьому зберігати власну ідентичність — надзвичайне»,

— зазначив у передмові до книги італійський дизайнер Джамбаттіста Валлі. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ