Найкрасивіші книги про історію Harper's Bazaar

Культові обкладинки та герої журналу

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Harper's Bazaar

ОПУБЛІКОВАНО: 29 січня 2024

Сьогодні Harper’s Bazaar знають як одне з найвпливовіших у світі медіа про моду, що першим інформує про тренди та колекції талановитих дизайнерів, події у світі сучасного мистецтва, літератури і фотографії, та відкриває читачам нові імена, за якими варто слідкувати.

Цей імідж видання підтримує вже понад 150 років завдяки роботі видатних головних редакторів — від Мері Луїзи Бут до Кармел Сноу та Гленди Бейлі, що об'єднували навколо себе провідних письменників, художників, артистів, фотографів і моделей, формуючи унікальну візуальну естетику та стиль Harper’s Bazaar. Розказуємо про 4 красиві книги, які вам точно захочеться додати у свою колекцію, — видання, присвячені історії журналу та визначним особистостям, які стояли за його створенням. 

Harper’s Bazaar: 150 Years

Вишукана книга видавництва Abrams Books звертається до архіву Harper’s Bazaar — вона включає 150 знакових обкладинок і фотографій журналу, а також 50 найкращих статей, віршів і літературних творів, що публікувалися на його сторінках. Видання демонструє унікальне бачення редакторів, фотографів і стилістів, що працювали над створенням журналу з 1867 року. 

Матеріали упорядковані в хронологічному порядку колишньою головною редакторкою Harper’s Bazaar Глендою Бейлі. Вони нагадують про вплив журналу на сучасну культуру та співпрацю видання з провідними письменниками та митцями, зокрема Річардом Аведоном, Сесілом Бітоном, Полем Пуаре, Труменом Капоте, а також супермоделями Кейт Мосс, Наомі Кемпбелл, Ліндою Євангелістою та іншими видатними жінками. 

Harper’s Bazaar: First in Fashion

Книга видавництва Rizzoli досліджує історію Harper’s Bazaar та визначних постатей, що його формували, впливаючи на світ моди та культури протягом десятиліть. В основі видання лежить однойменна виставка, що проходила в Музеї декоративного мистецтва в Парижі. Книга показує найважливіші віхи в історії журналу — з моменту його заснування в 1867 році, коли головною редакторкою була Мері Луїза Бут, до 2020 року, коли Harper’s Bazaar перебував під керівництвом Гленди Бейлі.

До видання увійшли культові зйомки, що демонструють образи Крістобаля Баленсіаги, Іва Сен-Лорана, Крістіана Діора, Тома Форда, Александра Макквіна та роботи інших відомих дизайнерів, фотографів і митців. Також вона нагадує читачам про видатних авторів, що публікувалися в Harper’s Bazaar і формували його неповторний стиль, зокрема Діану Вріланд, Жана Кокто, Сальвадора Далі, Річарда Аведона, Трумена Капоте і Ман Рея.

Harper’s Bazaar: Models

Книга видавництва Thames & Hudson присвячена супермоделям, що в різні роки були на обкладинках журналу і допомагали формувати його вишукану візуальну естетику. Видання пропонує унікальний погляд на співпрацю Harper’s Bazaar з Наомі Кемпбелл, Ліндою Євангелістою, Крісті Тарлінгтон, Кейт Мосс, Жизель Бюндхен, Іман, Сінді Кроуфорд, Ларою Стоун та іншими зірками індустрії. 

Книга охоплює 60 років з історії журналу. Редактор Harper’s Bazaar Дерек Бласберг відібрав 28 героїнь і 200 культових знімків, що були зроблені провідними фотографами, зокрема Річардом Аведоном, Патріком Демаршельє, Пітером Ліндбергом та іншими. «Це присвята неймовірним жінкам, які надали стільки натхнення і краси сторінкам цього далекоглядного журналу», — зазначають у видавництві

Harper’s Bazaar: Greatest Hits

Harper’s Bazaar перший у світі журнал про моду, що роками був і залишається одним з лідерів індустрії. Книга видавництва  Abrams Books концентрується на особистості головної редакторки Гленди Бейлі, що майже два десятиліття — з 2001 по 2020 роки — керувала журналом, визначаючи вектор його розвитку. Завдяки їй видання стало таким, яким ми знаємо його сьогодні, увібравши в себе елементи сучасної моди, мистецтва і попкультури

До книги увійшли понад 300 фешн-знімків, що були створені провідними фотографами за участі супермоделей, відомих акторів і митців, зокрема Джона Гальяно, Вайнони Райдер, Кейт Вінслет і Гвінет Пелтроу. «Це свято моди, розгул бурхливого, насиченого подіями десятиліття та банкет сучасних образів — завдяки цьому книга сама стає гламурним об’єктом», — підкреслюють у видавництві


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ