5 нових книг від українських видавництв, які варто прочитати

Від класики Томаса Манна до видань сучасних авторів

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані видавництвами, Кадр із серіалу

ОПУБЛІКОВАНО: 26 лютого 2024

У лютому українські видавництва представили читачам новинки в різних жанрах — від роману Томаса Манна, нагородженого Нобелівською премією і перевіреного часом, до сучасної містичної прози «Хронометраж» та драматичної історії про гурт «Дейзі Джонс і The Six», популярність, кохання і зраду, що був екранізований Amazon. Розказуємо, на які видання варто звернути увагу в лютому.

«Дейзі Джонс і The Six», Тейлор Дженкінс Рід

Книга Тейлор Дженкінс Рід розказує про музикантів, що знаходяться на піку популярності: квитки на їхні концерти розкуповують за лічені години, а звучання гурту «Дейзі Джонс і The Six» вважається символом нової епохи — аж раптом 12 липня 1979 року він розпадається. Герої історії були коханцями, друзями та суперниками й самі не вірили своєму щастю, аж доки воно не скінчилося. Кожен запам’ятав правду про цей час по-своєму і ділиться власною версією з читачем. У 2023 році на екрани вийшов однойменний серіал за мотивами книги — головні ролі в ньому зіграли Райлі Кіо, Сем Клафлін, Сьюкі Вотергаус та колишня дівчина Леонардо Ді Капріо, акторка Каміла Мороне. 

«Будденброки. Занепад однієї родини», Томас Манн

Відома сімейна сага Томаса Манна, удостоєна Нобелівської премії з літератури. У книзі майстерно виписаний портрет сім’ї на фоні історичної епохи. Ця родина мала втілювати німецькі чесноти та ідею успіху, однак Будденброки впевнено рухаються до занепаду. В цій історії є місце коханню і зраді, боротьбі, пристрасті та пекучій ненависті трьох поколінь клану — від владного патріарха Йоганна Будденброка до його онуків, не здатних втриматися від спокуси забороненого плоду, який їм пропонує світ.

«Люди в Більбао народжуються там, де вони хочуть бути», Марія Ларреа

Дебютний роман французької письменниці та сценаристки Марії Ларреа. Автобіографічна книга розказує про історію родини авторки. Марія Ларреа народилася в сім'ї емігрантів та переїхала до Парижа аби втілити свою мрію — працювати в кіноіндустрії. Вона закохалася, створила сім’ю і відірвалася від місця свого походження. Аж доки ворожка не сказала 27-річній жінці, що вона не донька своїх батьків. Щоб дізнатися правду, Марія мусить повернутися до Більбао, міста, в якому народилася.

«На чужині», Лі Син-у

Роман популярного південнокорейського письменника Лі Син-у про свободу й неволю, пошук власного «я» і обмеження — ті, що вибудовує суспільство, і ті, в які кожен заганяє себе сам. Книга розказує про Хван Сонхо — співробітника корейської компанії, що бере на себе відповідальність за корупційний скандал, аби врятувати начальника. Герой змушений залишити рідну країну і відчуває себе загубленим та чужим, однак драматична історія має неочікувані наслідки. Врешті потрясіння допомагає чоловіку зміцнити родину і знайти нових друзів. 

«Хронометраж», Кетрін Раян Говард

Нова книга ірландської письменниці Кетрін Раян Говард, яка відома загадковими та містичними сюжетами. Акторська кар’єра головної героїні Адель Раферті переживає не найкращі часи. Жінка відчайдушно шукає нову роль, щоб відвернути увагу від провалу її останнього проєкту. Несподівано Адель запрошують зіграти в новому психологічному горорі «Остаточний ескіз», зйомки якого проходять в Ірландії, у віддаленому місці серед ялинового лісу. Майже повна ізоляція та дивна поведінка команди змушують героїню насторожитися і відчути страх за своє життя, якому може загрожувати незнайомець, що ховається в гущині. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ