Як правильно очистити організм від токсинів

Обережно з детокс!

АВТОР: Максим Брут

ФОТО: Instagram: @skinloves_me, @heidiklum, @mvb

ОПУБЛІКОВАНО: 8 лютого 2024

Займатися своїм здоров’ям та психологічним станом — це теж обов’язок. Можна скуповувати безліч харчових добавок і заспокійливих, та чи дасть це суттєве покращення? Не забуваймо також, що необдуманий прийом тих чи інших вітамінів та мікроелементів може значно погіршити ситуацію та надати зворотний ефект.

Ось, до прикладу, ситуація, яка повторюється з року в рік. У період загострення респіраторних захворювань багато людей починають приймати цинк. Здавалося б, така корисна харчова добавка, яка захищає від вірусів та зміцнює імунітет. Але у багатьох людей рівень цього мікроелементу в межах норми, і, якщо вживати його «для профілактики», можна додати собі надзвичайно неприємних і болісних проблем.

Втрата енергії, проблеми зі шкірою та волоссям, погіршення загального самопочуття — симптоми, які можуть слугувати тривожним дзвіночком. Нерідко таким чином наш організм натякає нам, що прийшов час звернути увагу на свій раціон та звички. Міжсезоння — ідеальний період для того, щоб покращити своє самопочуття та звернутись до фахівця за порадою щодо підбору детокс-протоколу, який підходить саме вам. 

«Багато хто вважає, що детокс має складатися з днів голодування або зелених смузі. Це кардинально помилкова думка. Детокс-програма — це комплекс мір, направлених на поліпшення роботи органів детоксикації та зменшення токсичного навантаження на весь організм. За допомогою детоксикації організму можна покращити роботу травної системи, підвищити рівень концентрації та енергії, зменшити алергічні прояви. А ще позбутися набряків, проблем зі шкірою і навіть зайвих кілограмів. Стати кращою версією себе!»

— розповідає фахівчиня з питань нутриціології Інна Дубровіна.

У випадку, якщо ви приймаєте рішення провести комплексне очищення організму, Інна радить розпочати цей процес з підготовки. Спершу потрібно обмежити у раціоні продукти, які провокують хронічні запалення в організмі: цукор, здоба, глютен, молочні продукти, трансжири та, звісно, швидкоїжа. Потрібно додати до раціону зелень, свіжі овочі, ягоди, а також якісний білок та корисні жири. Пити багато чистої води. 

Слід набратися терпіння. «Мінімальна тривалість детокс-програми 1 місяць. Можна продовжувати її до двох або трьох місяців. Зазначу, підбір будь-якої дієти — процес індивідуальний і потребує анамнезу», — додає фахівчиня.

«Детоксикація — це енергозатратний процес, для здійснення якого потрібні абсолютно всі вітаміни і мінерали, які повинні надходити з їжі. Тому на детоксі всі основні прийоми їжі повинні бути збалансовані за кількістю білків, жирів та вуглеводів».

У випадку, якщо протягом детоксу ви отримуєте недостатню кількість вітамінів, мікро- та  макроелементів, варто звернутись до професіоналів, які назначать вам необхідні препарати з урахуванням ваших індивідуальних показників. Дієтологиня зазначає: «З універсальних харчових добавок можу назвати лише магній, який бере участь у більше ніж 400 біохімічних реакціях в нашому організмі та дуже швидко розходиться на стресі, тому потрібен всім і завжди».

Можна посилити та пришвидшити ефект очищення організму під час детокс-програми. В пригоді стануть лімфодренажні масажі. Спеціалістка радить звернути увагу на пресотерапію, LPG, ендосферу та не уникати фізичної активності: ходьба, легкий біг, розтяжка, йога. Можна паралельно робити детоксикаційні ванни з додаванням скипидару та морської солі — це теж стане приємним бонусом для нервової системи.

Вже після перших тижнів детоксу можна відчути значне покращення самопочуття, і тут головне — не зупинятись на досягнутому. Без сумніву, детокс-програма — це ще й про перевірку себе на витривалість, а також чергове нагадування про любов до себе. Важливо дотримуватись рекомендацій спеціалістів та дослухатись до свого організму. І тоді ви щоразу будете звертатися до свого відображення у дзеркалі словами: «Hi, beauty!»


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ