Протягом дня з нами трапляється чимало ситуацій, які можуть спровокувати надмірне потовиділення та зумовити появу специфічного запаху. Але існують методи, завдяки яким ми можемо контролювати ці процеси, і найпопулярніший серед них — використання дезодорантів або антиперспірантів. Проте є декілька нюансів, які необхідно враховувати, якщо ви вирішите придбати дезодорант чи антиперспірант.
«Надмірне потовиділення може бути спричинене різними факторами. Головні з них — гормональні зміни, стрес, тепловий стрес, фізична активність і різні медичні стани, такі як гіпертиреоз або менопауза»,
— розповідає спеціалістка з питань косметології та дерматології Валерія Берадзе.
Першочергово потрібно зрозуміти, для яких ситуацій вам потрібно обрати той чи інший засіб. Спеціалістка пояснює: «Антиперспіранти ефективні в умовах високої температури, під час фізичної активності або тоді, коли потовиділення надмірне і може призводити до проблем з вологою або запахом. Дезодоранти варто використовувати для усунення неприємного запаху, а також в ситуаціях, коли потовиділення не є істотно високим».
Сучасний ринок косметичних засобів пропонує великий асортимент антиперспірантів та дезодорантів. Нерідко наш вибір залежить від аромату засобу. Хоча Валерія Берадзе наголошує, що перше, на що ми повинні звертати увагу, вибираючи засіб, — це складники.
Антиперспіранти діють завдяки присутності алюмінієвих солей у їх складі. Ці солі зазвичай представлені алюмінієвими хлоридом, гідрохлоридом або цирконієвими сполуками, мають здатність взаємодіяти з водою на поверхні шкіри та утворювати гелеподібну структуру. Такий гель блокує вивільнення поту потовими залозами та утворює захисний бар'єр, що запобігає виділенню поту на поверхню шкіри. Таким чином, антиперспіранти забезпечують ефективний контроль над потовиділенням та попереджають появу неприємного запаху.
Perspirex
basiclab
caudalie
Існує думка, що жінкам слід уникати цих компонентів у своїй б’юті-рутині, мовляв, солі алюмінію провокують розвиток раку молочної залози. Експертка пояснила, що насправді це міф, та зауважила, що на сьогодні немає конкретних наукових підтверджень, що це можливо. Велика кількість досліджень на цю тему не виявила переконливого зв’язку між використанням антиперспірантів і збільшенням ризику появи раку молочної залози.
Проте важливо враховувати, що деякі антиперспіранти містять алюмінієві сполуки, які можуть викликати певні обґрунтовані побоювання. Алюміній може потрапляти в організм через шкіру та взаємодіяти з клітинами молочної залози. Однак дослідження, що демонструють прямий зв’язок між цими факторами, є обмеженими й суперечливими.
Крім алюмінієвих сполук, варто уникати чималого переліку інгредієнтів, які можуть траплятись серед складників антиперспірантів: парабени, триклозан (цей антимікробний складник також може мати негативний вплив на гормональний баланс та стійкість до антибіотиків), фталати — хімічні речовини, які часто використовуються в ароматизаторах, силікони (деякі люди можуть мати алергічну реакцію на них, а також ці речовини можуть бути шкідливими для навколишнього середовища).
Остаточне рішення щодо безпеки антиперспіранту варто приймати з урахуванням вашого особистого стану здоров’я, чутливості шкіри та індивідуальних потреб. Валерія зауважила, що людям зі шкірними захворюваннями, вагітним і жінкам, які годують груддю, рекомендується вибирати безпечні для використання засоби гігієни.
«Завжди потрібно проводити тест на алергічну реакцію перед регулярним використанням нового продукту та проконсультуватися з дерматологом у разі сумнівів або побоювань»,
— наголосила спеціалістка.
Фізичні навантаження можуть призводити до інтенсивного потовиділення, особливо у чоловіків, які зазвичай мають більш активну потовіддачу порівняно з жінками. Використання антиперспірантів під час фізичних навантажень може бути корисним для контролю над потовиділенням та появою специфічного запаху. Спеціалістка пояснила, що деякі антиперспіранти містять інгредієнти, які можуть подразнювати шкіру, особливо під час інтенсивного руху та потовиділення.
Валерія рекомендує обирати антиперспіранти з м’якими формулами, які призначені спеціально для використання під час фізичних навантажень, та уникати продуктів, що містять агресивні складники, такі як ароматизатори або алюміній.
Мінеральні солі, як-от кам’яна сіль або кристали алюмінію, чудово контролюють потовиділення. Вони діють як антисептики, зменшуючи кількість бактерій, що призводять до появи запаху поту. У ситуаціях, коли фізичне навантаження не зумовлює активного потовиділення, можна надати перевагу дезодоранту з натуральними віддушками, а то й зовсім без аромату.
Madara
Освіжальні спреї, які містять екстракти рослин, такі як зелений чай або алое вера, допоможуть зменшити потовиділення та нейтралізувати запахи без блокування потових залоз.
weleda
clarins