Протягом останніх років попит на тональні засоби з позначкою non comedogenic або «некомедогенний» суттєво зріс. Комедони, або, як їх ще називають, чорні цятки, — це тип висипань, які зʼявляються на шкірі у випадку, якщо пори закупорюються зроговілими клітинами, надлишками себуму та бактеріями, а ще безліччю косметичних складників. Нерідко бактерії починають активно розмножуватись, що призводить до запальних процесів на шкірі.
До переліку косметичних речовин, котрі сприяють утворенню комедонів, можна віднести силікони та продукти перероблення нафти: мінеральну олію, вазелін, парафін, а ще ПАРи. Таких інгредієнтів варто уникати власницям і власникам усіх типів шкіри.Також до списку небажаних косметичних речовин входить чимало рослинних олій.
Гіпотеза про негативний вплив олій рослинного походження у косметиці була сформульована дерматологами у 70-х роках. Сучасні фахівці це припущення заперечують. Значна кількість олій дійсно може негативно впливати на жирну та комбіновану шкіру — зокрема, сприяти появі розширених пор, а надалі й комедонів та акне. У випадку з сухою шкірою ті ж інгредієнти, навпаки, можуть працювати на позитивний результат — посилення захисних функцій, живлення та відновлення.
Нерідко причиною появи комедонів на сухій шкірі є зовсім не наявність олій серед складників, а такі фактори, як недостатньо ретельне очищення шкіри, активне потовиділення, гормональні порушення, особливості власного раціону та режиму. Шкідливі звички теж мають суттєвий вплив на утворення комедонів.
Використання косметики перед активними фізичними навантаженнями сприяє акумуляції шкірного жиру в порах, наслідки аналогічні. Звісно, усі ці негативні чинники не є виключенням і для жирної шкіри, котра апріорі схильна до появи чорних цяток та запалень. Тому власники такого типу шкіри повинні бути максимально обережними, купуючи тональні креми.
Позначка non comedogenic полегшує вибір засобу, що корегує тон шкіри. Серед переліку інгредієнтів тонального крему з таким маркуванням теж можна помітити рослинні олії. Зазвичай у таких формулах розробники використовують збалансований мікс із некомедогенних олій, поєднуючи їх зі зволожувальними складниками та тонувальними пігментами.
Якщо у вас виникають сумніви, то перевірити ці інгредієнти на предмет комедогенної дії можливо за допомогою спеціальних шкал вимірювання, які є у вільному онлайн-доступі. Але показники в них можуть відрізнятися, адже усі вони є відносними. Причина усьому — індивідуальність кожної окремої ситуації та стан шкіри.
У випадку, коли ваша шкіра схильна до запалень та подразнень, варто зробити попередній тест тонального засобу на окремій ділянці шкіри. Тестувати краще протягом декількох днів, тоді ви зможете бути максимально впевненими відносно вибору.
Також, вибираючи тональну основу, краще надати перевагу легким текстурам, таким чином можна обмежити ризики щодо утворення комедонів. Далі розповідаємо про 5 засобів, які корегують тон та не викликають неприємних наслідків.
Shiseido, Synchro Skin Self-Refreshing Foundation SPF 30
З такою стійкістю тональної основи можна почувати себе впевнено протягом усього дня, а за необхідності й доби. Текстура засобу з чудовим покриттям маскує недоліки та надає ефект свіжості. Формула основи допомагає протидіяти високим температурам, вологому клімату. Попереджує появу жирного блиску та захищає від негативного впливу ультрафіолету. Бездоганний фініш, який зберігається протягом 24 годин.
Payot, Tinted Perfecting Cream SPF 30
Засіб із легкою коригувальною дією тону шкіри. Текстура з матовим фінішем та акцентом на доглядові властивості. Екстракт чилійської м’яти та цинк чинять протизапальну дію, балансують та запобігають появі недосконалостей на шкірі. Чудова знахідка для жирної та комбінованої шкіри.
Givenchy, Prisme Libre Skin-Caring Matte Foundation
Формула тональної основи Prisme Libre Skin-Caring Matte Foundation з відмінними властивостями відносно корекції тону та недоліків шкіри. Завдяки матовому фінішу гарантія стійкості — 24 години. Зволожувальні інгредієнти дбають про відчуття комфорту. Ефект «другої шкіри» та природного звабливого сяйва.
Erborian, Make-Up Care Face Cream «Baby Skin» Effect SPF 20
BB-крем, який заслуговує на особливе звання серед засобів для корекції тону шкіри. З моменту своєї появи Make-Up Care Face Cream «Baby Skin» Effect зібрав чималу кількість прихильниць та прихильників і став справжньою візитівкою бренду Erborian. Поєднання доглядових компонентів та легких тонувальних пігментів створюють ефект півтону та надають шкірі оксамитового фінішу, надзвичайно комфортного та ніжного на дотик.
Chanel, Les Beiges Water-Fresh Tint
Мікрофлюїд із легким тонувальним покриттям та тривалою зволожувальною дією дарує відчуття комфорту на 8 годин. Унікальна гелева текстура з вкрапленнями капсульованого пігменту та екстрактом насіння тамаринду миттєво створює ефект відпочилого обличчя та надає шкірі природного сяйва. В пакуванні ви також знайдете пензлик для зручного нанесення тону.