Український бренд традиційного одягу Etnodim презентував новий дроп

Присвячений циклу різдвяних свят

АВТОР: Катерина Попова

ФОТО: Надані брендом

ОПУБЛІКОВАНО: 3 січня 2024

Зима холодна, але щедра на найтепліші дні року. А найтеплішими їх роблять свята, що збирають навколо себе родини за одним звичаєм, столом, піснею. 

До нової колекції Etnodim увійшли традиційні кишеньки, жилетки та вишиті сорочки, які мають елементи різних святкових символів. Зокрема, образ кози, яка є головною дійовою особою у період зимових свят, або образ зірки — постійного атрибута різдвяного обряду колядування.

«Вирвалася з ночі коляда!» 

— пише поет Василь Герасим'юк.

Колись ці рядки сприймалися абсолютно не так, як сьогодні. Бо тепер наша традиція ніби виривається з темної реальності й лунає попри все. Можна зазначити, що одяг для українців є способом прояву власних поглядів, цінностей та самоідентифікації. Залежно від регіону та обряду, українське вбрання відрізняється, однак має спільні риси. Саме тому бренд створив колекцію, що розкриває дух українських свят, які ми шануємо та продовжуємо шанувати навіть у темні часи. 

Жилетка Koza

Накидка зі шнурами-зав’язками збоку на талії. З вовняної пальтової тканини з лляною підкладкою, краї виробу оздоблені контрастною лляною стрічкою. Орнамент натхнений однією з найдавніших різдвяних містерій — водіння кози. Коза — один з головних персонажів ритуальної різдвяної вистави.

Etnodim презентував нову різдвяну колекцію

Кишенька Koza

Сумка-кишенька з пальтової вовняної тканини, лляною підкладкою та поясом, оздоблена контрастною лляною стрічкою. Пояс затягується в куліску, на краях поясу балабони. Орнамент натхнений однією з найдавніших різдвяних містерій — водіння кози. 

Etnodim презентував нову різдвяну колекцію

Etnodim презентував нову різдвяну колекцію

Жилетка Zirka

З вовняної пальтової тканини, спереду з кишенями з листочками, з контрастними вставками, оздоблена вишивкою з акрилової нитки. Орнамент натхнений різдвяною зіркою — традиційним атрибутом різдвяного обряду колядування.

Etnodim презентував нову різдвяну колекцію

Вишита сорочка Melanka

Сорочка «Меланка» з об'ємними рукавами реглан, зібраними на манжет. На пілочці рельєфи та розріз по центру зі шнурами-зав’язками з балабонами (китицями). На лінії талії куліса зі шнурами-зав'язками, за допомогою якої можна приталити сорочку. Натхнена українським народним святкуванням Маланки. Маланка (Маланія) — персонаж стародавнього обряду. Маланка-Вода приходить на Щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні урочистості та справити гостини, які в народі так і називають — гостини Меланки.

Etnodim презентує нову колекцію

Etnodim презентував нову різдвяну колекцію

Сорочка Shchedryi Vechir

Чоловіча сорочка прямого силуету, застібка по центру на кнопці, комір-стійка, рукава з широкими манжетами. Спинка з кокеткою. Сорочка натхнена народним обрядом святкування Маланки.

Etnodim презентував нову різдвяну колекцію

Колекція вже доступна для замовлення на сайті, а також у київському шоурумі за адресою вул. Верхній Вал, 58/28. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ