Другою книгою Projector Publishing, що увійшла до серії «Історії українських митців», стало видання про художника Ніла Хасевича. Авторкою роботи виступила Марчела Можина, дослідниця та дизайнерка, що розробила на основі літерацій Хасевича шрифт «Воля» (нині він є частиною нової айдентики ЗСУ).
Ніл Хасевич — український художник-графік, який також був активним громадським та політичним діячем, і фактично створив візуальний образ УПА. Попри складні життєві вибори і трагічні виклики долі, він завжди залишався активним учасником мистецького процесу першої половини XX століття. Насамперед видавці хотіли розкрити його постать як талановитого худодника, чия майстерність у поєднанні з активною позицією стала голосом українських національних ідей.
«Коли мені запропонували стати авторкою книги про Ніла Хасевича, я не вагаючись погодилась. Хасевич, ставлення до якого в Україні за роки незалежності змінилось зі зрадника та фашиста до генія та героя, може бути включений до серії про українських митців! Для мене це був знак — суспільство готове до розкриття інших шарів його непересічної особистості. Після воїна-героя, «лицаря свободи», каліки, що «бився різцем і долотом» зʼявився запит на художника. Настав час по-новому подивитися на постать Ніла Хасевича та нарешті повернути йому місце в пантеоні українських культурних діячів»,
— зазначає авторка видання.
Книга вибудована як пригодницька кіносага, в якій Марчела Можина епізод за епізодом відтворює життя митця. Окрім нової інформації тут можна буде знайти раніше неопубліковані роботи та фотографії, а також есе, що занурять в тогочасний контекст: політичну боротьбу, мистецькі об’єднання, тему еміграції.
«Ніл Хасевич, він же Бей-Зот, Левко, Рибалка, 333, Старий, Джміль, — справді видатна фігура як мистецького, так і політичного процесу свого часу. Успішний художник-графік, який був на вістрі подій, при цьому працював у підпіллі в прямому й переносному значенні, й часто підписувався псевдонімами для конспірації, зробивши вибір на користь боротьби за незалежність. Особливо актуальна постать сьогодні, в умовах продовження російської агресії проти України, і рольова модель для багатьох українців»,
— впевнений Гліб Капоріков, креативний директор Projector Publishing і дизайнер видань із серії «Історії українських митців». Наразі на книгу діє передзамовлення.
Нагадуємо, що першим в серії стало видання про відому авангардну художницю Олександру Екстер.