Артцентр Louis Vuitton Foundation представить у Парижі наймасштабнішу виставку робіт Девіда Гокні — одного з провідних британських художників XX–XXI століття. До експозиції Do remember they can’t cancel the Spring («Пам'ятай, що вони не можуть скасувати весну»), відкриття якої заплановане на 9 квітня, увійдуть понад 400 робіт митця. Вони були створені в період з 1955 по 2025 рік і належать як до музейних, так і до приватних колекцій.
Ім'я Девіда Гокні асоціюється з попартом, при цьому художник працює з різними стилями та медіа. Митець звертався до реалістичних сюжетів і повсякденних сцен, надихаючись авангардними техніками, зокрема кубізмом. Він експериментував із живописом, графікою, фотографією, відео- та диджитал-артом — з 2009 року Гокні створив сотні портретів, натюрмортів та пейзажів з використанням застосунку Brushes на iPad та iPod. Роботи художника відрізняють яскраві кольори та майстерне зображення світла.
Девід особисто брав участь у відборі робіт та оформленні залів музею. Проєкт фокусується на останніх 25 роках діяльності Гокні, а також знайомить з його ранніми культовими полотнами.
«Це найбільша виставка в моєму житті — 11 залів у просторі музею Louis Vuitton Foundation. До експозиції увійдуть деякі з останніх картин, над якими я працював, і я думаю, це буде дуже красиво»,
— ділиться 87-річний Девід Гокні.
Перегляд колекції пропонують почати з картин, створених художником з 1950-х по 1970-ті роки в Бредфорді, Лондоні та Каліфорнії, зокрема знаменитих робіт «Великий сплеск» (1967), «Портрет художника (Басейн з двома фігурами)» (1972), «Містер і місіс Кларк і Персі» (1971).
Поступово все більшу роль у практиці Гокні стала відігравати природа. До наступного блоку увійшли пейзажі, написані в 1980-ті та 1990-ті. Переїжджаючи з США до Європи, художник продовжує досліджувати ландшафти та згодом відкриває для себе нові цифрові інструменти, працюючи на iPad.
Окрім того, глядачі побачать на виставці картини, присвячені студії та власному дому Девіда Гокні, куди регулярно запрошують виступати музикантів і танцюристів, а також роботи, що досліджують історію європейського живопису — від творів раннього Відродження до картин фламандських майстрів і сучасного мистецтва, від Поля Сезанна до Вінсента Ван Гога і Пабло Пікассо.
Одну з кімнат музею перетворили на монументальний простір, що переосмислює декорації для опер, які Гокні розробляв з 1970-х. Останній зал представляє роботи, написані в Лондоні, де художник проживає з липня 2023 року, — це останній автопортрет митця, а також картини, натхнені творчістю Едварда Мунка і Вільяма Блейка.
Відвідати виставку робіт Девіда Гокні в Парижі можна буде з 9 квітня до 1 вересня 2025 року.