7 трилерів із захопливим сюжетом

Фільми, що тримають у напрузі до останньої сцени

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з фільмів

ОПУБЛІКОВАНО: 26 травня 2024

Жанр трилера не тільки змушує нас завмирати, переймаючись долею головних героїв, яким загрожує небезпека, а й допомагає краще зрозуміти мотиви та думки людей. Розказуємо про 7 захопливих фільмів від Девіда Фінчера, Йоргоса Лантімоса, Дені Вільньова та інших відомих режисерів, що містять загадки й непередбачувані повороти сюжету, показують глибину і складність стосунків, боротьбу із соціальною нерівністю, травмами минулого та із самим собою.

«Загублена»

Девід Фінчер відомий завдяки фільмам, що грають з уявою глядача і змушують його глибше аналізувати людську природу. Стрічка «Загублена» заснована на популярному однойменному романі Гілліан Флін. В основі сюжету історія подружжя Ніка та Емі Данн, що мають непрості стосунки. У день п'ятої річниці шлюбу жінка зникає, а в будинку пари знаходять розкидані речі та розбите скло. Родичі підозрюють незнайомих викрадачів, а згодом самого Ніка, що не був ідеальним партнером. Та чи була такою сама Емі? Головні ролі у фільмі, що став одним з найкращих проєктів режисера, зіграли Розамунд Пайк і Бен Аффлек. 

«Шкіра, в якій я живу»

Іспанський режисер Педро Альмодовар має вишукану візуальну мову та не шукає очевидних рішень. Стрічка «Шкіра, в якій я живу» заснована на творі Тьєррі Жонке «Тарантул». За словами самого режисера, цей фільм не схожий на інші його картини, адже має більш моторошний і заплутаний сюжет, де любов перетворюється на одержимість і мотив для помсти. Головний герой стрічки — пластичний хірург на ім'я Роберт, що втратив дружину через автомобільну аварію. Жінка так і не змогла змиритися з отриманими шрамами, тож Роберт присвячує своє життя виготовленню «ідеальної» штучної шкіри, і він точно знає, на кому її перевірити. Головні ролі в картині зіграли Антоніо Бандерас, Елена Аная, Ян Корнет і Маріса Паредес.

«Нічні звірі»

Том Форд давно відомий не тільки як талановитий дизайнер і засновник іменного бренду, а і як режисер. «Нічні звірі» — його друга стрічка, повільний, естетичний та глибокий трилер, головні ролі в якому зіграли Емі Адамс і Джейк Джилленгол.  Картина заснована на романі американського письменника Остіна Райта «Тоні і Сьюзен». Фільм має не тільки красиву картинку, а й цікаву структуру, адже поєднує елементи реального та літературного світу. Головна героїня, директорка картинної галереї на ім'я Сьюзен, отримує рукопис роману, створений її колишнім чоловіком Едвардом. Жінка починає все глибше поринати у сюжет книги, згадуючи свої стосунки з Едвардом і жалкуючи, що не розгледіла його талант.

«Убивство священного оленя»

Стрічка грецького режисера Йоргоса Лантімоса, який цього року підкорив глядачів картиною «Бідолашні створіння» і вкотре довів, що йому не цікаві «безпечні» сюжети. В основу фільму «Убивство священного оленя» лягла трагедія Евріпіда «Іфігенія в Авліді». Трилер розказує про кардіохірурга на ім'я Стівен, що втратив пацієнта на операційному столі. Він починає спілкуватися з його сином Мартіном, та поступово слова і вчинки підлітка набувають усе більш загрозливого характеру. Спокійне та розмірене сімейне життя Стівена перетворюється на хаос і він опиняється перед складним вибором. Головні ролі в картині виконали Баррі Кеоган, Колін Фаррелл, Ніколь Кідман та Алісія Сільверстоун.

«Таємне вікно»

Картина Девіда Кеппа, знята за оповіданням відомого американського автора Стівена Кінга. Головний герой фільму — письменник на ім'я Морт Рейні, роль якого зіграв Джонні Депп. Після того як від чоловіка йде кохана дружина, він втрачає контроль і над своєю творчістю. Морт переживає болісний процес розлучення, втрату дому і стабільності. Днями герой спить і не може написати нічого вартого уваги. На додачу до цього у його житті з'являється загрозливий чоловік, який звинувачує Морта у плагіаті та змушує його сумніватись у власній реальності. У картині також знялися Джон Туртурро, Марія Белло і Тімоті Гаттон. 

«Полонянки»

Кримінальний трилер канадського режисера Дені Вільньова, що працює з різними жанрами і відомий глядачам за фільмами «Сікаріо», «Той, хто біжить по лезу 2049» та «Дюна». Стрічка розказує про сусідів, які зустрічаються на святкування Дня подяки. Ввечері герої розуміють, що їхніх маленьких дочок викрали, і ніхто не знає, де їх шукати. Не покладаючись на поліцію, родини Доверів і Бірчів починають власне розслідування і готові на все, щоб з'ясувати правду та врятувати дітей. Головні ролі в картині виконали Г'ю Джекман, Джейк Джилленгол, Віола Девіс, Марія Белло, Терренс Говард і Пол Дано. 

«Паразити»

Картина південнокорейського режисера Пон Чжун Хо, що удостоїлася премії «Оскар» та «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю. У стрічці майстерно поєднуються елементи комедії, трилера і драми про соціальну нерівність. В основі сюжету історія про дві родини, Паків та Кімів, які живуть у паралельних реальностях. Сім'я Пак успішна, заможна та мешкає у просторому будинку, куди батьки та діти родини Кім один за одним наймаються на роботу — в ролі репетитора, водія, психолога і кухарки. Чим більше часу вони проводять у розкішному будинку роботодавців, тим гостріше відчувають свою пригнобленість. Протистояння героїв перетворюється на небезпечну гру з фатальними наслідками. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ