З 24 вересня по 4 жовтня в Києві проведуть 16-й Одеський міжнародний кінофестиваль. Нагадуємо, що у 2024-му кіноогляд, який щорічно привертає увагу критиків, режисерів та поціновувачів кіно і став невіддільною частиною культурного життя України, також проходив у столиці.
Центральним образом нового постеру став Дюк — символ Одеси та кінофестивалю, що втілений у його головній нагороді. Він зображений на тлі, що є своєрідним уособленням нинішнього стану України — розпеченої, вкритої ранами та тріщинами, але цілісної та сильної. В грудях у Дюка червоне серце як символ людяності, стійкості та здатності до співпереживання. Доповнює цю ідею і слоган 16-го ОМКФ: «Стійкість у нашій ДНК».
«На нашому постері можна побачити тріщини — вони говорять як про сліди травм, так і про шляхи, які народжуються крізь них. Хтось побачить у ньому землю, що горить, хтось — нервову систему країни. Але є символ, що нас обʼєднує, — серце Дюка. Це серце Одеси, серце нашого фестивалю. Воно бʼється й у Києві як нагадування про нашу ідентичність, про чутливість і силу культури»,
— зазначає генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю Анна Мачух.
Організатори події зазначають, що на гостей традиційно чекають новинки національного та європейського кіно, ексклюзивні прем’єри, зустрічі з видатними діячами кіноіндустрії та насичена програма подій.
Які саме стрічки ми побачимо на ОМКФ цього року, наразі невідомо. Нагадуємо, що у 2024-му глядачам представили картину Йоргоса Лантімоса «Види милосердя» з Еммою Стоун, горор Коралі Фаржа «Субстанція» з Демі Мур, фільм Патриції Мазуй «Ув'язнена з Бордо» з Ізабель Юппер та інші стрічки, відзначені критиками.
Нагадуємо, що у 2022 році національний конкурс ОМКФ відбувся в межах Варшавського міжнародного кінофестивалю, а у 2023-му фестиваль провели в Чернівцях.