Відкриття місяця: команда Harper`s Bazaar про натхнення і враження у вересні

Вибір редакції — фаворити вересня

АВТОР:

ФОТО: З власних архівів, сайти брендів, колаж: Катерина Серегова

ОПУБЛІКОВАНО: 4 жовтня 2024

Наприкінці кожного місяця наша редакція ділиться своїм натхненням: від книг і фільмів до подорожей та мистецтва. Кожен редактор знаходить свої джерела ідей, які можуть надихнути й вас, наших читачів.

Натхнення, накопичене протягом теплих місяців і не менш теплого в усіх сенсах вересня, продовжує гріти наші серця. Команда Harper's Bazaar відчула осінь через нові колекції на подіумах, повернення до динамічних ритмів міста та оновлені цілі та плани. У вересні ми шукали та знаходили натхнення в кожній миті — від яскравих моментів модних тижнів до затишних осінніх вечорів з улюбленими книгами та фільмами. Катерина Попова

Повернення Ukrainian Fashion Week 

Вперше після початку повномасштабного російського вторгнення Ukrainian Fashion Week повертається в Україну, і цей 55-й сезон став по-справжньому знаковим. Наскільки це довгоочікувана подія, не передати словами! Gunia Project представили колекцію «Вільце», натхненну українським весіллям, у Золотих Воротах. TRIP:TYCH дебютували зі своєю новою частиною тріади, а Ksenia Schnaider влаштували показ прямо на вулицях Києва, віддаючи шану місту. The Coat by Katya Silchenko вразили розкішним шоу біля Національної опери, святкуючи 10-річчя бренду. Nadya Dzyak створили інклюзивну колекцію, натхнену пейзажами українського півдня. Bobkova провели презентацію в підвалах Софії Київської, надихнувшись українським поетичним кіно та міфічними мавками. Ruslan Baginskiy продемонстрували своєрідну подорож у світ артизанальних технік у галереї the Naked Room. J'amemme влаштували захопливий показ на 30-му поверсі з панорамою на Київ, де продемонстрували еволюцію своїх фірмових плісе. TG Botanical створили кінетичну інсталяцію, яка підкреслила гармонію колекції з природою. Gasanova представили колекцію, сповнену символізму та глибоких роздумів. Презентація Litkovska завершила UFW, одним з джерел натхнення для якої стала Підпільна пошта України — прихована мережа, створена після Другої світової війни.

Кіноальманах режисера Йоргоса Лантімоса «Види милосердя»

Справжній кінематографічний експеримент, який не залишить байдужим нікого однозначно. Це триптих, який складається з різних історій, не пов'язаних між собою. У кожній новій історії грають ті самі актори: Емма Стоун, Джессі Племонс, Віллем Дефо, Маргарет Квеллі, Джо Олвін, Хонг Чау та Мамуду Аті, а їхні ролі варіюються від епізодичних до центральних. Фільм-альманах занурює глядача в дивовижний світ, де кожна історія досліджує межі людської свідомості, емоцій і моралі. Лантімос майстерно балансує між абсурдом і реальністю, створюючи атмосферу напруги й водночас захоплення. Кожна новела фільму — це своєрідне віддзеркалення тем, які вже давно хвилюють режисера: людська природа, соціальні норми та внутрішня боротьба. Кіноробота «Види милосердя» залишила після себе відчуття глибокого роздуму, і кожен знайде в ній щось своє. 

Виставка «Кола Сільваші» в Українському домі

Басейн в атріумі Українського дому, 170 робіт та майже 2000 гостей — це все про одну з найбільших та найдорожчих мистецьких виставок «Кола Сільваші». Це велика музейна ретроспектива, присвячена творчості та непересічній особистості одного з головних українських митців другої половини XX — початку XXI. Перша музейна ретроспектива Тіберія Сільваші представляє його практики у розвитку: у різних контекстах, медіа та з проєктами, що змінювалися або не були реалізовані. 

Творчість Сільваші завжди вражає глибиною, особливо те, як він працює з кольором і світлом, перетворюючи їх на основні елементи своїх абстрактних композицій. Тіберій відомий своїм унікальним підходом до кольору, де кожна лінія та пляма мають свій голос.  Ця виставка — ще одна можливість зануритися у його світ і по-новому подивитися на вічні теми світла та тіні. Особливо мене зачепило, як художник підкреслює взаємодію простору і глядача, створюючи відчуття діалогу між картиною та тобою.

Люблю відкривати для себе нові грані мистецтва. Кожна виставка — це окремий світ, який чекає, щоб його дослідили. Виставка буде проходити до 27 жовтня, раджу не пропустити!

Вистава «Шановані безумці» в Київському драматичному театрі на Подолі

«Шановані безумці» — це вистава заснована на роботі «Безумна із Шайо». П'єса була написана у 1945-му році та досі залишається актуальною. Ця вистава ставить питання про те, хто насправді керує світом. Чи можна довіряти тим, у кого є лише золото й влада, і чи не настав час для нас діяти самим? Парижани, котрі цінують прості радощі життя, вважаються божевільними, але саме вони можуть врятувати світ від жадібності. Постановка звертає увагу на важливість простих людських цінностей перед лицем корупції та споживацтва. 

Бʼюті-гаджет від німецького бренду косметичних гаджетів для догляду за шкірою обличчя та тіла GESKE

З моїми набряками зранку вирішила спробувати Sonic Facial Roller. Звуковий ролик для обличчя від GESKE став для мене справжньою знахідкою. Це не просто гаджет — це мій щоденний ритуал релаксації. Він дійсно освіжає шкіру, особливо після насиченого дня, коли так хочеться трохи відпочити. Завдяки технології SmartSonic, ролик буквально знімає напругу з обличчя, м’яко масажуючи і підвищуючи тонус. Зморшки та набряки стають менш помітними, а після декількох використань навіть темні кола під очима помітно зменшилися. Це дійсно приємний досвід — поєднання догляду і релаксу в одному гаджеті.

Подорож до Греції

Цього місяця зі мною сталася перша подорож до Греції, що виправдала всі очікування від країни, яку ми любимо за смачну кухню, унікальні пам'ятки архітектури, кришталево чисте море та мальовничі острови з традиційними білими будинками і квітучими деревами. Афіни вражають руїнами древніх храмів та полісів, що стали живими свідками тисячолітньої історії, а також багатими музейними колекціями скульптури та кераміки. Не варто недооцінювати й сучасні заклади столиці, кав'ярні третьої хвилі, естетичні бранч-споти та винні бари з панорамою на Акрополь.

Якщо будете досліджувати острови, не оминайте поетичну Ідру, де можна насолодитися свіжими морепродуктами, відвідати галерею сучасного мистецтва DESTE, прикрашену величезною скульптурою сонця, чи почитати улюблену книгу на одному зі скельних пляжів. Не менш прекрасний вулканічний острів Мілос, однак його дикими пейзажами краще милуватися, орендувавши авто. Перлина острова — пляж Саракініко з білосніжними скелями й лазуровою водою.

Курований простір Artisanal Journey від бренду Ruslan Baginskiy

У вересні бренд Ruslan Baginskiy продовжив знайомити клієнтів з традиційними українськими ремеслами та народною культурою, презентувавши в рамках Ukrainian Fashion Week курований простір Artisanal Journey. До експозиції увійшли унікальні головні убори, зроблені з лози, металу, воску, соломи, скла й навіть цукру. Шоупіси доповнила 2,5-метрова інсталяція фірмової кепки Руслана БагінськогоBaker Boy Cap, виготовлена з дерева. Також у своєму проєкті бренд нагадав про творчість українського митця Михайла Дзиндри, який став натхненням для дизайнера. 

Книжка «Щоденники» Альбера Камю

Є автори, яких приємно перечитувати з роками, коли твоє ставлення до життя змінюється. Одні й ті самі видання сприймаються зовсім інакше, а шкільна класика розкривається з набагато привабливішого боку. Серед таких письменників у моєму списку опинився Альбер Камю — один з найвідоміших французьких авторів XX століття. Перечитавши хрестоматійну «Чуму», я звернула увагу на більш особисту роботу — збірку записів та роздумів Камю, що вийшли під лаконічною назвою «Щоденники». У цій книзі письменник розмірковує про випадкові життєві ситуації, природу людини, кохання, смерть, красу та абсурдність навколишнього світу. Глибокі думки непересічної особистості, з якими можна погоджуватися чи ні, однак дуже цікаво осмислити для себе.

Fashion-редакторка Harper’s Bazaar Ukraine Аліса Єрмоленко

Показ-перформанс бренду FROLOV 

Повернення Ukrainian Fashion Week до Києва саме по собі є історичною подією, що надихає, додає сил і віри у світло. Однак один показ з офіційної програми особливо запав мені у душу. Я настільки багато говорила про нього, що здавалося, ніби врешті хтось запитає: «Може досить?». Проте, коли йдеться про шоу FROLOV Spring 2025, мовчати неможливо! 

Показ-перформанс Ivasyk об’єднав моду, театр і фольклор, додавши до них сучасних ритмів Кирилівської. Правила входу диктувала локація: заклеєні камери на телефонах і печатки з символами на руках. Далі: електронна музика, що її перервали слова Зміючки, відкриття проходу просто у стіні та друга магічна локація. 

Поміж знакових для FROLOV корсетів і суконь з дзеркальним ефектом, вишитих на шовку мальв і зміїного принту перед нами розгорталася історія зародження кохання Івасика та Лебідки та спокуси, яку несе Змія. 

Як згодом поділилися автори перформансу, ця переосмислена історія стає алегорією на сучасне життя, яке сповнене випробувань, спокус і дослідження власної ідентичності, де кожен стикається з викликами, але шукає свою правду та сенс. 

Шоу Bottega Veneta весна-літо — 2025 

Вересень — традиційно пора модних показів у містах «великої четвірки», і з-поміж сотень шоу дійсно було складно виокремити улюблене: Loewe демонструє вишуканість симбіозу мистецтва і моди, Schiaparelli збирає на подіумі зірок індустрії та одягає їх у ready-to-wear вбрання з кутюрним блиском, Чемена Камалі підносить естетику бохо та французький шик на ще вищий рівень у колекції Chloé, а один з головних брендів-трендсетерів Prada розмірковує про пошук власної ідентичності у світі мінливих трендів. 

Однак дещо все ж справило на мене особливе враження: м’які крісла-мішки у формі звіряток, виконані зі шкіри квіти у «паперових» обгортках, навмисно непропорційні костюми та плетені сумки. Все це нам показував Матьє Блазі на шоу Bottega Veneta. 

Простір перетворився на втілення мрії внутрішньої дитини, а моделі на подіумі поєднували грайливі кольори й фактури з елементами power dressing, кожен з яких мав свою родзинку. 

Серіал «Чудовиська: Історія Лайла й Еріка Менендесів» 

У 90-ті роки Сполучені Штати сколихнула трагічна історія: брати Лайл та Ерік Менендеси вбили своїх батьків Хосе та Кітті. Однак за, на перший погляд, кривавою сценою жорстокості й безжальності заради спадку можуть стояти значно глибші причини: брати стверджують, що протягом довгих років страждали від психологічного, фізичного та сексуального насильства з боку батька, тоді як їхня мати знала й не намагалася зупинити це, а часом і сама була жорстокою з синами. 

Раян Мерфі, режисер серіалу «Чудовисько: Історія Джеффрі Дамера», продовжує розповідати про реальні гучні вбивства, і робить це з надзвичайною майстерністю. Трагедія сім’ї Менендес змушує протягом усього часу ставити собі запитання: «хто дійсно є чудовиськом у цій історії?». 

Окрему увагу варто приділити акторам: перформанси Гав’єра Бардема (Хосе) та Хлої Севіньї (Кітті) були на надзвичайно високому рівні, однак саме Ніколас Чавес (Лайл) і Купер Кох (Ерік) зробили серіал моторошно заворожуючим, передавши всю глибинну складність персонажів на екрані.

б'юті-редактор

Книжка «І порву буття сукно» Олекси Мельника

Не вперше знайомлюсь із творчістю авторства Олекси Мельника, його почерк впізнаваний та унікальний. Днями автор презентував свою нову книгу «І порву буття сукно» — це історія про альтернативне недалеке минуле, в якому герої — звичайні люди впереміш з купкою маргіналів — намагаються розв’язати проблеми міжособистісних, соціальних та міждержавних відносин і зупинити ворожу навалу. 

Захопливий сюжет припаде до душі багатьом. Книга «І порву буття сукно», була написана автором у бліндажі (вже третій рік поспіль Олекса захищає Україну). Варто зазначити, що Олекса за сумісництвом професійний диктор, тож слухати уривки з його книги, які він зачитував на презентації, — суцільне задоволення. 

І порву буття сукно

Косметичні засоби від бренду The Heart Note

Кожен засіб бренду The Heart Note — про любов, і в цьому я переконався особисто. Засоби від нового українського бренду свідомих доглядових рішень закохують у себе одразу. Дбайливі формули, тонкі та чуттєві аромати сподобаються як чоловікам, так і жінкам. Турбота про себе та вірність власній сутності — два принципи, що втілюють основну ідею бренду. Опаковання косметичних засобів — мінімалістична витонченість, проте така естетика не може не сподобатись. 

The Heart Note

Книжка «Танатонавти» Бернара Вербера

Якщо ви бодай раз у житті ставили собі питання «Що чекає людські душі на тому світі?», вам абсолютно точно потрібна ця книга! Це глибоко філософська й водночас захоплива історія про дослідників Terra incognita потойбічного світу — танатонавтів, про їхні неймовірні, сповнені відкриттів та небезпек польоти на незвідані терени континенту мертвих і пошуки Раю.

Оксамитова Одеса

Уперше за багато років я (нарешті!) відвідала Одесу в її розкішний, лагідний та по-справжньому оксамитовий сезон. Колоритна і невгамовна, смачна і красивезна — Одеса лишає в памʼяті не змивні спогади.

Від незліченної краси міста я буквально ледь не звернула собі шию, а мій шлунок встигнув помітно розтягнутися, адже мусив витримати мій скажений гастротур. Тож, якщо вам раптом захочеться провести вихідні в Одесі та отримати естетичне й гастрономічне задоволення — наполегливо раджу відвідати ресторан бесарабської кухні «Татар Бунар» з власною бринзарнею. Без зайвих слів та описів — ви не пожалкуєте, обіцяю! Ну і звісно ж, не забудьте зустріти ранок на березі моря, тримаючи в руках термос із запашною кавою, і нехай солоний вітер звільнить вас від усіх тривог.

Катерина Серегова

Незабутні прогулянки Прагою

На початку вересня мені пощастило відвідати Прагу — місто, яке заворожує з першого погляду. Тут кожна вуличка дихає історією, а кожен куточок розкриває щось нове та чарівне. Старе місто з його величним Карловим мостом переносить у Середньовіччя. Вацлавська площа пульсує ритмом сучасного життя, а затишні кав'ярні на площі Староміської ратуші запрошують до приємної паузи серед активної подорожі. Обов'язково варто відвідати Малу Страну, піднятися на Петршинську вежу і відчути весь масштаб краси цього міста з висоти пташиного польоту.

Фільм «Ван Гог. На порозі вічності», Джуліан Шнабель

Це глибокий і зворушливий біографічний фільм про життя одного з найвидатніших художників світу. Режисер Джуліан Шнабель пропонує цікавий погляд на внутрішній світ Вінсента ван Гога, чудово переданий Віллемом Дефо. Стрічка зосереджена не лише на творчості художника, але й на його боротьбі з душевними переживаннями та пошуками себе в мистецтві. Цей фільм варто подивитися всім, хто цікавиться життям геніальних митців, мистецтвом і психологією творчості. Він корисний для тих, хто хоче глибше зрозуміти, як особисті переживання можуть впливати на творчий процес і мистецьке бачення світу.

Грецька кухня

Відвідини грецького ресторану залишили напрочуд яскраві враження. Свіжий грецький салат з оливками, соковитими помідорами, огірками та кремовою фетою був справжнім святом для смакових рецепторів. А гірос, з ароматним м’ясом, пітою і соусом дзадзики, подарував незабутні відчуття теплої грецької гостинності. Страви вразили своєю автентичністю, насиченістю смаків і простотою. Скромний, але гарний інтер’єр ресторану з легкими натяками на грецькі мотиви. Ще раз переконалась, що обожнюю цю кухню.

Книжка «Коротка історія мистецтва» Сʼюзі Годж

Нещодавно до моїх рук потрапила книга «Коротка історія мистецтва» Сʼюзі Годж. Це стислий і захопливий огляд розвитку світового мистецтва, починаючи з античності та до сучасності. Авторка майстерно пояснює основні етапи, стилі та техніки, доповнюючи текст ілюстраціями та прикладами відомих творів. Книга ідеально підходить як для новачків у мистецтві, так і для тих, хто хоче освіжити свої знання. Вона корисна тим, хто хоче поринути у світ живопису, скульптури та архітектури або бажає зрозуміти еволюцію мистецтва через ключові рухи та впливи. Книга наповнена яскравими ілюстраціями картин. Таке враження, ніби тримаєш у руках маленьку галерею. Справжній скарб!

Книжка «Коротка історія мистецтва» Сʼюзі Годж


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ