Листопад — місяць, коли ми сповільнюємось перед святковим грудневим марафоном і шукаємо затишок у простих речах. Час, коли осінь плавно переходить у зиму, залишаючи нас із бажанням відкривати нове та надихатись незвичайним.
Наприкінці кожного місяця наша редакція ділиться своїм натхненням: від книг і фільмів до подорожей та мистецтва. Кожен редактор знаходить свої джерела ідей, які можуть надихнути й вас, наших читачів.
Книжка-фотоальбом 20th Century Photography від TASCHEN
Зізнаюсь, я обожнюю всі книжки від TASCHEN. І цього місяця моя домашня бібліотека поповнилась ще одним скарбом видавництва: книжкою, яка охоплює всі ключові напрями фотографії XX століття — від концептуального мистецтва до репортажу, від абстракції до найсміливіших творчих експериментів.
Фотоальбом створений на основі колекції Л. Фріца Грубера, яка є ядром фонду Кельнського музею Людвіга. Цей музей став першим, хто приділив міжнародній фотографії значну увагу, визнавши її самостійним видом мистецтва. Понад 850 робіт таких майстрів фотографії, як Ансель Адамс і Піт Цварт, розміщені в алфавітному порядку з текстами про кожного з них. Вони дають змогу простежити, як фотографія не лише документувала реальність, а й формувала новий погляд на світ.
А ще ця книга — ідеальний подарунок для тих, хто захоплюється фотомистецтвом, і справжній компас для вивчення фотографії XX століття.
Вебінар стилістки й контрибʼюторки сайту Harper's Bazaar Ніни Чобанян
Моє натхнення цього місяця (і не тільки) — вебінар стилістки та контриб’юторки сайту Harper's Bazaar Ніни Чобанян «Актуальні стилістичні прийоми осінь-зима — 2024/25».
Навчатися та поглиблювати знання — завжди гарна ідея, особливо коли джерело натхнення — людина з бездоганним смаком і тонким відчуттям стилю. Ніна вміє просто і водночас ґрунтовно пояснювати, як тренди можна адаптувати до особистого стилю. Її вебінари і поради — це не лише модні інсайти, а й практичні поради, які допомагають кожного сезону залишатися актуальними. Саме тому я завжди рекомендую купувати такі гайди — це інвестиція у власний стиль і смак.
Виставка «Чипси: Українські наївні мозаїки» в The Stein Studio
В The Stein Studio ожила історія: з 7 по 19 листопада відбулася виставка наївних мозаїк, зібраних Євгеном Нікіфоровим. Ці знімки тягнуться крізь роки, з 2013-го по 2023-й, збираючи камінчик до камінчика образи, які колись прикрашали й досі прикрашають міста нашої країни. Фотографії задокументовані й у книзі «Чипси: Українські наївні мозаїки, 1950–90» у співавторстві з історикинею Поліною Байцим.
Експозиція розширила колекцію однойменної фотокниги, звертаючись до мозаїк знайдених мимохідь, але відцентрованих навмисне — у випадку іншого першовідкривача вони б залишилися на «дні пачки». Виставка була зосереджена на архівуванні, яке постійно змінюється: втрачені імена авторів мозаїк перетворюються на спроби зберегти їхню творчість, а зруйновані простори України — на фотографії, що передають любов і прив’язаність до них. Імена тих, хто створював ці наївні мозаїки, стерлися або взагалі невідомі, але їхні роботи залишилися як доказ любові у книжці «Чипси», яка, на мою думку, має бути в кожній бібліотеці.
Другий сезон серіалу «Імператриця» від Netflix
Ще більше драм, інтриг та емоцій. Сюжет заглиблюється у складні стосунки імператорської пари, додаючи нових викликів для головних героїв. Елізабет стикається з суворими вимогами австрійського двору, але її характер і впертість не дозволяють їй підкоритися. Оголосивши про свою вагітність, вона кидає виклик усій королівській родині, адже тепер її місце у Відні — поруч із чоловіком, майбутнім батьком спадкоємця. Франц опиняється у вирі політичних конфліктів, а над Шьонбруном згущуються хмари нових загроз. Цей сезон вражає глибиною персонажів і контрастами: ніжність молодого кохання протиставлена тиску влади та війни. Костюми, атмосфера та увага до деталей знову занурюють глядачів у велич і драму імператорського двору.
Серіал «День Шакала» з Едді Редмейном
Одним із найочікуваніших серіалів листопада особисто для мене став кримінальний трилер «День Шакала», головну роль в якому виконав Едді Редмейн. У цьому шоу зірка картин «Теорія всього» та «Дівчина з Данії» з'являється в нетиповому для себе образі елітного кілера — небезпечного та загадкового героя, що має прекрасну бойову підготовку та змінює особистості. Він працює під іменем «Шакал» та береться за виконання надскладних замовлень. Серіал, заснований на романі Фредеріка Форсіта, постійно тримає в напрузі, адже в той час, як «Шакал» відкриває полювання на найвпливовіших людей світу, його самого переслідують спецагенти MI6, а особисте життя героя опиняється на межі краху. Ймовірно, серіал сподобається всім, хто любить шпигунське шоу «Кульгаві коні» з Гері Олдманом та фільми про Джеймса Бонда.
Фотографії Пітера Ліндберга
У день народження легендарного фешн-фотографа Пітера Ліндберга (23 листопада) мені захотілося передивитися улюблені роботи майстра та нагадати собі, в чому полягає унікальність і глибина його стилю. Ліндберг надавав перевагу чорно-білій фотографії та вважав, що колір відволікає глядача. Натомість Пітер концентрувався на ефектних композиціях та емоціях своїх героїнь, що є свідченням неповторного моменту. Кадри Ліндберга можна назвати довершеними, і водночас вони завжди сповнені внутрішньої динаміки, легкості та «повітря», підкреслюють живу й натуральну красу. Мабуть, саме за це ми так любимо майстра, що розкрив світу багатьох супермоделей — від Лінди Євангелісти та Сінді Кроуфорд до Наомі Кемпбелл — і став невіддільною частиною модної індустрії.
Книжки видавництва «Родовід»
Цього місяця в Києві відбувся новий книжковий фестиваль «Фундамент», присвячений виданням про культуру. В Українському домі представили сотні книг, зокрема мистецькі каталоги, альбоми, зіни та біографічні видання. Вкотре звернула увагу на книги видавництва «Родовід» про видатних українських художників: Казимира Малевича, Марію Примаченко, Олександра Богомазова, Аллу Горську й Олександру Екстер — останню я вписала до свого wishlist, адже давно насолоджуюся цією обкладинкою та хочу додати видання до своєї бібліотеки. Книга фокусується на роках, які знаменита авангардна художниця провела в Києві. Тут Олександра Екстер навчалася, одружилася та співпрацювала з іншими відомими митцями.
Фото: Instagram @mystetskyiarsenal
Знімання для Harper's Bazaar Ukraine з українським актором Олександром Рудинським
У листопаді український актор Олександр Рудинський, відомий за виставами «Співай, Лоло, співай» та «Калігула» Театру ім. Івана Франка і серіалом Netflix «Декамерон», анонсував новий важливий проєкт — шоу Paramount+ «Агентство», в якому зіграв разом з Річардом Гіром та Майклом Фассбендером. Детальніше про підготовку до знімання, свого персонажа та найцікавіші моменти серіалу Олександр розказав в ексклюзивному інтерв'ю Harper's Bazaar Ukraine, для якого я мала можливість зробити фото. Енергетика та харизма актора, як і його успіхи, надихають — впевнена, попереду ще багато гучних фільмів і серіалів, про які ми почуємо.
Новий член сім’ї — вуличне кошеня
Наприкінці жовтня мій світ змінило маленьке кошеня, що жило на вулиці під припаркованою автівкою сусідів. Худеньке і кволе, воно боялося людей і не підпускало нікого до себе, тікало, щойно поївши. Спершу ім’ям кошеняти мало бути Міучча, однак після гендер-паті у ветеринарній клініці з’ясувалося, що Міуччею цьому красунчику бути не судилося.
Тепер він спить у моєму ліжку, «обіймається» щоранку, відмовляється від сухого корму на користь консервів і за місяць набрав близько кілограму ваги. Закидає м’ячі під холодильник як справжній футболіст, скидає з підвіконня орхідеї та ходить по клавіатурі ноутбука, «допомагаючи» мені працювати.
Фільм «Емілія Перес», реж. Жак Одіяр
Хоча мюзикл — не мій жанр кінематографа, але фільм французького режисера Жака Одіяра «Емілія Перес» потрапив до мого переліку обов’язкового перегляду одразу після прем’єри на Каннському фестивалі. Перш за все тому, що компанія Saint Laurent Production (дочірня компанія Saint Laurent) виступила його співпродюсером.
Тож першим очікуванням щодо кінострічки стали неймовірне вбрання головних героїв. І це очікування справдилося! Червоний вельветовий костюм персонажки Зої Салдани, а також принтований жакет і об’ємна шуба, що їх носила Селена Гомес, приковували погляд до екрана й підкреслювали настрій фільму.
До того ж сама Зої Салдана у фільмі «Емілія Перес» стала для мене справжнім відкриттям та головною зіркою кінокартини.
Фільм «Ford проти Ferrari» Джеймса Менголда
«Ford проти Ferrari» («Аутсайдери») — це історія про прагнення до досконалості та здатність долати неможливе. Мене надихає дух суперництва, який не просто зіштовхує дві компанії, а перетворюється на боротьбу за ідею. У цьому фільмі швидкість стає синонімом свободи, а бажання створити щось виняткове нагадує про те, що амбіції завжди повинні йти попереду страхів. Персонажі надзвичайно людяні у своїх слабкостях, але саме це й робить їхню перемогу особливо разючою.
Книжка «Таке різне Різдво»
В очікуванні зимових свят вирішила доповнити атмосферу відповідною літературою. Книжка «Таке різне Різдво» Богдани Матіяш, Дзвінки Матіяш, Катерини Бабкіної, Костянтина Москальця, Василя Махно відкриває світ історій, наповнених магією, теплом і сімейними цінностями. Її сторінки захоплюють атмосферою різдвяного затишку, де кожна історія торкається серця і нагадує про важливість простих, але таких значущих моментів. Ця книга допомагає зупинитися в передсвятковій метушні та відчути справжній дух Різдва, який зігріває навіть у найхолодніші дні.
Зимові ярмарки
Святкові зимові ярмарки завжди викликають особливе відчуття дива. Атмосфера мерехтливих вогників, аромати пряників і гарячого глінтвейну, сміх і музика навколо створюють неповторний настрій. Для мене це місце, де можна знайти натхнення у простих речах: у щирих посмішках, теплих шарфах із місцевих майстерень чи навіть у ялинкових прикрасах, що переносять у дитинство. Ці ярмарки нагадують про те, як важливо радіти моментам і знаходити красу в кожній деталі, навіть у морозні зимові дні.
Книжка «Сім чоловіків Евелін Г'юґо», Тейлор Дженкінс Рід
Попри те що читаю я зараз, на жаль, нечасто, дуже тішусь, що саме на цю книгу пав мій вибір цього разу. Історія розповідає про Евелін Г'юґо — голлівудську акторку, яка, озираючись на своє життя, вирішує закарбувати все разом із Монік Грант, нікому не відомою репортеркою. Чому саме Монік? Питання, що найбільше цікавить її саму. З кожною сторінкою Евелін проводить міс Грант сходами свого становлення, успіху, трагедій, забороненого кохання та семи чоловіків у її житті. Книга читається неймовірно легко і, звісно ж, не стримує неочікувані повороти та кульмінаційні моменти, огортаючи їх у голлівудський гламур та сховані у серці таємниці.
Парфум Santal Beauty бренду Bibbi Parfum
Цього місяця я побувала на презентації Bibbi Parfum в Aromateque, де і познайомилась із брендом. Засновниця марки Стіна Біббі бере натхнення з медитацій та власних життєвих історій, перетворюючи їх в унікальні ольфакторні аромати. Boy of June, Pistachio Game, Soap Club та інші парфуми містять емоції Стіни — чисте кохання, ностальгія за дитинством, бажання подорожувати історією. Той, що найбільше припав мені до душі, називається Santal Beauty та розповідає про раптову зустріч авторки з незнайомкою, чиї очі були блакитного кольору, а голос — глибоким, але м’яким, мов муркотіння кота. На ній була червона оксамитова сукня, і вона пахла найчарівнішим сандаловим деревом.
Серіал Sex and The City
Водночас із тим, що я обожнюю відкривати для себе нові фільми, серіали, виконавців чи авторів, я так само люблю повертатись до своїх вічних фаворитів — Sex and The City є одним із них. Мені подобається легкість подачі, багатогранність героїнь, вайб Нью-Йорку, аутфіти, події та дуже багато дрібних деталей, що роблять цей серіал культовим. Звісно ж, особливу частину в моєму серці займає іконічна Саманта Джонс.
Instagram: @sexandthecitytv