Легендарна історія ручки, натхненої подарунком Андре Мальро для Джекі Кеннеді

Витонченість у деталях: як подарунок став легендою

АВТОР:

ФОТО: Getty Images

ОПУБЛІКОВАНО: 21 лютого 2025

Дипломатичний жест, що перетворився на справжню класику. На початку 1960-х років французький міністр культури Андре Мальро зробив несподіваний подарунок першій леді США Джекі Кеннеді. Він і гадки не мав, що за десять років цей подарунок стане джерелом натхнення для створення першої розкішної кулькової ручки.

Легендарна історія ручки, натхненної подарунком Андре Мальро для Джекі Кеннеді

Дипломатичний подарунок, що увійшов в історію

Традиція обміну витонченими подарунками між главами держав існує ще з античних часів. Так, презенти підкреслюють повагу, відзначають союзницькі відносини або ж знаменують новий етап у політиці. Саме такий жест відбувся у травні 1961 року, коли молодий президент США Джон Фіцджеральд Кеннеді прибув з офіційним візитом до Парижа разом зі своєю дружиною Джекі.

На той час Францією керував генерал Шарль де Голль, який, так само як і весь Париж, був зачарований першою леді. Джекі, що навчалася в Сорбонні та захоплювалася історією Франції, справила на нього незабутнє враження. У 1962 році Андре Мальро, перший міністр культури Франції, вирішив зробити особливий подарунок першій леді — елегантну запальничку S.T. Dupont чорного кольору з позолотою, прикрашену каліграфічною літерою J.

Андре Мальро та Джекі Кеннеді відвідали відкриття виставки «Мона Ліза» в Національній галереї мистецтв у Вашингтоні 8 січня 1963 року.

Андре Мальро і Джекі Кеннеді відвідали відкриття виставки «Мона Ліза» в Національній галереї мистецтв у Вашингтоні 8 січня 1963 року

Джекі Кеннеді настільки полюбила цей предмет, що через десять років вирішила звернутися з особливим проханням, яке згодом вплинуло на історію предметів розкоші.

Створення першої розкішної кулькової ручки

У 1972 році Джекі Онассіс Кеннеді зробила персональне замовлення: вона захотіла мати ручку, яка відповідала б дизайну її улюбленої запальнички. На той момент компанія S.T. Dupont не займалася виробництвом письмових приладів, але погодилася на цей експеримент.

Майстри ювелірної справи з фабрики у Фавержі, регіоні Верхня Савойя, взялися за розроблення унікального предмета. Вони перенесли всі характерні елементи запальнички Ligne 1 на корпус ручки: витончене гільйоше, ідеальну геометрію та розкішну обробку. Так народилася перша розкішна кулькова ручка, яка миттєво стала культовою.

Сучасне перевтілення класики

Минуло понад пів століття, і S.T. Dupont вирішили відродити цей символ елегантності. Нове перевидання ручки зберігає ДНК свого легендарного попередника, але набуло дещо більшої товщини та оновлених пропорцій відповідно до правила золотого перетину.

Колекція пропонує п’ять варіантів оздоблення — від класичного чорного лаку до благородного паладію та золота. Оновлена ергономіка і вишуканий стиль роблять цей предмет не лише аксесуаром, а справжнім витвором мистецтва.

Джекі Кеннеді якось сказала, що саме поети змінюють світ. І можливо, ця ручка — ще один доказ того, що навіть маленька деталь може стати символом епохи.

Класична ручка від S.T. Dupont, натхненна ручкою Джекі Кеннеді 1970-х років.

Ручка від S.T. Dupont, натхнена ручкою Джекі Кеннеді 1970-х років


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ