Діамантова каблучка як атрибут заручин і кохання

Колонка сертифікованого гемолога Юлії Кушер⁠

АВТОР:

ФОТО: Представлені брендом

ОПУБЛІКОВАНО: 25 листопада 2024

Діаманти завжди зачаровували своєю досконалістю. Їх називають ‭вічними‭ через унікальну здатність зберігати свою красу століттями, як і кохання, яке вони символізують. А діамантова каблучка давно стала атрибутом заручин — коли двоє вирішують розпочати новий спільний шлях.

Традиція дарувати каблучку з діамантом бере свій початок у XV столітті. Першою жінкою, яка отримала таку прикрасу, стала Марія Бургундська. Її наречений, ерцгерцог Максиміліан Австрійський, подарував їй каблучку, прикрашену діамантами у формі букви М. З того часу ця традиція поширилася світом і перетворилася на справжню історію кохання, увічнену в прикрасах.

Сьогодні ми представляємо шостий випуск колонки про діаманти сертифікованого гемолога Юлії Кушер⁠ — СЕО найбільшого в Європі заводу з вирощування лабораторних діамантів Alkor-D та засновниці першого ювелірного бренду вирощених діамантів ⁠SOLO for Diamonds⁠.

Юлія ділиться своїм досвідом роботи в діамантовій індустрії та знайомить читачів і поціновувачів ювелірної справи з неочевидними цікавими фактами про діаманти й діамантові прикраси. 

У сьогоднішній колонці Юлія познайомить нас з історією діамантової каблучки та розповість, чому саме вона стала найголовнішим атрибутом заручин і вічного кохання.

Кушер

Звичай дарувати каблучку на заручини має дуже довгу історію — від древніх єгипетських обрядів до сучасних традицій. Це один із найромантичніших і найважливіших моментів у житті кожної пари, але чи замислювалися ви коли-небудь, чому саме каблучка стала символом пропозиції руки та серця? І чи дійсно цей жест є настільки необхідним для заручин або ж можна обійтися і без нього?

У давні часи традиція дарувати каблучку на заручини була своєрідним підтвердженням серйозності намірів чоловіка. Виготовлена з золота і прикрашена коштовним каменем, каблучка була знаком того, що чоловік готовий взяти на себе відповідальність за спільне майбутнє, готовий інвестувати у стосунки не лише час і емоції, а й гроші.

Діамантова каблучка, як атрибут заручин та кохання

Історія діамантової каблучки від давніх часів і до сучасності

Перші каблучки з'явилися ще в Стародавньому Єгипті, де кільця вважалися символом вічності через їхню круглу форму без початку і кінця. Єгиптяни започаткували традицію носити каблучки саме на безіменному пальці лівої руки. Вони вірили, що саме через нього проходить «вена любові», яка веде прямо до серця. Хоч ця історія і не є правдивою, вона закріпила цю традицію.

Стародавні римляни також дарували кільця з золота, що підкреслювали багатство та статус родини. Але сама ідея персня з одним центральним діамантом виникла набагато пізніше — в середньовічній Європі.

Чому ж каблучки мають один центральний діамант? Він символізує єдність кохання і є підтвердженням того, що чоловік і дружина стають одним цілим. 

Діамантова каблучка, як атрибут заручин та кохання

Рекламні кампанії ще в 1950 роках переконували, що обручка з діамантом — це єдиний правильний спосіб висловити серйозність намірів. Навіть у скрутні часи багато чоловіків відмовлялися від інших витрат, аби придбати обручку для коханої. Деякі газети жартували, що можна обійтися без хліба, але не без каблучки для заручин. Навіть ті, хто заробляв мінімум, відчували потребу подарувати каблучку з діамантом, нехай і маленької каратності. 

SOLO for Diamonds⁠

«Немає діаманта – немає заручин». Як діамантова каблучка стала незамінним атрибутом кохання

Важливу роль у популяризації діамантових каблучок зіграв ювелірний бренд De Beers, який у 1947 році запустив масштабну маркетингову кампанію A Diamond is Forever. Рекламна кампанія поширювала ідею про те, що каблучка з діамантом є незамінним атрибутом заручин. De Beers підштовхнули мільйони пар по всьому світу обирати саме цей камінь для важливого моменту в їхньому житті.

De Beers використовували всі доступні медіа — журнали, телебачення, пресу, кінематограф. Рекламні ролики та статті демонстрували романтичні сцени освідчення: на березі моря, у ресторані чи за сімейною вечерею. Але головне — жоден сценарій не обходився без заповітної каблучки. Реклама навіть наголошувала, що ідеальна каблучка має коштувати три місячні зарплати нареченого. Цей меседж утвердив думку, що діамантова каблучка — не лише символ кохання, а й доказ фінансової спроможності й серйозності намірів.

Кампанія De Beers досягла свого: обручка з діамантом стала невіддільною частиною пропозиції руки та серця. «Немає діаманта — немає заручин» — ця фраза закріпилася у свідомості як в американському суспільстві, так і за його межами.

SOLO for Diamonds⁠

Як традиція дарувати каблучки прийшла до України

Одруження та створення сім'ї завжди були важливою частиною людського життя, незалежно від культури чи епохи. Традиція дарувати каблучку на заручини прийшла до нас під впливом західних звичаїв. У давнину українці обмінювалися не лише кільцями, але й іншими символічними предметами, такими як рушники, які були оберегами та символами добробуту в родині. Спочатку українські пари обмінювались обручками тільки на весіллі, а вже потім зʼявилась традиція дарувати діамантову каблучку на заручини. 

Кожна каблучка стає свідком унікальних моментів: першого «так», нових планів і мрій, тепла та родинного вогнища. В Україні закоханні також прагнуть висловити свої почуття з допомогою каблучок з діамантом, і в цьому є особлива магія. Багато дівчат мріють потрапити в казку, стати принцесою та отримати дорогоцінний подарунок як підтвердження кохання її нареченого. 

SOLO for Diamonds

Український ювелірний бренд SOLO for Diamonds активно розвиває культуру каблучок з вирощеними діамантами та заохочує закоханих освідчуватись і створювати сімʼї, попри все. Каблучки з вирощеними діамантами від SOLO for Diamonds — це поєднання екологічності та інноваційного дизайну. Кожна каблучка втілює вишуканість, балансуючи між класикою і сучасністю. Бренд пропонує широкий асортимент каблучок на різні смаки: від мінімалістичних лаконічних дизайнів до яскравих моделей з розсипом діамантів.

Дарування каблучки в українській культурі — це не просто сучасна мода, це продовження давніх традицій, що підкреслюють непохитність родинних цінностей та силу кохання, яка об'єднує серця, незалежно від обставин.

Читайте також:

ДНК-діаманти: нова ера ювелірних прикрас і майбутнє індустрії

Огранювання як мистецтво: вибір ідеальної форми діаманта

Колір діамантів та кольорові діаманти. Які з них є найдорожчими у світі?

Вирощені та видобуті діаманти: у чому різниця і розвіяння міфів про них

Від алмазів до діамантів. Як діаманти стали найбажанішими коштовностями у світі


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ