У липні в український прокат виходить нова стрічка, заснована на новелі короля жахів Стівена Кінга, опублікованій у 2020 році. Картина «Життя Чака» розказує про звичайного чоловіка, смерть якого таємничим чином пов'язана з кінцем світу. У дитинстві Чак осиротів, тож його виховували дідусь та бабуся. Він роками підозрював, що може померти від невиліковної хвороби, але нічого не міг із цим вдіяти.
Герой став бухгалтером і ніколи не порушував правила. Одного дня ім'я персонажа з’являється буквально всюди — на банерах, в радіоефірі, в інтернеті, на стінах і вікнах будинків. Ніхто не знає, хто такий Чак, але подейкують: якщо він загине — разом із ним зникне й увесь світ.
Роль Чака зіграв Том Гіддлстон — зірка фільму «Виживуть тільки коханці» і франшизи Marvel «Тор», а образ мудрого дідуся Елбі Кранца, що виховував героя після смерті батьків, втілив Марк Гемілл, найбільш відомий глядачам за фантастичною кіноепопеєю «Зоряні війни» і готичним мінісеріалом Netflix «Падіння дому Ашерів».
Марк Гемілл у фільмі «Життя Чака»
«Ймовірно, "Життя Чака" змусить вас плакати, але це не означає, що ви не повинні його побачити. Адже це будуть сльози радості, тому що цей фільм підтверджує нашу віру в людство»,
— зазначає Гемілл.
В ексклюзивному інтерв'ю Harper's Bazaar Ukraine актор, що також є амбасадором платформи UNITED24 і підтримав важливий проєкт «Армія дронів», розказав про співпрацю з режисером Майком Фленаґаном, свого екранного персонажа і те, чим картина «Життя Чака» відрізняється від інших екранізацій Стівена Кінга, а також анонсував свій новий фільм, що вийде восени 2025 року.
Кадр із фільму «Життя Чака»
«Життя Чака» називають «нетиповим Кінгом», однак можна згадати такі екранізації творів письменника, як «Зелена миля», «Втеча з Шоушенка» та «Залишся зі мною», що також є дуже світлими та гуманістичними. Що ж вирізняє саме «Життя Чака»?
Насправді й у книзі, й у фільмі все ж є кілька фірмових рис Кінга, включно з надприродними та апокаліптичними елементами. Втім, на мою думку, це не схоже ні на що з того, що письменник створював раніше. Навіть за міркою «Зеленої милі» чи повісті «Тіло», яка в кіноадаптації перетворилася на «Залишся зі мною».
«Життя Чака» є… «неописовним», але водночас неймовірно глибоким і добрим. Цей фільм дуже позитивний та оптимістичний щодо життя. Він вчить, що є моменти, які нам здаються буденними, але згодом вони стають дуже важливими.
Знаєте, коли ми планували промокампанію, я сам запитав, чи можна мені ходити на ток-шоу, щоб заохочувати глядачів піти в кіно. Тож і вам кажу: будь ласка, подивіться цей фільм. Повірте, ви подякуєте мені пізніше!
Розкажіть, будь ласка, про свого героя в цій історії.
За фахом Елбі бухгалтер — згодом ним стане і його онук Чак. Він пережив трагічні та болісні події, оскільки втратив сина та вагітну невістку. Проте Елбі все ще має вогонь усередині.
У фільмі є сцена, де Чак наважується сказати дідові, що вважає математику нудною. І ці слова зачіпають Елбі за живе. Він видає запальну й дуже зворушливу промову, яка, зізнаюся, була просто пеклом для запам’ятовування — я щодня працював над нею протягом кількох тижнів. Але саме у цю промову Елбі вкладає все своє серце і душу. Зокрема, він каже: «Коли ти дивишся на зірки, ти дивишся на найбільше рівняння у Всесвіті». І в цих словах весь він.
Марк Гемілл у мінісеріалі «Падіння дому Ашерів»
Це вже не перший ваш проєкт з режисером Майком Фленаґаном — раніше ви знялися у його серіалі «Падіння дому Ашерів». Як вам працюється разом?
Майк просто чудовий. Я дуже зобов’язаний йому, тож, коли він запропонував мені знятися у «Житті Чака», я погодився без жодних вагань.
Зобов’язані, чому так?
Тому що останні навіть не роки, а десятиліття я переважно працював в озвучці, а Майк у «Падінні дому Ашерів» дав мені можливість зіграти перед камерою дуже соковиту роль. У серіалі я втілив образ Артура Піма, тіньову фігуру, «вирішувача проблем»: соціопатичного, бездушного, злого юриста. Я багато озвучував негідників за кадром, але це перший раз, коли мене попросили зіграти когось настільки відмінного від мене на екрані. Тож зараз я просто насолоджуюся кожною хвилиною своєї кар'єри й сподіваюся працювати з Майком і надалі. До речі, зараз у нас у розробці вже є новий проєкт, але поки про нього не можна розповідати.
Кадр із фільму «Життя Чака»
«Життя Чака» — не єдина ваша робота за Кінгом. Восени виходить фільм «Довга хода», заснований на однойменному романі письменника, опублікованому 1979 року під псевдонімом Річард Бахман. Можете розповісти про цей проєкт?
Ця історія більше відповідає тому, з чим ви зазвичай асоціюєте Стівена Кінга. Події «Довгої ходи» розгортаються в антиутопічному майбутньому, навколо групи молодих хлопців, які беруть участь у змаганнях на кшталт «Голодних ігор». Це наче звичайна прогулянка, але вона закінчується лише тоді, коли всі помирають, окрім одного переможця. Правила прості: ви йдете, поки не залишиться лише один живий. Якщо учасники відстають, падають на коліна або будь-яким чином відхиляються від маршруту — куля в голову.
Чесно скажу, з огляду на такий похмурий опис, моєю початковою реакцією на пропозицію зіграти в цьому фільмі було: «Я не тільки не можу в цьому зніматися — я думаю, що не зможу це навіть дивитися».
Кадр із фільму «Життя Чака»
Що ж змусило вас передумати?
Те, що «Довгу ходу» знімав Френсіс Лоуренс, режисер «Голодних ігор», а також інших відомих фільмів, включно з постапокаліптичною картиною «Я — легенда», що вже стала класикою. Я справді захоплююся ним як митцем. Ми з ним зідзвонилися, і вже під час розмови з Френсісом я змінив свою думку. Ще до кінця відеодзвінка я сказав йому: «Ну що ж, я мушу це зробити!» У «Довгій ході» я граю військового, відомого як Майор. Він крутий хлопець, але справжніми зірками фільму є молоді актори, учасники Ходи, — саме вони є серцем і душею стрічки. Мене вразила їхня робота, і я впевнений, що на них чекає велике майбутнє. А я… Я в цьому фільмі просто виконую свою роботу — я їх мучу.
Наостанок повернемося до «Життя Чака». Якби вам треба було буквально парою речень сформулювати головний меседж цього фільму, то що б ви сказали?
Що після перегляду ви, попри все, усвідомлюєте, що люди за своєю суттю добрі. І в нашій поточній атмосфері розбрату, гніву та невизначеності це той фільм, який потрібен саме зараз.
Нагадуємо, що картина Майка Фленаґана «Життя Чака» вийде в український прокат 17 липня.