День народження Чарльза III — чудова нагода нагадати про сталий підхід до одягу, адептом якого є монарх. Король неодноразово зізнавався у цьому в інтерв’ю глянцевим журналам (які, до речі, називали його іконою стилю), а також доводить це власним вишуканим стилем. До того ж у 2020 році Чарльз представив екологічну капсульну колекцію одягу, створену його благодійним фондом The Prince`s Foundation та італійською компанією Yoox Net-A-Porter.
«Я думав, що я як годинник, який зупинився, — правий усього два рази за 24 години. Але… я дуже радий, що ви вважаєте це стильним»,
— сказав монарх fashion-редактору Едварду Еннінфулу.
Стиль Чарльза III не описати ніяк інакше, ніж old money. Король надає перевагу класиці — його візитівкою є двобортні жакети — і завжди вибирає максимально якісні речі. Одягається монарх, звісно, на Севіль-Роу — вулиці, що від XIX століття і до сьогодні славиться своїми ательє (свого часу Лі Макквін розпочинав кар’єру дизайнера саме там). Так, костюми Чарльза III, яких, кажуть, у його шафі сотні, відшивають Gieves & Hawkes, що одягає монархів з 1809 року — від Георга VI до Георга V, та Anderson & Sheppard. Сорочки для монарха виготовляють у Turnbull & Asser (бренд отримав Королівський ордер від Чарльза ще у 1980 році).
Особливе місце у шафі короля Великої Британії посідає трикотаж, що також вирізняється найвищим рівнем виконання. Серед брендів, які обирає монарх, — John Smedley. Він відповідає екологічним поглядам Чарльза III, створюючи речі, що слугують десятиріччями. А також Johnston’s of Elgin — заснована ще в 1797 році у Шотландії компанія славиться якісним кашеміром. Твідові вироби монарх купує у Campbell's of Beauly.
Серед небагатьох модних домів, послугами яких користується Чарльз III, є й Burberry — він постачає королю тренчі. Класичні піджаки відшиває для монарха компанія Barbour.
Кілти на королівське замовлення виготовляє Kinloch Anderson.
Королівські ордери на створення взуття для Чарльза III отримали одразу декілька компаній: Benson & Clegg, Tricker’s (найстаріші шевці у Великій Британії) та Crockett & Jones. Останню все ж найчастіше помічають в аутфітах монарха.
Не менш важливу роль у стилі Чарльза відіграють аксесуари, зокрема капелюхи Lock & Co. Hatters. Бренд виготовляє також циліндри, панами та твідові жорсткі кепки. Вишукані рукавиці для урочистих заходів — Dents, а прикраси — Bentley & Skinner. Одну з каблучок, до речі, король носить із середини 1970-х років.
Цікаво, що не лише каблучки, а й одяг Чарльз III може носити десятиріччями: так, в одному з пальт від Anderson & Sheppard він позує для світлин спочатку в 1986 році, а потім — у 2018 році. Інше пальто кольору camel на королі помічаємо з 2000 року. Які б фантастичні можливості в оновленні гардероба монарх не мав, він надає перевагу ремонту вже наявного вбрання.
«Я належу до тих людей, які відремонтують взуття або будь-який одяг, якщо можуть, а не просто викинуть його. І тому я вважаю, що з економічної точки зору в людей є величезні можливості для створення малого бізнесу, пов’язаного з ремонтом, обслуговуванням і повторним використанням… Коли я був дитиною, ми возили наше взуття до шевця у Шотландії, і я зачаровано спостерігав, як він зриває підошви та одягає нові»,
— розповідав Чарльз III в інтерв’ю.
Попри те що зазвичай монарх обирає стримані відтінки одягу та класичні формули його поєднання, на рахунку Чарльза є й сміливіші публічні виходи. Зокрема, у 1970-1990-х роках Чарльз опановував стиль сафарі: сорочки з підкоченими рукавами та об’ємними кишенями, затягнуті поясом на талії, вільні брюки та кросівки.
Одним з аутфітів Чарльза III, який найчастіше згадують, коли йдеться про його стиль, є поєднання жовтого світшота Hermès, з-під якого визирала блакитна сорочка, з білими обтислими джинсами, які король заправив у високі чоботи.