Ще задовго до того, як термін «тиха розкіш» постав на модній арені та підкорив собі 2023 рік, позбавивши багатьох фешіоніста різноманіття яскравих кольорів, принтів, в індустрії панував мінімалізм. І попри сучасну насиченість подіумів найхимернішими декоративними рішеннями, цей напрям лишається з нами, адже це дещо значно більше за стиль в одязі — це стиль життя.
Титул королеви мінімалізму за собою тримає, звісно, Роузі Гантінгтон-Вайтлі. Модель і колишній «янгол» Victoria’s Secret зробила власний стиль своєю візитівкою. Простота, що лише підкреслює елегантність, проникла у її ділові, урочисті, спортивні та casual-аутфіти. Роузі виглядає однаково вишукано у чорній сукні максі Saint Laurent і розслаблених брюках та светрі The Row. Навіть аксесуари та прикраси, які вона обирає, сповнені мінімалістичного духу. Роузі Гантінгтон-Вайтлі повністю заперечує міф, нібито мінімалізм — це нудно та нецікаво.
Окрім цього, саме мінімалізм обирають чимало скандинавських модниць. Вони зосереджуються на прямих або оверсайз-силуетах (рідше приталених), простих і зрозумілих формах та нейтральних кольорах.
Якщо ж вас дратує все «зайве» та нефункціональне, натомість ви віддаєте перевагу сталій і продуманій моді поза часом і трендами, то, переконані, ви давно шукаєте бренди, які б зосереджувалися на мінімалізмі. Сьогодні ми підготували для вас добірку саме таких 13 брендів, до якої увійшли як люксові гіганти, що вже давно пропонують речі у нейтральних тонах і простих фасонів, так і свіжі пропозиції від українських дизайнерів.
The Row
Один із брендів, що визначає вектор розвитку сучасної модної галузі, — The Row від Ешлі та Мері-Кейт Олсен є буквальним втіленням понять «мінімалізм» і «тиха розкіш». Багаторічна історія, що почалася зі створення сестрами-дизайнерками простої білої футболки базового крою, перетворила The Row на законодавця моди щодо вишуканих і водночас стриманих речей з чистими лініями та нейтральними кольорами.
Khaite
Позачасовість і високу якість виробів щосезону демонструє Khaite, що не зосереджується на жодному з мікротрендів, натомість дивиться на моду глобально й через призму сучасного мінімалізму. Деякі стилісти називають покази бренду «ковтком свіжого повітря» після десятків перенасичених шоу. До того ж Khaite фокусується на носибельних предметах гардероба.
Totême
Totême нерідко називають фаворитом прихильниць мінімалізму, і ми цьому зовсім не дивуємося, адже бренд робить ставку не на сенсаційні позиції, а на речі, у які можна і треба інвестувати, зокрема жакети, брюки та светри. Таким чином він заповнює свій асортимент якісною базою, що слугуватиме роками.
Katimo
Звісно, ця добірка не була б повною без українського бренду, що транслює ідею інтелектуального мінімалізму, — Katimo. У його виробах органічно поєднуються функціональність і витонченість, а лінійка товарів для дому Katimo Living підкреслює, що мінімалізм — це стиль життя.
Jil Sander
Queen of Less («королева меншого») — саме так світові ЗМІ прозвали Джил Сандер за її мінімалістичні дизайни, створені під впливом духу рідної країни — Німеччини. Попри те що з часом дизайнерка все ж почала розширювати авдиторію бренду, додаючи йому яскравих тонів, вона назавжди лишилася вірною своїм фірмовим патернам.
Max Mara
Сучасне бачення мінімалізму також представляє Max Mara, який нерідко робить ставку на бежеві та пастельні кольори у своїх колекціях. Окрім цього, вироби найчастіше мають простий крій і спрямовані на закриття потреб сучасних фешіоніста.
Helmut Lang
Про бренд Helmut Lang у розрізі мінімалізму годі й казати, адже він буквально ввів його у моду та першим вивів на подіум у 90-х роках. Мабуть, тому творіння цього бренду й досі називають мінімалізмом у найчистішій його формі.
Podyh
Симбіоз моди та архітектури дарує нам прості й зрозумілі та водночас витончені форми, не перевантажені деталями, декором та яскравими тонами — саме те, що так потрібно прихильникам мінімалізму.
By Malene Birger
Не дарма ми зазначали, що мінімалізм — один з улюблених напрямів скандинавських фешіоніста. Адже стиль представниць саме цього географічного регіону став одним із найпопулярніших і найбажаніших останніми роками. Бренд By Malene Birger пропонує доторкнутися до цієї естетики.
INLYLAND
Абсолютно класичні та водночас цікаві й небанальні речі представляє заснований у Києві бренд INLYLAND. Його вироби слугуватимуть вам не один сезон і не втрачатимуть своєї актуальності.
St Agni
Австралійський бренд переосмислює мінімалізм 90-х років, створюючи надсучасні та водночас позачасові вироби, які ляжуть в основу будь-якого гардероба.
Anine Bing
Саме цей бренд зі скандинавським духом та американською енергією нерідко обирає ікона мінімалізму — Роузі Гантінгтон-Вайтлі. А обличчям компанії, до речі, є Кейт Мосс.
bobkova
Стійкість і мʼякість переплелися у виробах бренду bobkova, який, до речі, використовує японську техніку крою. На особливу увагу заслуговують брючні костюми та сукні бренду.