Як створювалися костюми для серіалу Netflix «Ріплі»

Шоу, засноване на відомому романі

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з фільму

ОПУБЛІКОВАНО: 27 квітня 2024

Одним з найочікуваніших серіалів весни став новий проєкт Netflix «Ріплі» з Ендрю Скоттом і Дакотою Феннінг — кримінальне шоу, засноване на відомому романі Патриції Гайсміт. Книга, події якої розгортаються в 1960-ті, розказує про чоловіка на ім'я Томас Ріплі, що мріє стати частиною вищого світу і готовий заради цього на все.

Томас представляється глядачу як таємничий незнайомець, адже ми нічого не знаємо про його особисте життя та минуле. Герой втирається в довіру до нащадка мільйонера Дікі Грінліфа і його нареченої Мардж Шервуд, з якими знайомиться на розкішному курорті в Італії. Жінка відчуває, що з Томасом щось не так, однак не в змозі завадити йому вчинити злочин. 

Не варто порівнювати серіал Netflix з фільмом «Талановитий містер Ріплі» 1999 року, головні ролі в якому виконали Метт Деймон, Гвінет Пелтроу та Джуд Лоу. Стрічка Ентоні Мінгелли — це яскрава історія, сповнена насолод та краси італійських пейзажів, на фоні яких герої з'являються в  аристократичних поло, костюмах-трійках і невагомих сукнях. Зловісність поведінки Томаса Ріплі контрастує з оточуючою реальністю. 

У серіалі Netflix світ одразу постає темним і загрозливим. Режисер проєкту Стівен Зелліан надихнувся стилем нуар, зробивши своє шоу чорно-білим. Це рішення вплинуло на роботу художників з костюмів Джованні Казальново та Мауріціо Міленотті, що мали підбирати образи для акторів, орієнтуючись виключно на фактури та силуети, а не на кольори. 

Дизайнери поставилися до обмеження, як до цікавого експерименту. Джованні Казальново зазначає, що соціальний статус та характери персонажей можна розрізнити за чіткістю ліній, якістю тканин і патернами. Так, сміливий геометричний принт виражає бунтівний дух героїні Мардж, а класичні смуги натякають на позачасову елегантність. 

«Чорно-біла палітра підштовхнула нас до створення світу з унікальною візуальною мовою, яка є водночас вишуканою та ностальгійною»,

підкреслює дизайнер. 

Деякі образи були відшиті індивідуально для кожного актора, щоб передати впізнавану стилістику епохи, інші — придбані у вінтажних магазинах та з нових колекцій світових брендів.

«Ми прагнули знайти баланс між унікальним характером вінтажних знахідок, точністю образів, створених костюмерами на замовлення, та практичністю готових речей»,

ділиться Джованні Казальново.

Серед найяскравіших елементів дизайнер називає лофери спадкового мільярдера Дікі Грінліфа (Джонні Флінн), що нагадують про комфорт, який оточував його з перших днів життя, та купальник Мардж (Дакота Феннінг) зі сміливим геометричним принтом. Також особливу увагу команда приділила образам Томаса Ріплі (Ендрю Скотт). Речі героя мають тонкішу текстуру, що натякає на його скромне походження і непевність.

«Ми приділили увагу кожній деталі — акцентний принт, що розкриває індивідуальність, розкішна текстура тканини, що вказує на багатство, контрастний силует, який породжує відчуття незручності. Вони розвиваються та взаємодіють з історією, створюючи глибину та інтригу, яку, на нашу думку, глядачі відчують під час перегляду», 

підсумовує дизайнер Джованні Казальново.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ