Як створювалися костюми для фільму «Носферату» з Лілі-Роуз Депп

Нова екранізація класичної історії

АВТОР:

ФОТО: Кадри з фільму

ОПУБЛІКОВАНО: 24 грудня 2024

У грудні американський режисер Роберт Еґґерс, автор стрічок «Відьма» з Анею Тейлор-Джой та «Маяк» із Робертом Паттінсоном, представив новий фільм «Носферату» — сучасну екранізацію класичної історії, що вперше вийшла на екрани у 1922-му. Німа картина «Носферату. Симфонія жаху» Фрідріха Мурнау була однією з перших спроб створити фільм про Дракулу. Не маючи прав на екранізацію знаменитого роману Брема Стокера, режисер змінив деякі деталі сюжету, зокрема ім'я головного героя, що став у його картині графом Орлоком. 

Граф Орлок одержимий дружиною свого агента з нерухомості — Елен, і готовий на все, щоб зробити її частиною містичного світу. Роль вампіра втілив на екрані Білл Скарсгард, який раніше вже знімався у горорі «Воно» за романом Стівена Кінга. Елен зіграла Лілі-Роуз Депп, відома за фільмами «Планетарій» та «Король», а її чоловіка Томаса — Ніколас Голт. Також у картині знялися Віллем Дефо, зірка серіалу «Корона» Емма Корін та Аарон Тейлор-Джонсон. 

З одного боку, фільм звертається до культури Німеччини і містичної Трансильванії XIX століття, а з іншого — є сучасним поглядом на сюжет та спробою переосмислити його. Костюми для готичної стрічки створила канадська дизайнера Лінда Муїр, що раніше вже працювала з режисером над картинами «Маяк», «Відьма» та «Варяг».

Щоб добитися достовірності у відтворенні епохи, Муїр та її команда провели власне дослідження, ознайомилися з архівними німецькими виданнями про дизайн і текстиль, та розробили для героїв унікальні образи, що існують в єдиному екземплярі. Дизайнерка врахувала навіть специфіку освітлення, відзначивши, як деякі тканини красиво відбивають світло свічок і плавно зникають у тіні. 

Лінда Муїр наголошує, що кожен елемент одягу — від корсетів до нічних сорочок, панчіх і пальто — створювався спеціально для фільму. Хоча команда дотримувалася історичного підходу, костюми графа Орлока належать до різних епох, адже це вампір, що існує століттями і бачив світ різним. 

Дизайнерка зазначає, що на противагу стрічці Френсіса Форда Коппола «Дракула» із яскравою стилізацією, команда «Носферату» прагнула створити більш аскетичну, реалістичну і стриману картинку. Саме тому деталі такі важливі. Наприклад, образ, у якому з'являється на екрані граф Орлок — це не просто чорний атлас, а накидка трансільванського дворянина, що носиться як кейп.

Також значна увага приділяється кольорам і візерункам, які були характерні для тканин XIX століття. Серед них смугастий принт, пейслі, техніка омбре та інші. При цьому Лінда Муїр мала врахувати холодну і приглушену палітру фільму, що змінює сприйняття образів, і підкреслити індивідуальність кожного персонажа.

Дизайнерка уточнює, що головна складність полягала у дослідженні різних культур та індивідуальному пошиві моделей. Підготовка до проєкту та зйомки стрічки проходили в Празі. Там же команда працювала над створенням унікальних речей. Лінда Муїр впевнена, що дійсно майстерний і талановитий дизайн існує поза часом та здатен викликати в нас сильні емоції, тож не дивно, що Лілі-Роуз Депп і Емма Корін були в захваті від своїх «історичних» суконь.

Нагадуємо, що українська прем'єра фільму Роберта Еґґерса «Носферату» запланована на 2 січня 2025 року.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ