У червні HBO Max представив 2-й сезон шоу «Дім дракона», яке занурює глядачів у фантастичний світ Семи королівств, де є місце чаклунству, міфічним істотам і великим битвам. Проєкт, що є приквелом популярного серіалу «Гра престолів», засновано на романі Джорджа Мартіна «Вогонь і кров».
Драма показує боротьбу членів древнього роду Таргарієнів, які мають особливий зв'язок із драконами, історії кохання та зради, великі втрати та перемоги. Принцесі Рейнірі та її армії протистоїть колишня подруга героїні Алісента Гайтауер, що мріє подарувати корону своїм синам.
Шоу здобуло прихильність глядачів ще з перших серій і було відзначене преміями «Еммі» й «Золотий глобус». Розказуємо, як художниці по костюмах Джені Темім вдалося передати ефект давнини та аристократичної розкоші за допомогою вишуканих суконь, аксесуарів та обладунків, показаних у серіалі.
У доробку французької художниці з костюмів Джені Темім робота над шістьма фільмами про Гаррі Поттера, проєктами «Джуді» з Рене Зелвегер і «Чорна вдова» зі Скарлетт Йоганссон, а також стрічками про Джеймса Бонда «007: Координати „Скайфолл“» і «007: Спектр».
Дизайнерка зазначає, що, хоча дія серіалу «Дім дракона» і відбувається в давнину, він не апелює до конкретного періоду історії і демонструє глядачам вигаданий світ. Аби показати заможність дому Таргарієнів, команда взяла за основу елементи візантійського костюма, стилю Середньовіччя та епохи Відродження, дозволила собі творчі експерименти й незвичні поєднання.
Особливу увагу дизайнерка приділила броні, яка складається з металу та шкіри і оздоблена візерунками із зображенням драконів та інших міфічних символів. Роботу з нею Джені Темім вважає не менш захопливою, ніж з варіаціями жіночого корсета. Обладунки для героїв шоу є ознакою їхнього королівського статусу, стійкості та сміливості, опорою їх особистості.
Над костюмами героїв працювали від 150 до 170 членів команди. Джені Темім пригадує, що створила близько двох тисяч костюмів для статистів і 300 витончених образів для головних героїв, ролі яких виконали Емма Д’Арсі, Метт Сміт, Олівія Кук, Еван Мітчелл, Стів Туссен, Ів Бест, Фредді Фокс і Том Ґлінн-Карні.
Дизайнерка зізнається, що хотіла побачити на екрані чоловіків у спідницях до колін, адже, на її думку, немає нічого сексуальнішого, ніж мужні герої в спідницях, які дозволяють їм вільно рухатися. Цього разу Темім звернулася до зображення шотландських кілтів та образів войовничих японських самураїв.
Художниця підкреслює, що часто власноруч перефарбовувала тканини, змінювала довжину і фасони та доповнювала образи кастомною вишивкою, щоб зробити їх схожими на справжній одяг персонажів, а не на театралізовані костюми.