Історія памʼятає десятки легендарних виконавців. Попри відмови, зневіру, відсутність продюсерів та підтримки, вони наполегливо йшли до своєї мети й досягали фантастичних цілей. Мова не тільки про іноземних артистів. Українські знаменитості також мають багато унікальних історій, що достойні екранізації, в особливості якщо говорити про період після лютого 2022 року.
Одним із фільмів, що розказує трохи більше про українських артистів, став документальний проєкт «Озброєні піснею», який досліджує діяльність музикантів у період повномасштабного вторгнення і вийде на великі екрани вже 12 вересня. У співпраці з кінокомпанією «Артхаус Трафік» розказуємо про цю та інші стрічки, присвячені відомим виконавцям і їхнім непересічним біографіям.
«Амадей»
«Амадей» — це культова біографічна драма 1984 року. Режисером стрічки виступив Мілош Форман. Фільм є вигаданою історією життя Вольфганга Амадея Моцарта, що описана автором як «фантазія на тему Моцарта та Сальєрі». Головні ролі у стрічці виконали Том Халс у ролі Моцарта та Ф. Мюррей Абрахам у ролі Сальєрі, отримавши за свою гру «Оскар» у категорії «Найкраща чоловіча роль». У цілому ж стрічка зібрала вісім статуеток «Оскар» і стала касовим хітом, зібравши понад $90 млн у прокаті.
«Озброєні піснею»
«Озброєні піснею» — це українсько-американський документальний фільм 2024 року. Режисером виступив американець Раян Сміт. Стрічка розповідає про українську музичну індустрію під час повномасштабного вторгнення і демонструє, наскільки важлива роль творчості під час війни. Героями картини стали Святослав Вакарчук, Андрій Хливнюк, Світлана Тарабарова, гурт «ДахаБраха», Маріупольська камерна філармонія та інші колективи й виконавці. Світова прем'єра фільму відбулась 13 червня на престижному кінофестивалі Трайбека в Нью-Йорку, де він отримав багато позитивних відгуків. В український прокат стрічка вийде вже 12 вересня.
«Богемна рапсодія»
У 2018 році на великі екрани вийшов фільм «Богемна рапсодія», який розповідає історію життя Фредді Мерк'юрі та гурту Queen. Події стрічки охоплюють період з 1970 по 1985 рік. Роль знаменитого артиста втілив Рамі Малек, для якого цей проєкт став справжнім проривом. Стрічка зібрала низку нагород, у тому числі декілька «Золотих глобусів» і «Оскарів». Малек отримав омріяну статуетку за найкращу чоловічу роль, а сам фільм став найкасовішим байопіком на той час, зібравши в прокаті $903 млн. Рекорд фільму перевершив тільки «Оппенгеймер» минулого року, зібравши $912 млн.
«Рокетмен»
Біографічна музична драма Декстера Флетчера, присвячена становленню і творчому шляху відомого британського виконавця Елтона Джона. Головну роль у фільмі виконав Тарон Еджертон, відомий глядачам за кінофраншизою Kingsman. Перебуваючи на реабілітації, музикант згадує про своє скромне походження, найяскравіші сценічні моменти та хіти, що не підвладні часу. Картина заснована на реальній історії життя артиста. Світова прем'єра стрічки відбулась на 72-му Каннському кінофестивалі.
«Піаніст»
«Піаніст» — військово-драматичний фільм 2002 року. Стрічка заснована на реальних подіях і розповідає про життя польського єврея, піаніста та композитора Владислава Шпільмана. Під час Другої світової війни йому вдалося втекти з варшавського гетто і пережити Голокост. У створенні фільму брали участь Франція, Велика Британія, Німеччина та Польща. Головну роль у фільмі виконав Едрієн Броуді. «Піаніст» мав неймовірний успіх по всьому світу й одержав «Золоту пальмову гілку» на Каннському кінофестивалі, два «Золотих глобуси» та «Оскар» за найкращу режисуру і найкращу чоловічу роль.