Чому всі говорять про кримінальне шоу Netflix «Гризельда»

Драма про відому наркобаронесу, яку зіграла Софія Вергара

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з серіалу

ОПУБЛІКОВАНО: 4 лютого 2024

У січні Netflix представив нову біографічну драму «Гризельда» — спін-офф популярного серіалу «Нарко», що показав глядачам світ наркобізнесу та великих грошей, пов’язаних зі смертельним ризиком, боротьбу американських агентів з Пабло Ескобаром та відомими мексиканськими наркокартелями.

6-серійний мінісеріал «Гризельда» доповнює цю історію і розповідає про колумбійську наркобаронесу Гризельду Бланко, що здобула собі прізвисько «Чорна Вдова» та відігравала важливу роль у злочинних угрупованнях у Маямі з 1980-х до кінця 1990-х років.

Завдяки другому чоловікові Гризельда, що з 11 років вела кримінальний спосіб життя, отримала доступ до наркобізнесу і розробила маршрут контрабанди заборонених речовин з Колумбії до США. Створивши продуману схему збуту, жінка змогла забезпечити мережі прибуток розміром $80 мільйонів на місяць, та водночас мала берегти життя синів і своє власне, адже в Маямі панувала жорстока конкуренція.

У 1998 році Гризельду Бланко засудили до двадцяти років ув'язнення за звинуваченням у вбивстві. Через проблеми з серцем жінку звільнили раніше й у 2004-му депортували до Колумбії. Там вона вела тихий і непублічний спосіб життя аж до своєї смерті — у 2012 році Гризельду застрелив невідомий мотоцикліст. Стиль вбивства дуже нагадував розправи, які жінка влаштовувала своїм конкурентам у Маямі в часи, коли мала владу та авторитет. 

Головну роль у серіалі зіграла 51-річна колумбійська акторка і модель Софія Вергара, зірка шоу «Американська сімейка», що принесло їй чотири номінації на «Золотий глобус» та премію «Еммі».

Щоб бути максимально схожою на свою героїню, артистці доводилося накладати грим: змінювати висоту чола і розмір брів, корегувати форму носа і зубів, а також носити перуку. Акторка не лише втілила образ Гризельди, а й стала виконавчим продюсером шоу, режисером якого виступив Андрес Баїз.

Прем’єра серіалу «Гризельда» відбулася на Netflix 25 січня — біографічна драма стала найпопулярнішим шоу тижня, набравши 20,6 мільйона переглядів серед користувачів з 89 країн світу. Проєкт також одержав рекордно високий рейтинг на платформі з оцінками глядачів і критиків Rotten Tomatoes — 87% і 88% відповідно, однак ще не перевершив успіх серіалу «Нарко», який має рейтинг 95%.

Софію Вергару хвалять за сміливість у розкритті складної та неоднозначної героїні, що поєднувала в собі якості дбайливої матері, рішучого лідера і жорстокого вбивці, — її роботу порівнюють з образом Аль Пачіно у знаменитому фільмі «Обличчя зі шрамом».

Хоча Гризельда і не може бути прикладом позитивної героїні, це історія про жінку, що здобуває владу у світі чоловіків. Софія Вергара підкреслює, що найскладнішим для неї було знайти щось гуманне в жінці, яка обрала такий шлях і врешті-решт втратила все, що любила. 

Популярність шоу пояснюється не лише майстерністю акторки та режисера, а й тим, що в основі лежить реальна історія, а серіал дозволяє глядачам зазирнути за лаштунки табуйованого кримінального простору, де можна швидко стати мільйонером, але так само стрімко попрощатися з життям.

Єдиною невдоволеною стороною залишився син наркобаронеси Майкл Корлеоне Бланко, що разом з дружиною подав до суду на авторів проєкту через нібито несанкціоноване використання образу Гризельди та вимагає компенсації в розмірі $50 тисяч. Переглянути шоу, про яке зараз говорять всі, можна на Netflix.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ