Що варто знати про фільм «Зневага», який став натхненням бренду Jacquemus

Відома драма Жана-Люка Годара

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Instagram @jacquemus, Кадри з фільму

ОПУБЛІКОВАНО: 12 червня 2024

Симон Порт Жакмюс — безперечно, один із фаворитів сучасного світу моди, що задає тренди, збирає навколо себе зіркових друзів і не втомлюється дивувати нас креативним контентом в Instagram. Колекції дизайнера асоціюються з насолодою від перебування на природі, витонченої архітектури та власного тіла, відпочинку на березі моря та літа, що завжди з тобою, — це dolce vita на французький манір, до якої хочеться доторкнутися кожному.

У червні дизайнер представив особливу колекцію на честь 15-річчя бренду Jacquemus. Місцем проведення показу Жакмюс обрав маєток Casa Malaparte на сонячному острові Капрі — саме тут знімали знаменитий фільм Жана-Люка Годара «Зневага» (Le Mépris), що вийшов на екрани в 1963 році.

Улюблена драма багатьох естетів та інтелектуалів, головні ролі в якій виконали Бріжит Бардо, Мішель Пікколі та Джек Паланс, — яскравий приклад кіно французької нової хвилі, для якого характерне глибоке занурення у соціальні, політичні та культурні проблеми.

У фільмах цього періоду — 1950–1960-х років — на перший план виходять герої-аутсайдери, митці та мислителі, яких цікавить не одна конкретна мета, а широке коло екзистенційних питань і суперечливі людські почуття. Окрім Жана-Люка Годара, що був одним з провідних представників руху, до нього належать Франсуа Трюффо,  Ерік Ромер, Клод Шаброль, Ален Рене, Аньєс Варда та інші відомі незалежні режисери. 

Бріжит Бардо у фільмі «Зневага»

«Зневага» розказує про американського продюсера Джеремі Прокоша (Джек Паланс), що планує знімати «Одіссею» Гомера на мальовничому італійському острові. Він запрошує до співпраці відомого німецького режисера Фріца Ланга, творця культової стрічки «Метрополіс», — у картині Годара митець зіграв сам себе — та сценариста Поля Жаваля (Мішель Пікколі), що приїздить на Капрі зі своєю прекрасною дружиною Каміллою (Бріжит Бардо).

Ідилічні пейзажі острова й інтер'єри модерністської вілли Casa Malaparte, оточеної морем, контрастують зі стосунками подружжя, які поступово погіршуються, наближаючись до розриву. На місце пристрасного кохання приходить зневага, викликана непорозумінням, що посилюється між Полем і Каміллою з кожною сценою. Це протистояння двох поглядів на світ, більш холодного, відстороненого та раціонального підходу і нестримних почуттів. Камілла вільна в усьому — вона засмагає оголеною на терасі маєтку, відверто демонструючи своє тіло, і так само відкрито демонструє власні емоції. 

Продюсер фільму виявляє до Камілли зацікавленість, але Поль не заперечує та мовчки спостерігає за залицяннями до своєї дружини, залишаючись на проєкті через гроші. Камілла почувається зрадженою та врешті йде від чоловіка, не знаючи, що зовсім скоро її життя обірве трагічна випадковість. 

Кадр із фільму «Зневага»

Стрічка Жана-Люка Годара нагадує глядачу про історію Одіссея, Пенелопи та Посейдона, а також про любовний трикутник самого режисера, його дружини Ганни Каріни й продюсера фільму Джозефа Левіна.

Хоча на Каміллу чекала трагічна доля, героїня Бріжит Бардо стала втіленням чуттєвої краси, молодості, жаги до життя і палкої любові, що не готова миритися з компромісами. 

За словами Симона Порта Жакмюса, влаштувати показ на віллі Casa Malaparte було його мрією з моменту заснування бренду. Дістатися до маєтку, що знаходиться на вершині скелі, можна лише на човні за умови гарної погоди, тож колись це бажання здавалося дизайнеру нездійсненним. Свою особливу колекцію Жакмюс присвятив новому погляду на сексуальність — мінімалістичну і чисту, безперечно згадуючи екранний образ Бріжит Бардо.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ