5 різдвяних фільмів, які зігрівають серце

Зимові стрічки про найголовніше

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри із фільмів

ОПУБЛІКОВАНО: 24 грудня 2023

Різдвяне кіно завжди дарує нам атмосферу свята, нагадуючи про час теплих зустрічей з близькими та здійснення мрій. У ці дні ми переглядаємо улюблені романтичні комедії та екранізації творів Чарльза Дікенса. Однак є й інші стрічки, які варто включити у свій список must-see в грудні. Розказуємо про фільми, що стали перевіреною і новою різдвяною класикою.

«Це прекрасне життя»

Картина Френка Капри, яка вийшла на екрани ще у 1946 році, протягом десятиліть не втрачає популярності та входить у список ста найкращих американських фільмів. Джордж живе у маленькому містечку і відмовився від усіх своїх бажань, дбаючи про інших. Напередодні Різдва, охоплений відчаєм через борги, чоловік планує скоїти самогубство, але на заваді в нього стає янгол-охоронець. Він показує Джорджу, яким самотнім і важким було б життя людей без нього, і нагадує про неоціненний вплив його доброти. Головні ролі у стрічці виконали лауреати премії «Оскар» Джеймс Стюарт і Донна Рід.

«Едвард руки-ножиці»

Стрічка Тіма Бертона подарувала нам один з найяскравіших образів в історії кіно — готичного героя з добрим серцем і ножицями замість рук, що мав усі шанси залишитися самотнім, однак зустрів Кім, яка полюбила його на все життя. Головні ролі в картині виконали Вайнона Райдер і Джонні Депп, який вже після першої спільної роботи з режисером став його улюбленим актором. Герої фантастичної драми готуються до Різдва. І хоча їм не судилося бути разом, Едвард назавжди стає символом прекрасних сніжинок, про що Кім розповідає своїй онуці.

«Керол»

Картина Тодда Гейнса стала новою різдвяною класикою, яку люблять за витонченість і красу романтичної історії. Здається, Керол має усе: вдалий шлюб, гарний дім і достаток. Напередодні свят вона шукає подарунок для доньки, та натомість знаходить кохання, що переверне її життя — Терезу. Зустріч двох жінок розкриває їхні справжні почуття та бажання. Передивитися стрічку варто хоча б через акторський дует Кейт Бланшетт і Руні Мари, чуттєвий роман яких розгортається на фоні зимових пейзажів.

«Ла-Ла Ленд»

Романтичний мюзикл Дем’єна Шазела починається із зустрічі головних героїв — молодої акторки Мії та джазового піаніста Себастьяна — у зимовому Лос-Анджелесі. Обоє мріють досягти вершин у професії, але вимушені миритися з невдачами та творчими обмеженнями. Поступово герої закохуються і починають жити разом, однак опиняються перед складним вибором: продовжувати стосунки попри все чи пожертвувати ними заради кар’єри. «Ла-Ла Ленд», головні ролі в якому виконали Раян Гослінг та Емма Стоун, отримав шість премій «Оскар» і став одним з найкращих в історії мюзиклів.

«Маленькі жінки»

Після успіху комедійної драми «Леді Бьорд» Ґрета Ґервіг звернулася до американської класики, екранізувавши історію про чотирьох сестер Марч, що живуть у Новій Англії в часи Громадянської війни в США. Незважаючи на труднощі, героїні продовжують мріяти, влаштовувати у вітальні театральні вистави та перетворювати звичайні дні на свято. Це тепла картина про сімейну близькість, перше кохання та прагнення бути художником, навіть якщо суспільство цього не схвалює. Фільм нагадує про те, якою цінною є підтримка родини та як приємно зібратися разом біля каміна, коли за вікном тихо падає сніг.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ