5 найкращих фільмів з Кері Малліган

Від «Перспективної дівчини» до «Великого Гетсбі»

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з фільмів

ОПУБЛІКОВАНО: 11 квітня 2024

В український прокат знову повертається стрічка оскароносного режисера Стіва Макквіна «Сором» — картина про подолання залежностей і травм минулого та пошуки свого шляху. Головні ролі у фільмі виконали Майкл Фассбендер і Кері Малліган, яка за свою роботу удостоїлася номінації на премію BAFTA.

Пропонуємо згадати цю та інші цікаві кінострічки за участю британської акторки, яка тричі претендувала на «Оскар», — від трилера «Перспективна дівчина» до екранізації роману «Великий Гетсбі», де Кері Малліган зіграла разом з Леонардо Ді Капріо.

«Перспективна дівчина»

Психологічний трилер Еміральд Фіннел, що підкорив серця критиків і глядачів. Кері Малліган зіграла Кассандру — талановиту студентку, яка залишила навчання в медичному університеті після зґвалтування її подруги. Тепер вона працює в кав'ярні, а вечорами полює в барах на чоловіків, щоб помститися за минуле. Зустріч з однокурсником Раяном (Бо Бернем) дає їй надію на щасливе майбутнє. Однак невдовзі Кассандра дізнається страшну правду, яка запускає останній акт відплати. Малліган майстерно передала усю палітру емоцій своєї героїні — від крихкості до лютої рішучості. Ця роль принесла їй другу номінацію на премію «Оскар».

«Драйв»

Трилер у стилі неонуар данського режисера Ніколаса Віндінґа Рефна. Професійний перегонник і каскадер (Раян Гослінг) закохується у свою сусідку Айрін (Керрі Малліган). Намагаючись захистити жінку та її сина від бандитів, він наживає могутніх ворогів. Герою доводиться застосувати усі свої таланти, щоб вижити в сутичці з мафією. Малліган ідеально вписалася в естетику кримінального фільму з неоновими вогнями та ретромузикою. Її Айрін — ніжна і беззахисна «дівчина у біді», яка пробуджує в головному герої лицарські почуття. Хоча її роль не центральна, без неї картина втратила б свою романтичну лінію.

«Великий Гетсбі»

Розкішна екранізація роману Френсіса Скотта Фіцджеральда від База Лурмана. Мільйонер Джей Гетсбі (Леонардо Ді Капріо) одержимий ідеєю повернути свою колишню дівчину Дейзі (Кері Малліган), яка тепер одружена з бізнесменом Томом Б'юкененом (Джоел Едґертон). Дейзі — красива, стильна та чарівна, однак водночас інфантильна і легковажна. Малліган чудово передала внутрішню порожнечу своєї героїні, яка живе в золотій клітці. Вона кохає Гетсбі, але не готова піти за покликом серця. У фінальній сцені Дейзі мовчки дивиться на Тома, неначе благаючи вирішити все за неї. Акторка зіграла цей момент з дивовижною точністю.

«Розкопки»

Історична драма австралійського режисера Саймона Стоуна, заснована на реальних подіях. Едіт Претті (Кері Малліган) — заможна вдова, що наймає археолога-аматора Безіла Брауна (Рейф Файнс) дослідити таємничі кургани на території її маєтку. Браун та його команда роблять сенсаційне відкриття, знайшовши могилу англосаксонського короля VII століття. У цьому фільмі Малліган зворушливо зобразила жінку, яка бореться з хворобою та самотністю. Її Едіт сповнена гідності та стоїцизму, навіть коли відчуває наближення смерті. Розкопки стають для неї шансом залишити слід в історії та знайти споріднену душу в особі такого ж одинака Брауна. Тонка акторська гра Малліган надає фільму особливої емоційної глибини.

«Сором»

Психологічна драма британського режисера Стіва Макквіна. Картина розказує про жителя Нью-Йорка Брендона (Майкл Фассбендер), що користується успіхом у жінок, та не може побудувати романтичні стосунки, адже страждає від сексуальної залежності. Несподівано у квартирі героя з'являється його рідна сестра Сіссі (Кері Малліган), що працює співачкою в барі й також має проблеми в особистому житті. Поступово режисер відкриває завісу над таємницями минулого героїв, які зробили їх тими, ким вони є. З 11 квітня стрічку знову можна переглянути на великому екрані в Києві.

Текст: Єлизавета Сушко


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ