9 популярних корейських серіалів, які варто побачити

«Гра в кальмара», «Патінко» та інші шоу, що отримали визнання глядачів в усьому світі

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Кадри з серіалів

ОПУБЛІКОВАНО: 16 березня 2024

Південнокорейські фільми та серіали продовжують підкорювати глядачів, отримувати престижні нагороди та набирати мільйони переглядів на міжнародних стримінгових сервісах, включно з Netflix та Apple TV+.

Вони чіпляють своєю унікальною естетикою та візуальною мовою, відмінною від європейських та американських проєктів, і знайомлять західну аудиторію з новим світом. У ньому є місце романтиці та великим мріям, національному гумору і традиціям, а також соціальній несправедливості, за яку герої покарають злочинців помстою, якщо їхні права не зможе захистити закон. Розказуємо про 9 популярних серіалів у різних жанрах — від романтичної комедії до фантастичної драми та трилера, з яких варто почати знайомство з культурою Південної Кореї.

«Гра в кальмара» (Squid Game)

Наразі найвідоміший у світі корейський серіал, що став першим проєктом Netflix, який у місяць прем'єри побачили понад 140 мільйонів глядачів з 90 країн світу. Пригодницький бойовик розповідає про групу людей, які погоджуються взяти участь у грі на виживання, щоб заробити грошей. За смертельними випробуваннями спостерігають таємничі герої в масках, що роблять ставки на те, хто виживе у жорстокому квесті. Наразі Netflix працює над другим сезоном серіалу, в якому головний герой на ім'я Сон Кі Хун (Лі Джон Дже) вцілів і починає переслідувати авторів гри. Шоу також стало важливою сходинкою в кар'єрі південнокорейської акторки та моделі Чон Хо Йон, подарувавши їй світову популярність. 

«Патінко» (Pachinko)

Серіал Apple TV+, заснований на однойменному романі Лі Мін Джин, що став бестселером The New York Times. Історичне шоу розказує про чотири покоління корейської сім’ї, починаючи з 1915 по 1989 рік. У 1931-му жінка на ім'я Сунджа залишає свою родину в Кореї, яка перебуває під японським правлінням, аби переїхати в Осаку і спробувати побудувати там нове життя. Серіал розповідає про кохання і втрати героїні, а також труднощі, з якими зіткнулися вона та її нащадки, зокрема дискримінацію корейських іммігрантів. Головні ролі в шоу виконали володарка премії «Оскар» Юн Ю Джун, Лі Мін Хо та Кім Мін Ха.

«Вінченцо» (Vincenzo)

На момент виходу навесні 2021 року шоу було одним з найпопулярніших проєктів на Netflix. Кримінальний серіал розказує про хлопчика Пак Джу Хьона, якого у віці 8 років всиновила італійська родина. Після її трагічної загибелі він вступає до лав мафії та бере собі нове ім'я — Вінченцо Кассано. Він стає адвокатом, що захищає права злочинних кланів, та одного дня летить до Сеула, аби знайти захований там скарб — 1,5 тонни золота, які тримають у підвалі старого багатоквартирного будинку. Вінченцо знайомиться з місцевими жителями, неочікувано зближується з ними та вчить героїв захищати свої права і власність. Головну роль в серіалі виконав актор Сон Джун Кі.

«Єва» (Eve)

Коли Лі Ла Ель була ще маленькою, несподівано помер її батько, що призвело до розпаду родини та назавжди змінило життя героїні. Вона дізнається, що в усьому винна сім'я впливового політика, і вирішує помститися за будь-яку ціну. 13 років Лі Ла готувалася завдати удар, щоб повністю зруйнувати репутацію та стосунки президента компанії LY Group Кан Юн Гьома з його дружиною. Жінка закохує його в себе і змушує сумніватися в усьому, у що він вірив. Головні ролі в серіалі виконали Сео Є Джи та Пак Пьон Ин.

«Стартап» (Start-Up)

Серіал про жінку на ім'я Со Даль Мі, що мріє досягти успіху в IT-індустрії та створити власний стартап. Дія шоу відбувається у вигаданому бізнес-центрі Сеула Sandbox, де працюють талановиті молоді спеціалісти, конкуруючи між собою за право реалізувати проєкт. Серіал досліджує шлях героїні до мети та її непрості стосунки з родиною, показує, як вона долає перепони в роботі та намагається не втратити кохану людину і бізнес-партнера. Головні ролі в шоу виконали південнокорейська артистка Сюзі, Нам Джу Хьок і Кім Сон Хо.

«Біжи» (Run On)

Романтичний серіал про стосунки спринтера Кі Сон Гьома і перекладачки на ім'я О Мі Джу. Чоловік, що походить із впливової родини, був спортсменом національної збірної, та через конфлікт в команді завершує кар'єру, щоб стати агентом. О Мі Джу, яка створює субтитри для іноземних фільмів, випадково знайомиться з героєм на вулиці та стає його особистим перекладачем. Поступово пара зближується, виявляючи підтримку та розуміння, яких їм так бракує у зовнішньому світі. Головні ролі в серіалі виконали Ім Сі Ван та Шин Се Кьон.

«Ділова пропозиція» (Business Proposal)

Романтична комедія розказує про випадкову зустріч керівника успішної компанії Кан Те Му та звичайної співробітниці Шин Ха Рі, що знайомляться на побаченні наосліп. Чоловіка підштовхує до одруження його владний дід, а жінка погоджується допомогти подрузі, яка втомилася шукати партнера на вимогу своїх заможних батьків. Шин Ха Рі приховує свою справжню особистість і намагається відлякати потенційного партнера, та в результаті між парою зав'язується роман, що стає сюрпризом для усіх. Головні ролі в серіалі виконали Ан Хе Соп та Кім Се Джон.

«Молодший син сім’ї чеболів» (Reborn Rich)

Фантастичний серіал розповідає історію чоловіка на ім'я Юн Хьон У — лояльного працівника компанії Soonyang Group, який виконував усі накази керівництва, та загинув від рук одного з членів родини Сунян, що хотів приховати податкові злочини. Із сучасного світу герой переноситься до 1987 року та опиняється в тілі іншої людини — Джин До Джуна, молодшого онука власника Soonyang Group. Тоді чоловік починає планомірно втілювати в життя свою помсту і захоплювати владу над компанією, яка його зрадила. Головну роль в серіалі виконав актор Сон Джун Кі.

«Чудовий світ» (Wonderful World)

Драма, присвячена історії жінки на ім'я Ин Су Хьон — відомої письменниці, життя якої змінює випадкова трагедія. Героїня має все: щасливий шлюб, успішну кар'єру і визнання читачів, та одного дня її маленького сина збиває машина, а винному вдається уникнути покарання через політичні зв'язки. Тоді жінка бере правосуддя у свої руки та опиняється у в'язниці. Однак доля зводить її з іншими людьми, що пережили страшний біль, і поступово вони лікують травми одне одного. Головні ролі в серіалі виконали Кім Нам Джу і Ча Ин У.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ