Учора, 11 серпня, у Парижі відбулася урочиста церемонія закриття літніх Олімпійських ігор — 2024, а це означає, що настав час підбивати підсумки Олімпіади й згадувати найвизначніші її моменти.
Вражати Ігри почали нас ще під час церемонії відкриття, адже цьогоріч вона вперше відбувалася не на стадіоні, а просто на вулицях (і річках) міста. До того ж захід знаменував перший після тривалої паузи вихід на сцену культової співачки Селін Діон, а також ефектне виконання Леді Гагою композиції Mon Truc En Plume.
За церемонією слідували два тижні яскравих спортивних вражень: напружених змагань, гучних перемог, дружньої підтримки, теплих обіймів і навіть романтичних моментів. Сьогодні пропонуємо вам згадати, якими були Олімпійські ігри — 2024 для України та всього світу.
Медалі України на Олімпіаді-2024
Для України Олімпійські ігри — 2024 завершилися 22-ю сходинкою в загальному медальному заліку. Українським олімпійцям вдалося завоювати 12 нагород, з яких 3 золотих, 5 срібних і 4 бронзових.
Три золоті медалі є найкращим результатом України на Олімпіаді за 12 років! Ці нагороди принесли жіноча збірна з фехтування у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Юлії Бакастової; легкоатлетка Ярослава Магучіх та боксер у вазі до 80 кг Олександр Хижняк.
Срібні медалі Україна змогла вибороти у стрільбі з пневматичної гвинтівки на дистанції 50 метрів — Сергій Куліш, у вправах на паралельних брусах — Ілля Ковтун, у веслуванні на каное-двійці — Людмила Лузан і Анастасія Рибачук, у греко-римській боротьбі у вазі до 67 кг — Парвіз Насібов, у вільній боротьбі у вазі до 62 кг — Ірина Коляденко.
Бронзу завоювали Ольга Харлан (особистий турнір з фехтування), Михайло Кохан (метання молота), Ірина Геращенко (стрибки у висоту) та Жан Беленюк (греко-римська боротьба у вазі до 87 кг).
Instagram: @olympic_team_ukraine
Ольга Харлан стала найтитулованішою спортсменкою України за кількістю олімпійських нагород
Командне золото з фехтування зробило Ольгу Харлан найтитулованішою спортсменкою України за кількістю олімпійських нагород. На рахунку шаблістки нині шість медалей: дві золоті (Пекін-2008 і Париж-2024), одна срібна (Ріо-2016) і три бронзові (Лондон-2012, Ріо-2016 і Париж-2024).
Instagram: @uafencing
Відпочинок Ярослави Магучіх між стрибками став вірусним у Мережі
Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх здобула золото зі стрибків у висоту, продемонструвавши результат два метри. Однак більше за її олімпійську медаль світова спільнота обговорювала її «змагальну рутину», а саме — незвичний для багатьох формат відпочинку між стрибками.
Світлину, на якій Ярослава лежить у спальному мішку з заплющеними очима просто посеред стадіону, опублікували на сторінці Олімпійських ігор.
«Ви можете бути розслабленим, але чи настільки, щоб дрімати під час фіналу Олімпіади?»
— йшлося у дописі в соціальній мережі X (Twitter).
Та незабаром пост довелося оновити, додавши, що сон приносить золоті медалі. Світові медіа, серед яких New York Times і Daily Mail, називали Магучіх «сплячою красунею» та «сплячою королевою, яка виграла золото».
Сама ж Ярослава Магучіх у коментарі виданню Time пояснила, що очікування між стрибками може тривати до півгодини, і цей час, за порадою тренера, вона витрачає на відновлення, лежачи у спальнику. Таким чином Ярослава уникає застою крові в ногах, до якого призводить тривале сидіння.
Instagram: @rosya_dp
Найефектніше фото Олімпіади-2024 — серфінгіст Габріель Медіна «стоїть» у повітрі
Бразильський серфінгіст Габріель Медіна цьогоріч підкорив не лише хвилю, а й Мережу — світлина, на якій спортсмен немов стоїть на хмарі, піднявши руку у вітальному жесті, стала вірусною і отримала «титул» головного фото Олімпіади-2024.
Кадр вдалося зробити фотографу Agence France-Presse Жерому Брує. За словами чоловіка, він не одразу зрозумів, що зняв, а побачивши купу згадок у соціальних мережах, навіть думав, що з фото щось не так.
Габріель Медіна ж отримав за свій виступ, який відбувався за тисячі кілометри від Парижа — на Таїті, рекордні в історії Олімпіади 9,9 бала з 10 за одну хвилю. З цим результатом він пройшов до чвертьфіналу чоловічого серфінгу. За підсумками Олімпійських ігор — 2024 Габріель здобув бронзову медаль.
Єгипетська фехтувальниця Нада Хафез змагалася вагітною
Олімпійські ігри у Парижі стали третіми та водночас дуже особливими для єгипетської фехтувальниці Нади Хафез. Спортсменка взяла участь у змаганнях на сьомому місяці вагітності, ба більше — їй вдалося здолати суперницю та вийти до 1/8 фіналу.
«Здається, що на подіумі було двоє фехтувальників, але насправді їх було троє! Я, моя суперниця і моя маленька дитина, яка скоро з'явиться на світ. Ми з дитиною пройшли чимало труднощів: і фізичних, і емоційних. Американські гірки вагітності самі по собі є складними, але боротися за баланс життя й спорту було дуже напружено, проте варте того»,
— поділилася у своєму Instagram Нада Хафез.
У Мережі прихильники підтримали фехтувальницю, а її майбутню дитину назвали наймолодшим учасником Олімпіади.
Боротьба й конкуренція можуть виглядати «так»
Усі ми звикли, що спорт є буквально втіленням боротьби та конкуренції, проте не варто забувати, що це також і про єдність, повагу та дружбу. І це довели нам чемпіонки Олімпійських ігор — 2024 зі спортивної гімнастики (вільні вправи).
Першість у дисципліні здобула бразильська спортсменка Ребека Андраде, виборовши нагороду у найтитулованішої гімнастки світу Симони Байлз і її колеги-американки Джордан Чайлз. Під час урочистого нагородження Симона і Джордан здивували глядачів Олімпіади, висловивши своє захоплення Ребекою і вклонившись їй.
«Ребека така дивовижна, вона королева»,
— прокоментувала Симона.
Сама ж Ребека Андраде згодом зізналася, що цей жест гімнасток багато значив для неї.
«Висота» кохання та стрибків Армана Дюплантіса
Шведський спортсмен Арман Дюплантіс, який є дворазовим олімпійським чемпіоном, здобув чергове «золото» на Олімпіаді, а також вдев’яте оновив світовий рекорд зі стрибків з жердиною. Арманові з третьої спроби вдалося підкорити висоту 6 метрів 25 сантиметрів.
Однак у Мережі вірусним став не його нове досягнення, а кохання Армана Дюплантіса. Встановивши світовий рекорд спортсмен ледь торкнувся землі й одразу побіг до своєї коханої, яка підтримувала його з трибун.
Instagram: @mondo_duplantis
Instagram: @desireinglander
Зазначимо, що на Олімпіаді-2024 загалом побили 21 світовий рекорд, зокрема у плаванні, стрільбі з лука, скелелазінні, сучасному п’ятиборстві та інших дисциплінах.