Українське видавництво Arthuss, що спеціалізується на книгах про мистецтво, фотографію, архітектуру і дизайн, анонсувало нове видання, присвячене знаменитій школі Баугауз, яка була створена в Німеччині у 1919 році.
Це визначення використовують не тільки для навчального закладу, заснованого Вальтером Ґропіусом, а й для опису творчого руху та архітектурного стилю, що поєднує естетику з функціональністю, — він став основоположним для XX століття і залишається впливовим до сьогодні.
Вальтер Ґропіус прагнув до поєднання різних видів мистецтв, архітектури, скульптури та живопису при проєктуванні будівель. Для Баугаузу характерна лаконічність форм, мінімальне декорування, чітка і повторювана симетрія, а також максимально раціональне використання простору.
Серед ключових представників руху — Людвіг Міс ван дер Рое, Йоганнес Іттен, Василь Кандинський, Маріанна Брандт, Оскар Шлеммер, Адольф Меєр, Ласло Могой-Надь та інші архітектори, дизайнери й митці.
Книга британського артісторика та критика Френка Вітфорда пропонує дослідити особливості творчого руху та соціально-історичний контекст його виникнення в повоєнній Німеччині, яка переживала складні часи. Автор розкриває ідеї, що лежали в основі створення Баугауза та детально описує методи викладання школи, що вплинули на сучасну художню освіту.
Френк Вітфорд аналізує діяльність видатних професорів, а також повсякденне життя студентів. Хоча школа проіснувала лише чотирнадцять років і була закрита нацистами в 1933-му — вони вважали рух Баугауз дегенеративним, як і роботи всесвітньовідомих авангардних художників, — її спадщина продовжує впливати на дизайн і мистецьку освіту в усьому світі.
«Це видання, перевидане та оновлене до сторіччя заснування Баугауза, є чудовим вступом до одного з найзначніших дизайнерських рухів ХХ століття»,
— підкреслюють на сторінці видавництва. Очікується, що книга надійде в продаж у травні 2025 року.