В Інституті костюма проводять виставку, присвячену відомим жінкам-дизайнерам

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Інститут костюма, Instagram

ОПУБЛІКОВАНО: 5 січня 2024

В Інституті костюма у Нью-Йорку триває виставка, що нагадує про внесок жінок-дизайнерів у розвиток фешн-індустрії. До експозиції увійшли 80 образів із колекції музею, що були створені в період з XX століття і до сьогодні. Серед героїнь проєкту «Жінки вдягають жінок» Міуча Прада, Вів’єн Вествуд, Рей Кавакубо, Сімон Роша, Габріела Герст, Енн Лоу, Клер Маккарделл, Мадлен Віонне та інші талановиті дизайнерки.

Виставка пропонує комплексний погляд на їхню роботу, досліджує, як мода допомагала жінкам здобути соціальну, фінансову та творчу незалежність. Організатори проєкту наголошують на тому, що мисткині достойні набагато більшої уваги, а кількість жінок, які сьогодні стоять на чолі провідних фешн-брендів, і досі недостатня.

Образи, що є частиною експозиції, одночасно презентують і вишуканий світ мрії, і реальність, у якій живуть жінки, є реакцією на радості та труднощі материнства, необхідність балансувати між роботою, стосунками й соціальним життям і водночас завжди прекрасно виглядати.

Колекційні вироби розширюють гендерні рамки та переосмислюють ставлення до власного тіла — тут одразу можна згадати Рей Кавакубо з її лінією Bump 1997 року для Comme des Garçons.

«Ми бачимо зв'язок між різними поколіннями професійних дизайнерок і те, як жінки постійно розширювали спадщину своїх попередниць. Розмірковуючи про діалог між ними, ми пропонуємо сучасну точку зору на їхню творчість і закликаємо людей до діалогу про важливість роботи мисткинь, що була недооцінена», — підкреслює співкураторка проєкту Карен Ван Годценховен.

Початково виставку планували провести ще у 2020-му, однак її довелося перенести через пандемію. Побачити експозицію можна до 3 березня 2024 року. 


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ