У Парижі представили масштабну виставку імпресіоністів

Нова експозиція в Музеї д'Орсе

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Musée d'Orsay

ОПУБЛІКОВАНО: 25 квітня 2024

У Музеї д'Орсе представили одну з найважливіших виставок сезону «Париж 1874: Винахід імпресіонізму». Проєкт досліджує історію зародження і розвитку знаменитого руху, що прагне до відтворення краси та мінливості повсякденного життя і природи.

Згідно з основною версією, що вже стала легендою, у 1874 році група художників, невдоволених застарілими мистецькими методами, відмовилася від участі у Паризькому салоні та провела власну виставку, що дала початок напрямку імпресіонізм.

Клод Моне, «Враження. Схід сонця», 1871. Фото: Музей д'Орсе

Насправді тільки 7 з 31 художника Société Anonyme, що взяли участь у першій виставці імпресіоністів, належать до цієї течії. Експозиція отримала негативні відгуки критиків та виявилася комерційно провальною — лише через кілька років імпресіонізм почав завойовувати популярність, яку зберігає і донині. 

У своїй історичній експозиції Музей д'Орсе нагадує, що рух формувався поступово, демонструючи творчі пошуки всесвітньо відомих митців — Клода Моне, Едуарда Мане, Едгара Дега, Поля Сезанна, Берти Морісо та інших.

Едуард Мане, «Залізниця», 1873. Фото: Національна галерея мистецтва у Вашингтоні

Архівні фотографії та 130 живописних полотен доповнили VR-проєктом, що дозволяє глядачам прогулятися паризькими бульварами XIX століття, подивитися на французьку столицю з балкона готельного номера Моне та побачити пленери художників у Буживалі у віртуальній реальності.

Відвідати виставку в Музеї д'Орсе, що змушує задуматися про суть імпресіонізму, його роль в мистецтві та вплив на сучасний світ, можна буде до 14 липня, після чого проєкт представлять у Національній галереї мистецтва у Вашингтоні.

Едгар Дега, «На перегонах», 1869. Фото: Музей витончених мистецтв, Бостон

Клод Моне, «Бульвар Капуцинок», 1873. Фото: Музей д'Орсе

Знімок будівлі, у якій проходила виставка 1874 року. Фото: Музей д'Орсе


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ