Святкові подарунки від українських митців

Різдвяні прикраси, скульптури та текстиль

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Надані брендами, Instagram

ОПУБЛІКОВАНО: 31 грудня 2023

Серед розмаїття зимових подарунків особливу роль у нашому wish list займають художні об’єкти, що створюються майстрами вручну, мають символічне значення і містять красиві відсилання до національної культури та традицій. Вони не втрачають цінності із часом, а, навпаки, стають невіддільною частиною домашньої колекції. Розказуємо, де шукати унікальний декор і прикраси від українських митців, щоб порадувати себе та близьких на свята.

Текстиль від Ірини Максимової та Katimo

Бренд Katimo випустив до Різдва скатертину і сервірувальні серветки з вишивкою, створені разом з українською художницею Іриною Максимовою. На них зображені пташки, які є нагадуванням про єдність і прагнення до волі, та вишита фраза з дитячої гри-мирилки, що покликана дарувати тепло: «Мир миром пироги з сиром». Ірина Максимова працює у впізнаваній експресивно-наївній манері, досліджуючи у своїх роботах теми жіночої сили, свободи та рівності.

Фото: Katimo

Шампанське «Перемога Гідності»

Засновниця ресторану Citronelle, Saint Bar та БО «Відкрита музика міста» Марія Дідковська об’єдналася з французьким сімейним домом Pierre Morlet для створення лімітованої мистецької колекції шампанського, кошти від продажу якої передадуть на потреби Головного військового клінічного госпіталю України. Це один з найцінніших врожаїв винарні з Шампані — Millésime 2015 року. Лінійка має не лише унікальне походження, а й оформлення. Пляшки прикрасили етикетками, на яких зображені картини 6 відомих українських художників, що символізують віру в перемогу. У проєкті взяли участь Олексій Аполлонов, Микола Білоус, Олена Придувалова, Марина Скугарєва, Олександр Сухоліт та Олег Тістол. Колекція стане вишуканим подарунком на свята для друзів та близьких, ділових партнерів і особливих клієнтів.  

Фото: Victoire de la Dignité

Скульптура DIDO Christmas

Студія дизайну та архітектури MAKHNO представила скульптуру DIDO Christmas, створену за допомогою старовинних українських керамічних технік. Вона символізує духа різдвяних свят, що має бути охоронцем домашнього затишку, об'єднувати родину та приносити власникам любов і злагоду. Це благодійна ініціатива — всі гроші від продажу робіт перерахують проєкту «Дача», де проживають тяжкохворі діти, що потребують допомоги.

Фото: MAKHNO 

Прикраси від Поліни Мороз та LUTIKI

Бренди JUL та LUTIKI об’єдналися для створення різдвяної колекції, основним візуальним елементом якої стала «Вифлеємська зірка». Авторське бачення символу представила українська художниця Поліна Мороз. Її зображення зірки прикрасило джемпери, спідниці та сукні лінійки, а також стало основою для фактурної підвіски та масивних сережок з різьбленням у золотому і срібному кольорі.

Фото: JUL

Вироби зі скла Haluzka glass

Львівська мисткиня Роксолана Худоба працює з художнім склом і створює у своїй майстерні Haluzka glass оригінальні прикраси та декор для дому: вази, ялинкові іграшки, підсвічники, посуд та дзеркала у формі квітів, розписані й оздоблені вручну. Радимо звернути увагу на артоб’єкти з блакитного скла, натхнені зимовою палітрою.

 Instagram: @haluzka_glass

Витинанки Дарії Альошкіної

Дарія Альошкіна — львівська скульпторка та художниця, що спеціалізується на техніці витинання, відомій в Україні з XIX сторіччя. У роботах мисткині традиційне ремесло набуває сучасних форм. Витинанки Дарії представляли у Франції, Італії, Німеччині, США та Південній Кореї. Вони оздоблювали бутик Cartier та презентувалися на Paris Design Week. Масштабні панно художниці прикрашають громадські будівлі, а менші роботи з авторським орнаментом можна повісити на стіну, як картину. 

Instagram: @alyoshkinapapersmall


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ