Жіноча сила: 5 книжок про жінок, які змінювали світ

Вони надихають

Культура / Книги, музыка, арт
21 января 2022 / Фото: Instagram: @taylorgrace
Поделись с друзьями:

Вони сильні, талановиті й незалежні. Їх згадують із захватом, сумом і пристрастю. Вони змінювали цілу епоху та історію, впливали на культурне і політичне життя. Недарма ці жінки мають тисячі прихильників, а  їхні біографії користуються читацьким попитом. У добірці 5 книжок про неймовірно сильних  жінок, які долали упередження та створювали нову реальність.

«‎Коко Шанель», Анрі Гідель

Коко Шанель Книжка одного з найвідоміших арткритиків Франції Анрі Гіделя – історія життя та успіху  жінки, яка назавжди змінила уявлення про моду. Коко вплинула на кращих дизайнерів 20-21-го століть і стала музою поколінь. Вона відстоювала свободу й руйнувала застарілі шаблони. Саме Коко Шанель увела в моду естетику простоти і стриманості, що залишається еталоном і дотепер. 

У книжці Анрі Гідель спирається на солідний фактичний матеріал: інтерв’ю із сучасниками, документи, публікації. Крім того, книжка дуже інформативна з погляду історії 20-го століття, адже Коко пережила всі жахи Першої та Другої світових воєн. Проте ця наполеглива та сильна жінка ніколи не здавалася і показала своїм прикладом, що у житті можливо все. Та для цього потрібно неймовірно багато працювати, займатися улюбленою справою і завжди вірити у себе. 

«‎Феномен культури Кардаш’ян», Еллліс Кешмор

«‎Феномен культури Кардаш’ян», Еллліс КешморСвіт, вільний від Кардаш’янів, ніколи не стане реальністю. Жодна жінка в історії ще не отримувала настільки щедрої уваги медіа. Кім Кардаш’ян фактично закохала в себе людей, хоча і не зрозуміло до кінця, як саме і чому це сталося. Якби не Кардаш’яни, які вирішили прожити своє життя під наглядом публіки, це були б якісь інші «‎звичайні» знаменитості. 

Сьогодня практично все в популярній культурі несе їхній відбиток, люди досі чухають потилиці, дивуючись їхньому феномену. Що означає бути інфлюенсеном? Як це впливає на культуру і суспільство? Де межа між предметом захоплення та обожнювання? Кешмор розповідає  історію шляху до слави Кім та як завойовувала світ Кайлі. Це книжка про культ знаменитостей, про захоплення ними суспільства та про те, як серія випадкових подій вплинула на сучасну епоху споживацтва.

«Королева пустелі», Джорджина Говелл

«Королева пустелі», Джорджина ГовеллУ документальному романі авторка розповідає надзвичайну історію життя  Гертруди Белл, британської письменниці, мандрівниці, археологині й картографині початку 20-го століття. Вона була першою європейкою, що перетнула Сирійську пустелю. Саме Гертруда Белл провела кордони між державами на Близькому Сході: Іраком, Сирією, Палестиною, Йорданією та Саудівською Аравією. Її життя було насичене та яскраве, а сама Гертруда стала однією з найвпливовіших жінок свого часу.

Усе, що авторка написала у своєму документальному творі, є правдою. Джорджина Говелл надзвичайно детально описує Близький схід, що захоплює і не дає відірватися від роману. До речі, за цією книжкою письменниці було знято однойменний фільм із Ніколь Кідман у головній ролі.

«Фріда Кало. Безжальна врода», Жерар де Кортанз

«Фріда Кало. Безжальна врода», Жерар де КортанзУ біографії видатної мексиканської художниці відомий французький письменник і журналіст Жерар де Кортанз відкриває читачам світ шалених почуттів, непримиренних пристрастей, безкомпромісної богеми та політичних інтриг. На сторінках цієї книжки постає вся суть Мексики – через образи її найвідоміших митців, її символи: Фріду Кало і Дієго Ріверу. У 1929 році надзвичайно красива і талановита Фріда вийшла заміж за відомого художника-монументаліста. Всупереч безмежній любові та прийняттю усіх речей, якими так  захоплювалася жінка, її життя було коротким та болісним. Та вона все ж встигла створити потужні й унікальні живописні твори. У книжці багато цитат і думок художниці, які вона колись занотувала. Книга сподобається тим, хто вже знайом з біографією Фріди, адже автор майстерно описує зв’язок між її роботами та особистим життям. 

«Становлення», Мішель Обама

«Становлення», Мішель Обама«Становлення» – це відверті та надихаючі мемуари колишньої першої леді Сполучених Штатів Америки. У своїй книжці Мішель вперше ділиться потаємними моментами шлюбу – як вона балансує між роботою та особистим життям, а також політичною кар’єрою свого чоловіка, що в той момент стрімко розвивалася.

Жінка розповідає свою історію сміливо, дотепно і чесно. Вона змушена була забути про власні амбіції, аби присвятити себе вихованню доньок, стала вірним помічником і коханою дружиною. Їй вдалося створити найгостинніший Білий дім в історії та зарекомендувати себе як впливову захисницю прав жінок у США та в усьому світі. Вона завжди боролася за те, чого прагнула досягти. А своєю книжкою Мішель ще раз підтверджує, що за кожним сильним чоловіком стоїть сильна жінка, роль якої не менш складна й захоплива.

Реклама