Що слід знати про виставку «Сплячі красуні: пробудження моди» в Інституті костюма

Образи знаменитих кутюр'є, натхнені красою природи

АВТОР: Катя Теллер

ФОТО: Instagram, The Metropolitan Museum of Art

ОПУБЛІКОВАНО: 7 травня 2024

У перший понеділок травня команда Інституту костюма провела бал, що символічно відкриває унікальну виставку одягу та збирає найпопулярніших зірок в музеї Метрополітен у Нью-Йорку.

Цього року гості мали слідувати дрескоду «Сад часу», що відсилає до однойменного твору британського письменника Джеймса Балларда, та могли першими побачити експозицію «Сплячі красуні: пробудження моди», яка відкриється для глядачів вже 10 травня. 

Instagram: @metmuseum

Тема виставки нагадує про витонченість і неповторність 220 дизайнерських образів та аксесуарів, натхнених красою природи, що стали частиною експозиції Інституту костюма. Вони були створені протягом чотирьох століть і слугують метафорою крихкості, відродження та оновлення. 

«Виставка «Сплячі красуні: пробудження моди» пропонує нові шляхи розуміння та дослідження художньої природи костюму і вивчає складний зв'язок між тілом та одягом через відчуття», 

— зазначають в музеї. Куратор Інституту костюма Ендрю Болтон впевнений, що мода нерозривно пов'язана з пам'яттю і є однією з найемоційніших форм мистецтва.

Instagram: @metmuseum

Проєкт розділили на три частини: «Земля», «Небо» і «Море». На виставці покажуть образи провідних кутюр'є та домів моди — Ельзи Скіапареллі, Юбера де Живанші, Крістіана Діора, Іва Сен-Лорана, Поля Пуаре, Крістобаля Баленсіаги, Александра Макквіна, брендів Gucci, LOEWE, Maison Margiela, Issey Miyake та інших. Зокрема, серед експонатів будуть «сплячі красуні» — сукні настільки крихкі, що їх не можна вдягати на манекен.

«Коли предмет одягу потрапляє в колекцію Інституту костюма, його статус змінюється назавжди. Те, що колись було важливою частиною життя людини, тепер є нерухомим «твором мистецтва», який більше не можна носити, торкатися до нього чи нюхати. Ця виставка реанімує їх, допомагаючи відчути образи такими, як вони задумувалися спочатку, — яскравими, динамічними, живими», 

— підкреслюють організатори. 

Instagram: @metmuseum

Щоб досягти своєї мети, команда використала технологію штучного інтелекту, світлові проєкції, анімації та звукові інсталяції.

Візуальне оформлення виставки створив британський фешн-фотограф Нік Найт, який надихався трояндами, що вирощує у своєму саду, знаменитою роботою скульптора Константіна Бранкузі «Спляча муза» і багатогранністю світу природи.

Instagram: @metmuseum

Символом експозиції стала сукня японського дизайнера Джуна Такахаші, створена у 2024 році. Це артоб'єкт, надрукований на 3D-принтері з прозорої жовтої гуми, всередині якого видніються квіти та метелики.

Організатори виставки також підготували спеціальний каталог, до якого увійшли тексти Ендрю Болтона та запрошених кураторів, знімки Ніка Найта й Анни-Марі Келлен, які дозволяють в деталях роздивитися кутюрний одяг, що створювався з XVII століття до сьогодні. 

Фото: The Metropolitan Museum of Art


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ